שתף קטע נבחר

"תקף אותי מינית": הטענות נגד ביידן חוזרות לכותרות

טארה ריד, שהייתה עוזרת בלשכת ג'ו ביידן ב-1993, טוענת שתקף אותה. ברקע: מינויו הצפוי למועמד הדמוקרטי לנשיאות. "ניו יורק טיימס": מקורביה מעידים שסיפרה להם כבר לפני שנים, לא נמצאו מסמכי התלונה

העיתון "ניו יורק טיימס" הקדיש אמש (יום א') כתבה בולטת לטענתה של טארה ריד, עוזרת לשעבר בסנאט האמריקני, שלפיה ג'ו ביידן, שיתמנה בקרוב רשמית למועמד הדמוקרטים לנשיאות ארה"ב, תקף אותה מינית בתחילת שנות ה-90.

 

ארה"ב בוחרת 2020 – סיקור נרחב ב-ynet:

 

ריד טענה כבר בשנה שעברה כי ביידן נגע בה בשעתו באופן בלתי הולם, ועד כה העיסוק בטענה הזו לא היה רב, אבל כעת, אחרי שברני סנדרס פרש מהפריימריז הדמוקרטיים וסלל למעשה את הדרך של ביידן למועמדות הדמוקרטית לנשיאות, עשוי הנושא לחזור לכותרות. לפני כשלושה שבועות טענה ריד בריאיון בפודקסט כי ביידן לא רק הטריד אותה אלא תקף אותה מינית, ובעקבות זאת ניסו בשבועות האחרונים כתבי "ניו יורק טיימס" לאסוף מידע בעניין.

  (צילום: רויטרס)
ג'ו ביידן. הדוברת מכחישה(צילום: רויטרס)

בעיתון מדווחים כי ריד, שהייתה עוזרת בלשכתו של ביידן בסנאט, סיפרה לעיתון שב-1993 הצמיד אותה ביידן לקיר בבניין של הסנאט, שלח את ידו אל מתחת לבגדיה והחדיר אליה את אצבעותיו. בעיתון מציינים כי ידיד או ידידה של ריד מעידים שריד סיפרה להם על כך כבר אז, וכי חבר או חברה אחרים וכן אחד מאחיה מעידים שריד סיפרה להם בשנים שלאחר מכן על תקיפה מינית טראומטית שבה היה מעורב ביידן.

 

ב"טיימס" ציינו כי דוברת של ביידן הכחישה את ההאשמות, וכי כמה אנשים שעבדו יחד עם ריד בלשכתו של ביידן אומרים שהם אינם זוכרים דיבורים על התנהלות כזו של ביידן כלפיה או כלפי אישה כלשהי. ריד היא אחת משמונה נשים שהאשימו אשתקד את ביידן כי לאורך השנים נישק או חיבק אותן בדרכים שגרמו להן להרגיש שלא בנוח.

ארה
ביידן בקרב על הנשיאות. "אכבד יותר את המרחב האישי"(צילום: MCT)

העיתון פירט בכתבתו שורה ארוכה של גורמים שאיתם שוחחו אנשי ה"טיימס" ושהיה עשוי להיות להם ידע בעניין, וכתביו מציינים כי לא מצאו תשתית עובדתית המאששת טענות להתנהגות מינית בלתי הולמת מצד ביידן.

 

ביום חמישי האחרון הגישה ריד תלונה במשטרת וושינגטון הבירה שלפיה היא הותקפה מינית ב-1993. ביידן אינו מוזכר בה, אבל ריד טוענת כי התלונה עוסקת בו. בעיתון מציינים כי ריד טוענת שהגישה תלונה בסנאט על מעשיו של ביידן ב-1993, אולם אין לה עותק של התלונה ולא נמצא שום מסמך כזה.

 

בשנה שעברה, נזכיר, הכיר ביידן בטענותיהן של חלק מהנשים על התנהלותו, אמר שכוונותיו היו תמימות והבטיח להיות זהיר יותר ולכבד ביתר שאת את המרחב האישי של אנשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ג'ו ביידן. "אכבד את המרחב האישי"
צילום: רויטרס
מומלצים