שתף קטע נבחר

ריבלין קיים את הסדר עם בתו, בן זוגה וילדיהם - והתנצל

הנשיא בן ה-80, שזקוק לעזרה, קיים את הסדר ויעביר את חול המועד עם בתו ומשפחתה. זאת, לאחר שעברו בדיקות קורונה שנמצאו שליליות. לפני כניסת השבת התנצל: "מבין את התגובות הקשות"

 

לקראת חג הפסח ערכו ראובן ריבלין ורא
ריבלין בשיחת "זום" עם חיילים בודדים בערב החג(צילום: דובר צה"ל)

כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות", נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין עשה את ליל הסדר ויעביר את חול המועד יחד עם בתו. יחד איתו היו בסדר ויהיו גם במהלך השבוע בן זוגה ושני ילדיהם שנמצאים איתו בדירת האירוח של בית הנשיא. זאת, לאחר שעברו בדיקות קורונה שנמצאו שליליות. בשעות הצהריים פרסם הנשיא התנצלות והסביר כי ילדיו מסייעים לו רבות מאז שהתאלמן.  

 

הידיעה על היותם בחג יחדיו פורסמה ב"כאן ב'". בבית הנשיא מדגישים כי מאז פטירתה של נחמה אחד מבני משפחתו של הנשיא שוהים לצדו בשבתות, בחגים ובטיסות לחו"ל באופן קבוע, ובעיקר על מנת לסייע לו בצרכיו האישיים ולאפשר לו לעמוד בקשר עם גורמים רלוונטיים הנוגעים לעבודתו בעת הצורך. כך, למשל, הבת ענת (שחגגה את הסדר בנפרד) ליוותה את הנשיא ריבלין בביקורו באוסטרליה.  

 

בצהריים פרסם הנשיא התנצלות ומסר כי "בטרם תכנס השבת אני מבקש להתנצל. אני קורא את התגובות הקשות לכך שבתי מלווה אותי במהלך החג ואני מבין את רובן. מאז הלכה נחמה ילדיי מסייעים לי רבות בענייני האישיים, וגם במענה הנדרש בענייני עבודה כאנשי קשר במהלך החגים וסופי השבוע, כשלשכתי אינה מאוישת. אני מבין כי אם לא מכירים את סדר יומי כנשיא, קשה להבין זאת ואני מצר על כך".


ראובן ריבלין עם בתו ענת בסידני ()
ריבלין נתמך על ידי בתו ענת בסידני
 

הנשיא ריבלין בן 80, בגופו הושתל קוצב לב והוא זקוק לעזרה. הוא ממשיך בעבודה רגילה, מקבל שיחות ונדרש לקשר עם גורמים רשמיים. ערב החג קיים שורה של שיחות טלפון, בין השאר עם האפיפיור, עם ראשי ערים ועם חיילים בודדים. בתו שהתה לידו במשך החג וכדי שלא להשאיר את ילדיה ובן זוגה לבדם הוחלט שיצטרפו אליה בדירת האירוח בבית הנשיא. המשפחה עשתה את הסדר בבית הנשיא בשיחת "זום" עם שאר ילדיו של הנשיא.

 

במהלך החג התחוללה סערה לאחר שאבנר נתניהו צולם לצד אביו, ראש הממשלה בנימין נתניהו, במעון הרשמי בירושלים. רבים ברשתות תהו כיצד נתניהו קורא לציבור שלא להביא לארוחת ליל הסדר בבית בני משפחה שאינם גרים בו - ובאותה העת בנו אבנר חוגג את הסדר ביחד עמו.

אבנר נתניהו חגג את הפסח עם אביו בניגוד להנחיות משרד הבריאות (מתוך המשדר בקשת)
ראש הממשלה ובנו בארוחת החג(מתוך המשדר בקשת)

 

 

ראש הממשלה קרא לישראלים כמה וכמה פעמים לקיים את הסדר במתכונת מצומצמת. "אתם נדרשים לקיים את ליל הסדר ואת חג הפסח רק עם המשפחה הגרעינית שנמצאת אתכם עכשיו", הוא אמר בהצהרה שלו לאזרחי ישראל ב-1 באפריל. "כלומר, רק עם אלה שכבר נמצאים איתכם בבית, כי סדר קטן הוא סדר בטוח... אל תביאו הביתה את הבן הסטודנט שנמצא בבאר שבע, בגליל, או בכל מקום אחר, ולא נמצא בבית, או את הבת החיילת".

 

בעקבות הסערה ברשתות פורסמה הודעה רשמית מטעם "סביבת ראש הממשלה", כדי לדחות את הטענות נגד נתניהו. "בחודש האחרון אבנר שוהה כל יום, במשך שעות רבות, במעון רה"מ ולן בדירתו שנמצאת בצמוד למעון רה"מ, בתוך המתחם המאובטח", נכתב בהודעה. "אבנר פועל על פי הכללים של משרד הבריאות ואינו יוצא לשום מקום. הצילום בוצע ביממה האחרונה של הבידוד ולאחר בדיקה שנעשתה ותוצאתה יצאה שלילית". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
ריבלין בשיחת "זום" עם חיילים
צילום: דובר צה"ל
מומלצים