שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

מבודדים בגן עדן: משפחה ישראלית כבר 20 יום במלדיביים

במקום להסתגר בבית בארץ - ים, מסיבות ופעילויות לילדים, באחד המקומות היפים בעולם. ניסן אלימלך סיפר ל-ynet איך יצאה המשפחה ל"הרפתקה", הועברה לריזורט חלומי בסבסוד ממשלת המלדיביים, וארבע טיסות חזור כבר בוטלו. בינתיים הם לא סובלים

בזמן שמיליוני ישראלים מבודדים בבתים בשל הקורונה, לא הולכים לעבודה ומאבדים סבלנות, משפחת אלימלך ממושב בארותיים בשרון מבלה במה שמוכר בעיני רבים כגן עדן - אי במלדיביים.

 

משפחת אלימלך במלדיביים  (באדיבות משפחת אלימלך )
משפחת אלימלך במלדיביים. "חשבנו שתוך שלושה שבועות העניינים יחזרו לשגרה פחות או יותר"(באדיבות משפחת אלימלך )

 


 

משפחת אלימלך - הורים ושלושה ילדים בני 10, 7 ו-4 -  היא המשפחה הישראלית היחידה ש"תקועה" במדינת האיים שבאוקיינוס ההודי, ללא יכולת לחזור לארץ. "אמרתי לילדים ולאישה שאנחנו לא הולכים לחופשה אלא להרפתקה, לא ידענו מה יהיה בדרך", סיפר ל-ynet ניסן אלימלך, אבי המשפחה.

 

הם טסו ב-20 במרץ וכעבור יומיים הגיעו לריזורט באחד האיים. התוכנית המקורית הייתה להישאר עד 10 באפריל, והיו כרטיסי טיסה חזרה. "חשבנו שתוך שלושה שבועות העניינים יחזרו לשגרה פחות או יותר", הוסיף ניסן. 

משפחת אלימלך במלדיביים  (באדיבות משפחת אלימלך )
ניסן אלימלך ובנו. "החברים שלי מקנאים בי"(באדיבות משפחת אלימלך )

משפחת אלימלך במלדיביים  (באדיבות משפחת אלימלך )
"אני שולח תמונות ואמא שלי בארץ אמרה לי שזה לא מהעולם הזה"(באדיבות משפחת אלימלך )

אלא שאחרי יומיים בריזורט ב"פרדייז איילנד", התוכניות השתנו. "לא הספקנו ליהנות והודיעו לנו שאנחנו צריכים לעזוב את המלדיביים כי הממשלה החליטה לסגור השמיים. אמרנו אוקיי, הייתה חוויה, בואו נזמין כרטיסים חזרה. הזמנו טיסה דרך רוסיה עם אירופלוט – ל-29 במרץ.

 

"יום לפני הטיסה כבר ארגנו את המזוודות", מזכיר אלימלך. "פתאום הגיעה שיחת טלפון מאירופלוט ואמרו לנו שממשלת רוסיה החליטה לא לאפשר לכל מי שהוא לא אזרח רוסיה לעלות, והטיסה שלנו בוטלה. המלון שלנו הודיע שהאי נסגר ואנחנו צריכים לצאת.

 

"בגלל שכמונו היו עוד משפחות של זרים במלדיביים, שלא היה איך להוציא אותם כי החברות ביטלו את הטיסות והשמיים נסגרו, הממשלה המלדיבית הקצתה אי לכל ה'פליטים' מכל הריזורטים הסמוכים בסבסוד של הממשלה".

 

קונסול ישראל בדלהי שבהודו, קובי ראש, שאחראי גם על המלדיביים, שיגר איגרת לרשויות בבקשה שידאגו למשפחה הישראלית היחידה שנותרה על האי. וכך ב-2 באפריל מצאה את עצמה המשפחה מועברת ביחד עם עוד 150 זרים לריזורט 5 כוכבים על אי בודד בשם Olhuveli Beach במחיר שמסובסד על ידי הממשלה: 100 דולר ללילה עם פנסיון מלא, מסיבות חוף, ספורט ימי, פעילויות לילדים ופינוק אינסופי.

משפחת אלימלך במלדיביים  (באדיבות משפחת אלימלך )
"אמרו לנו שאנחנו באים כאורחים לזמן בלתי מוגבל, חודש, חודשיים, חצי שנה או שנה"(באדיבות משפחת אלימלך )

משפחת אלימלך במלדיביים  (באדיבות משפחת אלימלך )
(באדיבות משפחת אלימלך )
 

"ממשלת המלדיביים יודעת לדאוג לתיירים שלה", סיפר אבי המשפחה. "ביום שישי הגיע לכאן שר התיירות המלדיבי ואמר לנו שהתרבות שלהם היא להתייחס לתיירים כמו למלכים. הוא הרגיע אותנו שהם הצליחו להביס את הקורונה והמדינה נקייה לגמרי. כשהגענו לאי אמרו לנו שאנחנו באים כאורחים לזמן בלתי מוגבל, חודש, חודשיים, חצי שנה או שנה. אמרו לנו - תנסו ליהנות כמה שיותר. ובאמת מפנקים אותנו כאן, אנחנו מרגישים כמו בגן עדן. אמרנו בצחוק שאנחנו לא רוצים לחזור לארץ", הוסיף ניסן.

 

שר התיירות המלדיבי אמר לתיירים ש"תקועים" בריזורט שהכוונה שלהם היא לפתוח את השמיים תוך שבוע שבועיים. "ניצחנו את הקורונה והשטחנו לגמרי את העקומה", אמר השר.

 

"לא מרגישים תקועים"

משפחת אלימלך הזמינה עד היום ארבע טיסות חזרה לארץ שכבר בוטלו. הטיסה הבאה היא ל-1 במאי, אך הם לוקחים בחשבון שגם היא תבוטל. "אנחנו רוצים לחזור לארץ, אבל הסיבה שבאנו לפה היא כדי להעביר את התקופה, שהיא תקופה לא פשוטה, בצורה יותר נעימה. אנחנו לא מרגישים תקועים בלית ברירה. אנחנו מבודדים עם המשפחה הגרעינית בים, בבריכה ובחדר ומעבירים את הזמן בכיף. אין כאן קורונה".

 

ניסן אלימלך הוא מנכ"ל של חברה לציוד רפואי ומהמלדיביים הוא ממשיך לעבוד כרגיל במיילים וב"זום". "יש פה פעילויות ברמה יומיומית, יש אלכוהול ומסיבות כל ערב. אנחנו עושים לילדים הרבה פעילות. בדיוק עכשיו אני מתנשף כי חזרנו מאופנועי ים. זה אי קטן עם ריזורט אחד. להקיף את כל האי ברגל זה 20 דקות.

 

"החברים שלי מקנאים בי. אני שולח תמונות ואמא שלי בארץ אמרה לי שזה לא מהעולם הזה ושבישראל מרגישים כמו בעולם הקורונה. זה ללא ספק המקום הכי בטוח להיות בו כי הוא בסגר מלא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות משפחת אלימלך
משפחת אלימלך באי
באדיבות משפחת אלימלך
מומלצים