שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: AFP, MCT

  רופאה מתמחה: "תנאי העבודה של הרופאים במשבר הקורונה - הטובים ביותר שהיו לנו"

  רופאה מתמחה בבית החולים שמיר, ד"ר דנה כגנסקי פרסמה פוסט בו היא אומרת כי העבודה במתכונת חירום, כלומר במשמרות של 12 שעות, עדיפה על פני המצב הקודם בו רופאים עבדו במשך 26 שעות רצוף. לאולפן ynet היא מסבירה: "אנחנו לא יכולים להילחם למען שיפור התנאים שלנו - תעשו את זה בשבילנו"

  רפואה בימי קורונה: ד"ר דנה כגנסקי, מתמחה בבית החולים שמיר פרסמה פוסט בו היא קוראת ללמוד מתנאי העבודה המשופרים שניתנו לרופאים בימי הקורונה ולא לחזור לתנאי העבודה שלפני המשבר שכללו משמרות של 26 שעות.  צפו בדבריה:

   

   

  "אני מוצאת נקודת אור מאוד גדולה בתוך משבר הקורונה", היא מסבירה. "אני חושבת שרוב הרופאים גם חשים בזאת. המתכונת שהייתה עד הקורונה הייתה של תורנויות 26 שעות – רופא אחד נשאר במחלקה ועובד במשך יממה שלמה בלי לנוח. אני מתמחה בפנימית, מחלקה שבדרך כלל יש בה 40-45 מטופלים, במסדרונות, וזו סיטואציה שלרוב מטופלים רואים רופאים עייפים מאוד אחרי המון שעות עבודה, משהו שהשתנה במתכונת הקורונה".

   

  התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

  לדבריה, הרופאים שעובדים כעת במתכונת חירום עובדים משמרות של 12 שעות בלבד, מה שמאפשר להם להיות עייפים פחות אבל מרוכזים יותר וקשובים יותר למטופליהם. היא הוסיפה כי הרופאים כבר קיבלו הודעה שבקרוב יחזרו שוב לעבוד במתכונת הקודמת, כאמור של 26 שעות תורנות ברציפות.

   

  "במשך הרבה שנים כל הרופאים היו במאבק לקיצור התורנויות, זה משהו שקיים. אנחנו לא יכולים לשבות, אנחנו לא כמו עובדי מדינה אחרים שיכולים עכשיו לשבות ולא לבוא לעבודה ולהילחם על התנאים שלנו. אני חושבת שאין משהו כרגע יותר חשוב במדינה מלהבין שעבודת רופאים במתכונת שהייתה קודם היא לא לטובת אף אחד, בטח ובטח לא לטובת החולים. אנחנו לא יכולים להילחם על זכותנו ולשבות, אנחנו צריכים שאחרים יילחמו על התנאים שלנו".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים