שתף קטע נבחר

איסלנד: מרגישים בודדים? תחבקו עצים

בימים של שמירת מרחק קוראת איסלנד לאזרחים לחבק עצים במקום אנשים. רשות היערות ממליצה לעשות זאת מדי יום: "תחושה מרגיעה בכל הגוף"

 

בימים של חובת שמירת מרחק קוראת איסלנד לאזרחים שמרגישים בודדים, ולא יכולים לחבק את החברים ובני המשפחה, לצאת לטבע ולחבק עצים.

 

רשות היערות האיסלנדית ביער האלורמסטאדור – הגדול באיסלנד – הכשירה את המסלולים ביער כדי להבטיח שמי שיגיע לטיול יעמוד במגבלות שמירת המרחק. רשות היערות באתר ממליצה למטיילים לחבק עץ במשך חמש דקות מדי יום.

אילוסטרציה חיבוק עצים (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

"חיבוק של חמש דקות זה טוב מאוד. אפשר גם לעשות את זה הרבה פעמים ביום, זו לא בעיה, אבל גם פעם ביום זה מספיק", אומר טור טורפינסון, איש רשות היערות. "יש הרבה עצים אז לא צריך שכולם יחבקו את אותו עץ. פשוט תבחרו איזה עץ שאתם רוצים. הוא לא חייב להיות קרוב לשביל. נחמד להיכנס לתוך היער ולמצוא שם עץ. הוא לא חייב להיות גדול ורחב. הוא יכול להיות בכל גודל".

 

"כשאתה מחבק עץ עוברת בך תחושה מרגיעה, שמכינה אותך ליום חדש ולאתגרים חדשים. אפשר להרגיש את זה. זה מתחיל מכפות הרגליים ועולה במעלה הרגל ופלג הגוף העליון עד לראש", הוסיף טורפינסון.

 

ברגרן ארנה טורסטינסדוטיר, נציגה נוספת של רשות היערות, מוסיפה: "איסלנד ממליצה לאנשים לצאת החוצה בזמנים הקשים האלה, אז למה לא ליהנות מהיער ולשאוב אנרגיה מהאזור?".

 

ההתמודדות של איסלנד במשבר הקורונה נחשבת לסיפור הצלחה. במדינה שבה חיים 360 אלף איש נבדקו 10% מהתושבים. יותר מ-1,700 חולי קורונה התגלו ושמונה מתו מהנגיף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
לחבק עץ, חמש דקות ביום
צילום: shutterstock
מומלצים