שתף קטע נבחר

אותרו פגיעות בגדר הגבול. תיעוד: תקיפת רכב חיזבאללה

לאחר ירי של פצצות תאורה ושעות של סריקות, הודיע צה"ל כי זוהתה פגיעה בגדר בשלוש נקודות לאורך גבול לבנון: "אירוע חמור ביותר". יומיים לפני כן דווח שמל"ט ישראלי תקף רכב של חיזבאללה, והיושבים בו נמלטו לפני הפיצוץ. צפו בתיעוד

 

 

אירוע חריג בגבול הצפון, יומיים לאחר שעל פי דיווחים ישראל פגעה ברכב שבו נסעו מפקדים בחיזבאללה : לאחר סריקות וירי פצצות תאורה, ואחרי שצה"ל הודיע כי נשללה חדירה - זוהו שלוש פגיעות בגדר הגבול, בשלושה מקומות שונים. "זהו אירוע חמור ביותר", אמרו בצבא, "אנחנו רואים בממשלת לבנון כאחראית לנעשה משטחה". אמש (יום ו') פורסם תיעוד של הפגיעה ברכב של חיזבאללה ומנוסת היושבים בו, רגע לפני הפיצוץ. צפו בתיעוד שבראש הכתבה.

 

אמש בסביבות השעה 8 בערב (יום שישי) החלו להתקבל דיווחים מתושבים ביישובים שבאזור גבול לבנון על קולות ירי. בתחילה עלה חשש לחדירה, והסריקות התמקדו באזור רמות נפתלי, בין מלכיה ליפתח. תושבים בקיבוצים ברכס רמים קיבלו הוראה לא לצאת מהבתים.

 

 

צה
ירי פצצות התאורה

פצצת תאורה (צילום: גליל אלקובי)
פצצת תאורה בגבול לבנון(צילום: גליל אלקובי)

צה

פצצת תאורה (צילום: גליל אלקובי)
(צילום: גליל אלקובי)

שעה לאחר מכן נמסר מדובר צה"ל כי "בעקבות התראות גדר בגבול לבנון נורו כמה פצצות תאורה. הכוחות סרקו במרחב ונשללה חדירה לשטח ישראל".

 

אבל שעתיים וחצי אחר כך כבר נמסרה הודעה נוספת, ומדאיגה בהרבה. לפי אותה הודעה, סריקת כוחות באזור הגבול העלתה כי זוהתה פגיעה בגדר בשלוש נקודות לאורך הגבול. "צוות מיחידת קומץ האחראית על תקינות הגדר מתקן את הקרעים שנמצאו. נשללה חדירה לשטח ישראל ונסיבות האירוע בבדיקה", אמרו בצבא, והטילו את האחריות על ממשלת לבנון.

 

חיתוכי הגדר שאותרו בגבול לבנון היו בשלושה מוקדים שונים, יחסית רחוקים זה מזה, בין הר דב למרחב מטולה.

ניסיון חיסול בסוריה ()
רגע תקיפת הג'יפ של חיזבאללה

ניסיון חיסול בסוריה ()

הרכב לאחר התקיפה ()
שרידי הרכב

עוד לפני כן, הכחישו בחיזבאללה כי הארגון פעל באזור דרום לבנון. כאמור, האירוע החריג התרחש יומיים לאחר שעל פי דיווחים תקף מל"ט ישראלי בסוריה, ליד גבול לבנון. לפי הדיווחים, היעד של התקיפה היה כלי רכב של חיזבאללה. הפעילים שבו נמלטו עם ציודם לפני שהרכב הותקף ובכך ניצלו. גורם בחיזבאללה ששוחח עם סוכנות AP סיפר כי במכונית היו שני נוסעים. לדבריו, הטיל הראשון התפוצץ ליד המכונית ואילו הטיל השני שוגר לעבר הרכב אחרי שהנהג נמלט.

 

בתמונות מזירת התקיפה נראו שרידי הרכב מכוסים במחצלת. מדובר בשיטת הסתרה מהירה שבה משתמשים בחיזבאללה, בעיקר מפני המל"טים שעושים חקר ביצועים אחרי סיכול ממוקד. בימים האחרונים התגברו גיחות הצילום של צה"ל באזור הזה. הסרטון שהופץ אמש פורסם ברשתות חברתיות בלבנון, ועד כה אין התייחסות רשמית של חזבאללה לאירוע.


פורסם לראשונה 17/04/2020 23:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים