שתף קטע נבחר

ההתאחדות הודיעה: העונה בליגות החובבניות הסתיימה

בעקבות משבר הקורונה הוחלט לאשר את סיום עונת 2019/20 בליגה א' ומטה וכן בליגות לנשים, נוער וילדים. כפר שלם ואיכסל יעלו ללאומית, מ.כ רמת השרון אלופת הנשים, מכבי חיפה אלופת הנוער. חסון: "יהיה נאיבי לחשוב שניתן לחדש את המשחקים"

כל משחקי הכדורגל בליגות החובבניות ובגביעי המדינה שבאחריות ההתאחדות לכדורגל הופסקו סופית ולא יתקיימו יותר בעקבות משבר הקורונה. כך הודיעה היום (שני) ההתאחדות לכדורגל.

 

בהודעת ההתאחדות נאמר: "הנהלת ההתאחדות לכדורגל אישרה היום ברוב של 26 חברים וחברות אל מול 3 מתנגדים את הוראת השעה לעונות המשחקים 2019/20, 2020/21 – לפיה עונת המשחקים הנוכחית בליגות החובבניות (בוגרים, נשים, נוער, נערים וילדים) הגיעה לסיומה לאחר שנעצרה החל מה-13 במרץ, זאת בשל משבר הקורונה וחוסר הוודאות באשר לחידוש אפשרי של המשחקים".

 

אורן חסון (צילום: עוז מועלם)
יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון(צילום: עוז מועלם)

 

 

ההחלטה התקבלה בעקבות ישיבה באמצעות מערכת הזום של חברי הנהלת ההתאחדות. בעקבות ההחלטה יעלו הפועל כפר שלם (המדורגת ראשונה בליגה א' דרום) והפועל איכסל

(ראשונה בליגה א' צפון) לליגה הלאומית. הסגניות, הפועל כאוכב והפועל מרמורק יתחרו על עלייה במשחק פלייאוף. במידה והליגה הלאומית תחודש, המנצחת תפגוש את המקום ה-14 בליגה. אם הירידות מהליגה הלאומית יוקפאו, המנצחת תפגוש יריבה שתקבע מנהלת הליגות. בכל הליגות הנמוכות, יעלו המדורגות ראשונות ליגה, אבל לא יהיו יורדות. מ.כ רמת השרון, המוליכה את טבלת ליגת העל לנשים, תוכתר כאלופה ותייצג את ישראל במוקדמות ליגת האלופות בעונה הבאה. בנוגע לעולות וליורדות בליגות לנשים תתקבל החלטה במועד מאוחר יותר.

 

בליגות לנערים א' ונערים ב' ייקבעו אלופות ותהיה הקפאת ירידות. כל הקבוצות ימשיכו בעונה הבאה לשחק באותה הליגה בה שיחקו בעונה האחרונה. בליגה הנוער מכבי חיפה תוכתר כאלופה ותייצג את ישראל בליגת האלופות בעונה הבאה. 

 

ביתר הליגות לנוער לא יהיו יורדות. בעונה הבאה ליגת העל לנוער תוגדל ל-18 קבוצות. הליגה הלאומית לנוער תכלול 15 קבוצות בכל מחוז ובליגה הארצית לנוער ישחקו 15 קבוצות בכל מחוז.

 

אוהדי הפועל איכסל (צילום: אלעד גרשגורן)
אוהדי הפועל איכסל. קבוצתם תשחק בלאומית(צילום: אלעד גרשגורן)

 

יו"ר ההתאחדות, אורן חסון: "עם פרוץ משבר הקורונה בעולם ובישראל, היה ברור כי השפעתו על הספורט בכלל והכדורגל בפרט תהיה חסרת תקדים בכל היבט. בחודש האחרון פעל צוות חשיבה שכלל את כל בעלי התפקיד הרלוונטיים בהנהלה ובארגון, וככל שהלך וחלף הזמן והמצב לא השתנה, כך שניתן יהיה לדבר על חזרה לפעילות של אימונים ו/או משחקים, לא נותרה בידי ברירה אלא להעלות בפני הנהלת ההתאחדות, כפי שהתחייבתי, בכינוס מיוחד באמצעות שיחת וידאו, את ההצעה לסיום עונת 2019/20.

 

"השאיפה שלנו היתה ונותרה לעשות הכל כדי שהעונה הנוכחית תסתיים על כר הדשא, אלא שהשיחות הרבות שקיימנו עם ראשי משרד הבריאות, ראשי רשויות אחרות וכמובן נציגים רבים של הקבוצות המסונפות להתאחדות, חייבו קבלת החלטה בשלב הזה במטרה לייצר ודאות עכשווית והפניית המשאבים להתמודדות לקראת העונה הבאה. בחנו 3 חלופות: סיום העונה והקפאת העולות והיורדות, שפירושה פגיעה ספורטיבית אנושה, איחוד שתי עונות, זאת הנוכחית והבאה, דבר שנעשה רק פעם אחת ב-50 השנים האחרונות ויוליד בעיה קשה לנוכח חוסר הוודאות לגבי הקבוצות שירשמו לעונה הבאה, הסגלים השונים ועוד, והחלופה עליה הוחלט היום, שהיא הריאלית מכולן, ההוגנת והמידתית ביותר".

 

אסי דומב על הקווים (צילום: אבי מועלם)
אסי דומב ומרמורק, ישחקו במבחנים(צילום: אבי מועלם)

 

"במקרה האופטימי הכדורגל יחזור בחודש יוני"

חסון הוסיף: "ברור כי כל חלופה אינה מושלמת. הבאנו בחשבון מכלול רחב של שיקולים, בראש ובראשונה את השמירה על בריאות כלל העוסקים בענף, מזעור נזקים ספורטיביים וכלכליים, המידע שניתן לנו על ידי גורמים מוסמכים כי הספורט הקבוצתי יהיה בין האחרונים לחזור לשגרה (במקרה האופטימי מדובר על חודש יוני), הצורך של המועדונים בוודאות וביציבות בעת הזאת והתרומה של קבלת החלטה מוקדמת להיערכות מוצלחת לקראת העונה הבאה.

 

"לאחר יותר מחודש בו לא נערכו אימונים, לא התקיימה פעילות ספורטיבית מאורגנת ולא טופחו המגרשים, יהא זה נאיבי לדבר על אפשרות לחדש את הליגות. מצוקת המגרשים הקשה בישראל, היעדר התאורה ברבים מהם, הקשיים האובייקטיבים של רבות מהרשויות המוניציפליות שתומכות בקבוצות החובבניות והכניסה לחודשי הקיץ החמים, הופכת את אפשרות חידוש הליגות לבלתי ריאלית.

 

"זאת אולי ההחלטה הקשה ביותר שקיבלה הנהלת ההתאחדות, היא ודאי קשה לי מאוד כיו"ר, אבל היא מתבקשת בצוק העתים הנוכחי. נועצנו בנושא גם עם חברינו למנהלת הליגות, ראשי אופ"א וראשי התאחדויות אחרות שקיבלו החלטות דומות. אני מודה לכל חברי ההנהלה על דיון ענייני, שהצליח להתעלות מעל אינטרסים צרים ולראות את המצב נכוחה. ברור לי כי יהיו מי שאינם מרוצים מההחלטה האמורה, אבל אני סמוך ובטוח כי מידת נכונותה ונחיצותה יתחוורו גם להם בחלוף הזמן. באופן אישי, זהו יום לא פשוט עבורי, כמי שמאמין, שואף ופועל תמיד להכרעות ספורטיביות על כר הדשא, אלא שחוסר היכולת לנוכח משבר הקורונה להיות על כר הדשא חייב קבלת החלטות והכרעות על השולחן. מנהיגות אמיתית יודעת להכיר במצב לאשורו ולפעול באופן אחראי. את זה עשתה הנהלת ההתאחדות היום.

 

"אני משוכנע כי מדינת ישראל והכדורגל שלנו יצלחו את משבר הקורונה ומאמין כי ההחלטה שהתקבלה היום תסייע משמעותית להתארגנות מטיבה לקראת עונת המשחקים הבאה. ההתאחדות תמשיך לשקוד על פיתוח וקידום הכדורגל גם בנסיבות המורכבות הללו. לכן החלטנו גם היום להמשיך לבחון יחד עם הגורמים הבכירים ביותר במדינת ישראל, רפואיים ואחרים, חזרה למשחק בפורמטים יזומים של ההתאחדות – טורנירים, משחקי ידידות וכו' – עוד לפני פתיחת עונת 2020/21, שייתכן אף כי פתיחתה תוקדם במידת האפשר. מוכרת לי היטב התשוקה של שחקנים בוגרים וצעירים, של מאמנים ובעלי תפקידים אחרים בענף, גברים ונשים כאחד, לחזור למשחק שכולנו כל כך אוהבים. היום יותר מאי פעם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
אורן חסון
צילום: עוז מועלם
מומלצים