שתף קטע נבחר

עימות בין ראשי הערים גבעתיים ורמת גן: "מכפיש ומתסיס"

בפוסטים שעלו בזה אחר זה לפייסבוק, שאמה הכהן ביקר את קוניק על הטיפול בבדיקות קורונה בבתי האבות בעיר: "תושבי גבעתיים זועמים שרמת גן לא מתחשבת בהם, פעלתי לקידום בדיקות הקשישים בעיר". קוניק לא נשאר חייב: "הדבר היחיד שהקדמת אותנו בו הוא בתליית דגלי מד"א"

  (צילום: יובל חן, אלעד מלכה)
מימין: כרמל שאמה הכהן ורן קוניק(צילום: יובל חן, אלעד מלכה)

 

אחרי שהציב גדרות לאורך הגבול עם העיר השכנה בני ברק בצל החשש מהדבקה בנגיף הקורונה, ראש העיר רמת גן, כרמל שאמה הכהן, פתח חזית חדשה מול השכנים בגבעתיים ומתח ביקורת על התנהלותו של ראש העיר, רן קוניק: "פעלתי גם לטובת קידום הבדיקות לקשישי גבעתיים". מקבילו לא נשאר חייב: "הדבר היחידי שהקדמת את כולנו בו הוא בתליית דגלי מד"א".

 

מלחמת גדרות: רמת גן הציבה, בני ברק מורידה

התפרצות נגיף הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

בין השניים התפתח עימות ויראלי בפייסבוק, שהסתיים במילותיו של קוניק: "אתה עושה עבודה טובה ברמת גן, תתמקד בה. גבעתיים תדע לדאוג לעצמה כפי שידעה תמיד".

 

גדרות למניעת מעבר של הולכי רגל בבני ברק (צילום: יוסי רוזנבוים)
הגדרות שהוקמו בגבול בני ברק למניעת מעבר הולכי רגל(צילום: יוסי רוזנבוים)

שאמה הכהן העלה את הפוסט העוקצני לאחר שבסוף השבוע השלימה עיריית רמת גן בדיקת קורונה לכ-3,000 דיירי בתי אבות בעירו. "מה שהיה פה עם מבצע הבדיקות ביומיים ברמת גן לא קשור לפרוטקציות ולא למזל, אלא תוצר של עבודת הכנה ומטה מסודרות ושיתוף פעולה עם גורמים מקצועיים ומסורים שיש להסיר את הכובע בפניהם", כתב. "רמת גן הייתה מהראשונות לזהות את הצורך הרפואי וכמובן המוסרי הברור לכולם, ובעיקר הראשונה לפעול מהר ובכל העוצמה. כמובן שנסייע לאחותנו הקטנה בכל מה שאפשר בלי שיבקשו מאיתנו ובלי שנבקש דבר. לא עם כולם ניתן לתקשר בחג, אבל כבר הבוקר פעלתי מול חלקם לטובת קידום הבדיקות לקשישי גבעתיים.

 

"גם הייתי מוטרד מכך שכל דיירי בתי האבות בעיר טרם נבדקו", כתב עוד שאמה הכהן. "גם אליי פנו תושבי גבעתיים דואגים וזועמים שרמת גן לא התחשבה בהם. קשישים הם קשישים ובדיוק כמו ילדים, זה לא משנה למי הם שייכים ואיפה הם גרים. כולם יקרים לליבנו".

  

 

קוניק כאמור לא נשאר חייב וענה לראש העיר השכן: "למרות מאמצים גדולים מצדך מן היום הראשון שנבחרת לריב איתי, זה לא יקרה כל כך מהר. אני שמח שאתה לומד ממני הרבה דברים, סולח גם על שימוש בשמי כמודל לחיקוי, כמעט בכל חוג בית שעשית לפני הבחירות כולל אצל גיסתי, ומאחל לך בהצלחה".

 

בהמשך כתב קוניק: "לנו אין צורך בהתארגנות ועבודת מטה כפי שעשית, אצלנו הנתונים קיימים בשגרה ונשלפים בדקה כי יש לנו בסך הכול שלושה בתי אבות ולכן תן קצת קרדיט לאינטליגנציה של הגולשים, כולל של לוחצי הלייקים האוטומטיים. הדבר היחידי שהקדמת את כולנו בו, כולל אותי ותבורך על כך בלי קשר, זה בתליית דגלי מד"א. אני מניח שזה קצת ללחוץ באגף הגריאטרי של משרד הבריאות. חג שמח בתקווה ליותר שיתופי פעולה ופחות פוסטים מהסוג הזה, גם אם קצת משעמם בחג".

 

אולם שאמה הכהן לא נרגע והמשיך להתקוטט. לצד צילום התכתבות עם תושב גבעתיים, הוא כתב: "ההתבכיינות שלך לא לעניין, שהרי אם במקום להקליט סרטונים ציניים בזמן המשבר היית פועל מחר כבר היו תשובות של בדיקות לכל הקשישים והעובדים שדואגים להם. אתה משקר שחור על גבי וואטסאפ, מכפיש ומתסיס סתם ועדיין באים לעזור לך ולסייע וזו התגובה שלך? תהיה בריא".

 

את הדיאלוג סיים קוניק במילה האחרונה: "אתה עושה עבודה טובה ברמת גן, תתמקד בה. גבעתיים תדע לדאוג לעצמה כפי שידעה תמיד. אם תתעקש לריב איתי בכוח, זה יהיה אמנם קשה אבל בסוף תצליח. את יכולות העמידה שלי תחת לחץ אני מעדיף שלא להוכיח שוב. רבים וטובים, כולל קודמיי, טעו בעניין זה. יש לך כמה מקורבים שיכולים להעיד לדעתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן, אלעד מלכה
מימין: שאמה הכהן ורן קוניק
צילום: יובל חן, אלעד מלכה
מומלצים