שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: AFP, MCT

  ללא צורך במיגון: עמדות בדיקה ניידות לקורונה ברחוב

  קופות החולים מכבי ולאומית מצאו פתרון להגברת קצב הבדיקות - עמדות המוצבות ברחוב ומאפשרות נטילת דגימה מהירה וסטרילית ללא צורך בציוד מגן. התשובה צפויה להגיע תוך 24 שעות

   

   

  הפתרון שעשוי להגביר את קצב בדיקות הקורונה: מיזם חדש מציג עמדה לביצוע בדיקות קורונה בתהליך סטרילי ומהיר ללא צורך בציוד מגן, מה שאולי יכול להוות פתרון לבעית קצב הבדיקות.

    

  התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

  מכבי שירותי בריאות השיקה עמדה חדשנית וראשונה מסוגה ללקיחת דגימות קורונה. העמדה הוצבה במרפאת מכבי ביפו ומאפשרת תהליך נטילת דגימה סטרילי מרגע הזיהוי של הנבדק ועד העברת הדגימה למעבדה המרכזית.

   

  עמדה דומה הוקמה בשיתוף קופת החולים לאומית ואגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל ותוצב מחר (ו') במרפאת לאומית ברמת גן. העמדה מתוכננת כך שיש לחץ אוויר חיובי בתוך התא, כך שהדוגם לא נזקק לציוד המיגון. בלאומית מבהירים כי הנבדקים יקבלו את התשובה עד 24 שעות מרגע הדגימה.

   

   העמדה של קופת חולים לאומית ( )
  העמדה של קופת חולים לאומית

   

  במהלך הבדיקה, הדוגם שוהה בתא מבודד לחלוטין ללא מגע עם הנבדק ובהפרדה מוחלטת עם הסביבה החיצונית, כך אין צורך בלבישת ציוד מיגון על ידי הדוגם. בסיום לקיחת הדגימה מתבצע חיטוי של הציוד המחובר לעמדה באופן מיידי ואוטומטי ובכך מתאפשר מעבר מהיר לביצוע בדיקה של הנבדק הבא.

    

  את העמדה של מכבי יזם ותכנן המהנדס איתמר פדה, מנהל הנכסים והלוגיסטיקה במחוז מרכז של מכבי, תוך ליווי מקצועי של ד"ר דניאל קון המנהל הרפואי של מרחב יפו במכבי בתהליך מהיר שארך כשבוע בלבד במפעל "אי אם שגב תעשיות", בשיתוף עם התאחדות התעשיינים.

   

  העמדה מעוררת עניין בינלאומי, וכלי תקשורת מצרפת, איטליה וסין הגיעו היום (ה') לצלם אותה בפעולה.

   

  נשיא התאחדות התעשיינים, ד"ר רון תומר, אמר: "התעשייה הישראלית גאה בהיותה יוזמת ושותפה בפרויקטים רבים למלחמה בקורונה. כך למשל במכשירי הנשמה, ציוד מיגון וגם בפרויקט המשותף עם מכבי לבניית תאי בדיקה חדשניים בהתראה של ימים בודדים למען ועזרה לצוות הרפואי. נמשיך להתגייס לטובת הציבור במאמץ הלאומי".

   

  "המתקן החדש מוכיח את עצמו כבטוח ויעיל ואנו נשמח לשתף את תכניות הבנייה שלו עם כל ארגון בריאות בארץ ובעולם שירצה בכך, כחלק מהמאבק הגלובלי המשותף בנגיף הקורונה", אמר מנכ"ל מכבי רן סער.

   

  מנכ"ל לאומית ניסים אלון הוסיף ואומר: "לקוחות לאומית יוכלו לבוא ולבצע את הדיגום בשעות הבוקר, אנו נעביר את הדגימות ישירות למעבדה החדשנית של לאומית והלקוח יקבל את התשובה תוך 24 שעות מרגע הדגימה".

   

  מפקד מרכז שיקום ואחזקה, אלוף משנה אודי אמירה, הוסיף ואמר כי"בעקבות בקשה של קופת החולים לאומית הצליחו במאמץ משותף המש"א והחט"ל ביצעו פיתוח וייצור של תא נייד לבדיקות קורונה. כל זאת במטרה להגיע למרכזי האוכלוסין לטובת לקיחת דגימות קורונה וללא צורך בציוד מיגון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים