שתף קטע נבחר

דיווחים: ישראל תקפה ג'יפ של חיזבאללה, הפעילים ברחו

לפי כלי תקשורת ערביים, כלי רכב שהסיע מפקד בארגון הטרור השיעי הותקף בצד הסורי של גבול סוריה-לבנון - ע"י מל"ט ישראלי ששיגר לעברו שני טילים. ב"אל-ערבייה" דיווחו: הפעילים ברחו מהרכב וניצלו

הרכב לאחר התקיפה ()
"שני טילים פגעו בו". הרכב לאחר התקיפה, בגבול סוריה-לבנון

כלי תקשורת ערביים מדווחים בצהריים (ד') על תקיפה שביצע מל"ט ישראלי בגבול סוריה-לבנון, בצדו הסורי. לפי הדיווחים, היעד של התקיפה הוא כלי רכב של חיזבאללה. ברשת אל-ערבייה דיווחו כי הפעילים ברחו לפני שהרכב הותקף ובכך ניצלו.

 

גורם בחיזבאללה ששוחח עם סוכנות AP סיפר כי במכונית היו שני נוסעים. לדבריו, הטיל הראשון התפוצץ ליד המכונית ואילו הטיל השני שוגר לעבר הרכב אחרי שהנהג נמלט.

 

הקורונה טלטלה את המזה"ת, ולישראל יש הזדמנויות / רון בן ישי

 

המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם דיווח שכלי הטיס הבלתי מאויש שביצע את התקיפה הוא ישראלי. לפי הדיווח, הוא שיגר שני טילים לעבר ג'יפ צבאי באזור, ולרכב נגרם נזק כבד. בניגוד לאל-ערבייה, במרכז המעקב ציינו שלא ידוע מה עלה בגורל נוסעי הרכב. עוד דווח שייתכן כי מדובר ברכב השייך לחיזבאללה.

הרכב לאחר התקיפה ()

הרכב לאחר התקיפה ()

ברשת "סקיי ניוז" בערבית העריכו גם כן שמדובר במל"ט ישראלי. הרשת דיווחה בנוסף כי לפני שהותקף, הג'יפ הסיע מפקד בחיזבאללה. יש להדגיש שלמרות הדיווחים בכלי התקשורת השונים, עד כה לא יצאה הודעה מטעם חיזבאללה או אחד מערוציו, כדוגמת אל-מיאדין או אל-מנאר, על כך שמדובר בישראל או באנשי חיזבאללה.

 

בתמונות מהזירה של התקיפה נראו שרידי הרכב מכוסים במחצלת. מדובר בשיטת הסתרה מהירה שבה משתמשים בחיזבאללה, בעיקר מפני המל"טים שעושים חקר ביצועים אחרי סיכול ממוקד. בימים האחרונים התגברו גיחות הצילום של צה"ל באזור הזה.

מפה ()

מפת המטוס האירני מעל עיראק ()
אמש: מטוס איראני טס בחזרה לאיראן, כנראה מסוריה

לא ברור אם יש לדבר קשר, אך אמש, בשעה 23:20, נקלט מטוס צבאי איראני מעל עיראק בדרכו חזרה לטהרן. לפי גובה השיוט הרב שלו, הוא הגיע מהמסלול שמוביל מדמשק. לא ברור איזה מטוס זה היה, אבל לפי הקוד שהוא שידר, מדובר כאמור במטוס צבאי איראני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים