שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  וולט תחלק עד 10,000 שקל מענק למסעדות

  חברת השליחויות וולט נותנת מענק כספי למסעדות: 5 שקלים החזר כספי על כל משלוח שיוצא מהמסעדה. שמעון שלז, מסעדן: "אני לא מרוויח ככה כשכל ההזמנות של המסעדה זה רק משלוחים, אבל זה נותן לי תזרים, ובשעת משבר תזרים זה הדבר הכי חשוב לעסק"; חברת וולט: "איננו רוצים להיות חברה שמרוויחה מהמשבר"

  לפני שעה קלה הוציאה חברת המשלוחים וולט הודעה ללקוחות החברה, ובה היא מודיעה על הענקת מענק כספי למסעדות, לכל מסעדה לפי היקף הפעילות שלה, ועד 10,000 שקלים. מודל המענק הוא החזר בגובה של 5 שקלים על כל משלוח. בשביל להגיע לסכום התקרה שהציבה וולט, מסעדה צריכה לעשות כ-2000 משלוחים בחודש.

  975 (צילום: יח
  וולט: מענק ולא הלוואה(צילום: יח"צ)
   

  "מסעדנים יקרים, כבר יותר מחודש שאנו חווים מציאות חדשה ומורכבת, הפוגעת ביכולת המשק לתפקד, ובכם המסעדנים באופן שלא ראינו לפני כן", כך נכתב בהודעה שהוציאה החברה ועליה חתום אמרי גלאי, המנכ"ל. "השירות שאנו נותנים נועד לעבוד לצד הפעילות השוטפת של המסעדה, ולא במקומה, ולכן ברור כי על אף הגידול בהזמנות אין באפשרותנו להחליף את הכנסות המסעדה הקיימות בשגרה. עם זאת, כיוון שבשבועות האחרונים ראינו עלייה בכמות ההזמנות ביחס לתחזית שלנו, ואנו מעריכים שעלייה זו תימשך גם החודש, איננו רוצים להיות חברה שמרוויחה מהמשבר, ולכן חשוב לנו לחלק את ההפרש שנוצר בהכנסות אתכם השותפים שלנו במסעדות. אנחנו שמחים לבשר שמעבר לצעדים שנקטנו בהם לפני מספר שבועות, החלטנו לצאת עם תוכנית נוספת להקלה וסיוע למסעדות".

   

  בוולט מדגישים כי מדובר במענק כספי ולא בהלוואה, שיינתן רק למסעדות קטנות - עד חמישה סניפים. התוכנית תימשך עד ה-20 במאי.

   

  התזמון של ההודעה - פחות משבועיים אחרי גל ההתקפות בתקשורת על העמלות שגובה החברה - לא יכול שלא לעורר את השאלה האם לא מדובר כאן במהלך שנועד לתקן את תדמית החברה. עם זאת, חשוב לזכור כי חברת וולט נמצאת בשוק כשנה וחצי והיא חברה פרטית וקטנה יחסית מהמתחרות - תן ביס, משלוחה וגט דליברי.

   

  "וולט מצאו את עצמם בתוך גל ביקורת", אומר המסעדן שמעון שלז, המחזיק בביסטרו "לילוש", מקום קטן וותיק בכיכר מסריק בתל אביב, שגם הוא, כמו שאר המסעדות בארץ, סגר את הדלתות ללקוחות ועובד רק במתכונת של משלוחים. "אולי בגלל שהם חברה אירופאית, מאוד חשוב להם מהלקוחות שלהם. חשוב להם להיות חלק מהקהילה וחשוב להם שלא יהיה אנטגוניזם בינם לבין המסעדות. אסור לשכוח שמדובר במענק שהם לא חייבים לתת אותו, והם בכל זאת נותנים וזה מבורך. המענק הזה שאקבל מהם יכסה לי רק חלק מעלות האריזה, אני לא מרוויח כלום כשהמודל העסקי זה מאה אחוז משלוחים, אבל וולט עוזרים לי כי הם מספקים לי תזרים מזומנים, וכל אחד יודע שבשעת משבר תזרים מזומנים זה הדבר הכי חשוב לעסק - לא רווח ולא שום דבר אחר. במצב רגיל המשלוחים של וולט היו אמורים להיו רק אקסטרא למסעדות, אבל כשמסעדות התחילו להיות מאה אחוז משלוחים נוצרה בעיה למסעדנים, כי במאה אחוז משלוחים אי אפשר להרוויח. כרגע אני לא מתכוון לעשות רווח אלא רק רוצה לשרוד".

  הבעלים של ביסטרו לילוש: "בשעת משבר הכי חשוב זה תזרים מזומנים" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  הבעלים של ביסטרו לילוש: "בשעת משבר הכי חשוב זה תזרים מזומנים"(צילום: ירון ברנר)

  גורמים בוולט אישרו את הדברים, והוסיפו כי מדובר בצעד משמעותי שהם לא חייבים לעשות אותו, וכי אם היו רוצים ללכת על מהלך פופוליסטי בלבד, היו יכולים להשקיע את הכסף במהלכים שיווקיים אחרים שאולי היו מכניסים יותר כסף לקופת החברה.

    

    

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  בשל המשבר: וולט תעניק מענק כספי למסעדות
  צילום: shutterstock
  מומלצים