שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: AFP, MCT

  עכשיו גם בטלפון: הזמנת תרופות באמצעות שליח עד הבית מכל הקופות

  בצל משבר הקורונה ולאור העובדה שההמלצה היא לאנשים מעל גיל 65 לא לצאת מהבית, כל קופות החולים מציעות אופציה להזמנת תרופות עד הבית באמצעות שיחת טלפון ולא רק באמצעות רכישת און ליין. כך זה מתבצע

  יותר מחודש מאז פרץ משבר הקורונה בישראל, וקופות החולים נרתמו למען הקשישים שצריכים להישאר בבית כדי לשמור על בריאותם בנושא חלוקת התרופות. כל הקופות שידרגו את אספקת תרופות למבוגרים בגילאי 65 ומעלה עד הבית, לא רק ברכישה און ליין שכבר קיימת, אלא גם באמצעות שיחת טלפון עם נציג. זאת לאור העובדה שקשישים רבים לא יודעים להתנהל און ליין, ובימים כתיקונם עושים זאת עם בני משפחה צעירים יותר שכעת לא יכולים לסייע.

    

  התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

   ( )

  מדובר בשירות משלוח תרופות עד הבית בשת"פ עם רשת BE פארם. כאן מדובר בשירות נגיש עד הבית לכל הגילאים מגיל 18 ומעלה תמורת תשלום של 9 שקלים (ומקסימום עד 40 פריטים תרופות מרשם בלבד). 

   

  כיצד זה מתבצע?

  המבוטח מצלצל למוקד כוכבית 507 ומבקש לתאם תור בטלפון לרופא המשפחתי בסניף בו הוא מטופל על מנת לקבל מרשם דיגיטלי בתוקף. כשהרופא חוזר למבוטח טלפונית הוא מפנה אל המבוטח את הרוקח, שמצלצל אליו מיד, גובה ממנו תשלום בהוראת קבע בכרטיס חבר הקופה או באשראי, והתרופות מונפקות, נארזות בשקית ונשלחות עוד באותו יום או מקסימום למחרת עד דלת הבית.

   

  תמיד גם קיימת את האופציה הרגילה למי ששולט ברכישה מקוונת באון ליין - ראשית תיאום מול רופא שיעדכן את המרשם או באפליקציית לאומית ולהקיש על אופציה "תרופות עד הבית".

   

  תרופות עד הבית ( )
  תרופות עד הבית

   

   ( )

  ניתן להתקשר למוקד טלפוני של סופרפארם מיוחד שהוקם למען מתן שירות זה לחברי הקופה: טל' *9925 המנתב את הפניות לחנויות הנמצאות באותן רשויות ולבקש שישלחו לו את התרופות עד הבית. (המשלוח חינם לקהל גילאי 65 +).

   

  משלוחי התרופות עד דלת הלקוח מתבצעת באמצעות שת"פ עם מתנדבי הרשות המקומית, הדואגים לשלוח כבר למחרת ב-9.00 בבוקר את נציגיה לאסוף את המשלוחים ולפזרם על פי הכתובות.

   

  בנוסף, במסגרת השירות החדש, מבוטחי הקופה, יכולים ליצור קשר ישירות גם עם הסניף הקרוב לביתם, והתרופה תונפק ללא צורך בכרטיס מגנטי של הקופה. בכל אחד מהשלבים הללו בשיחה בטלפון, כאמור הלקוח שמשוחח עם הנציג הטלפוני/עם רופא המשפחה הרי שיתושאל שאלת אימות (על מנת לזהות את החולה ולוודא שאכן מדובר באדם הנכון, כתובתו וכו').

   

  מטופלים בני הגיל השלישי הנמצאים בסיכון להידרדרות, מטופלים מבוגרים המתגוררים בגפם ומטופלים שאינם יכולים לצאת מביתם מסיבות רפואיות יוכלו לקבל את התרופות הקבועות לביתם, באמצעות מתנדבים. 

   

  גם במגזר הערבי הביעו רצון לסייע במשימה ומתנדבים מהארגונים "מרכז מוסאוא" ו"הוועד הערבי לחירום", יסייעו לרשת במשלוחי התרופות לבתים בחמישה יישובים במגזר.

   

  סלולר פלאפון רופא רופאים (צילום: shutterstock)
  לדבר עם הרופא בטלפון(צילום: shutterstock)

   

   ( )

  ניתן להתקשר למוקד טלפוני של סופרפארם (כמו למבוטחי כללית) - באותו מוקד טלפוני *9925.

   

  בנוסף, לחברי קופת חולים מאוחדת, קיימת גם אופציה נוספת להקל על גילאי 65+ באמצעות פנייה ישירה לבית המרקחת הקבוע שלהם באזור מגוריהם מרשת מאוחדת פארם, יש להזדהות עם מס' ת.ז. ובתנאי שאכן קיים מרשם בתוקף במערכת, הרי שכאן יכינו עבור המבוטח את חבילת התרופות שלו, ואף יביאו את התרופות עד הבית, במידה שהלקוח יתקשה למצוא מי שיקפיץ לו את חבילת התרופות לביתו.

   

  בנוסף לכל אלה, בקופת חולים מאוחדת החלו מיוזמתם לפנות לאותם מבוטחים, שבמוקד בקרת הרוקחות -  זיהו שלא רכשו את התרופות שהם רגילים לקחת ולברר מדוע לא אספו עד כה את מרשם הרבעוני של תרופות הכרוניות אותן נוטלים, ולטפל בכל אחד מהם באופן אישי עד הבאת המשלוח לידי המבוטח.

   

   ( )

  בקופת חולים מכבי מדובר בשיתוף פעולה בין מכבי לעמותת "עזר מציון". המתנדבים שלה מביאים פיזית למטופלים את התרופות עד לפתח הבית. כאשר המתנדב יגיע לבית המרקחת של מכבי פארם, שם תחכה לו חבילה עם שם המטופל והכתובת. המתנדב יאסוף את התרופות ויביא אותן עד לבית הקשיש. אגב, תמיד קיימת האופציה ליצור קשר עם מוקד מכבי ללא הפסקה * 3555 ולבקש סיוע מרופא שיחזור בטלפון למטופל לחדש מרשם קבוע ואז המתנדבים יביאו את המשלוח לבית הלקוח ממכבי פארם.

   

  בכל מקרה, גם במקרה של מבוטחי מכבי, למי ששולט בקנייה מקוונת באון ליין, קיימת האופציה כבר בעת קבלת המרשם הדיגיטלי באפליקציה של מכבי, לבחור בשירות איסוף תרופות מסניף מכבי פארם או שילוח עד הבית באמצעות מערך השירות של סופרפארם. בכל מקרה מדובר בשירות חינמי לגילאי 65 פלוס.

   

  במידה שבן משפחה סייע לאיש המבוגר מרחוק וחויב על דמי משלוח של 29 שקלים הרי ברגע שהמערכת תזהה כי מדובר בתרופות המיועדות לפציינט מעל גיל 65 דמי המשלוח שחויבו יוחזרו ללקוח ששילם בעבורן. 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הזמנת תרופות בטלפון
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים