שתף קטע נבחר
צילום: AFP, MCT

מומחה למגפות: "בין 2,000 ל-4,000 איש ימותו בישראל"

לנוכח צעדי הסגר והשיתוק הכלכלי המתמשך של המשק, ד"ר דן ימין, מומחה למגפות מאוניברסיטת תל אביב, מתארח באולפן ynet ואומר: "המיגונים האלה שאנחנו עושים עלולים לסכן אותנו. לא צריך לפחד מחסינות עדר. בתסריט הסביר, ימותו כאן בין 2,000 ל-4,000 איש"

 

 

האם צעדי הסגר והריחוק החברתי משרתים אותנו? ד"ר דן ימין, ראש המעבדה לחקר התפשטות מגפות באוניברסיטת תל אביב, שמתראיין באולפן ynet, חושב שלא בדיוק.

 

"אנו הולכים ומבינים שהמחלה הזאת פחות מסוכנת למרבית האוכלוסייה. כך למשל נעשה מחקר באיסלנד, שם הצליחו לדגום שמונה אחוזים מהאוכלוסייה הבריאה וראו שבין 50 אחוז לשני שליש מהנבדקים היו א-סימפטומטים (ללא תסמינים). כלומר, למעשה יש לנו הרבה יותר חולים ממה שאנחנו חושבים, ואפשר לראות את זה גם אצלנו בבני ברק, למרות כל ההדבקות, אין כל כך הרבה אשפוזים שם וזה בגלל הגילאים הצעירים".

 

התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

הוא מוסיף ואומר כי די ברור שהמחלה מסוכנת מאוד לאוכלוסייה מעל גיל 60, אבל היא הרבה פחות מסוכנת לאוכלוסייה בגילאים שפחות מכך. אנחנו יכולים לומר שאוכלוסיות גדולות, אם הן יידבקו ויחלימו, יקטינו באופן משמעותי את היכולת להידבק. המושג "חסינות עדר" יכול להרתיע, אבל אנחנו מדברים על כך בהחלט".

 

ד"ר ימין מסכם ואומר: "ברור שככל שנתנהג בצורה לא אחראית ולא נאפשר את מרחב הביטחון למקבלי ההחלטות זה יפגע בנו, אבל  הכל בא עם תג מחיר. אם אנחנו מדברים על סגירה של המשק לשבוע, המשמעות הכלכלית היא שיכולנו בכסף הזה יכולנו לבנות בית חולים מפואר, ומה זה אומר שאנחנו לא יכולים לפתוח את בית החולים הזה? אפילו במספרים היבשים והזהירים, אני מעריך שבין 2,000 ל-4,000 איש ימותו מהמחלה בארץ ואני מדבר כעת על התסריט הסביר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MCT
האם המגפה מסוכנת לרובנו?
צילום: MCT
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים