שתף קטע נבחר

התחזה בסמסים למשרד הבריאות - ובת 18 נכנסה לבידוד

הפרקליטות שוקלת להעמיד לדין בן 25 מבני ברק ששלח מסרונים פיקטיביים לתלמידת י"ב. במהלך ההתכתבות הוא גרם לה גם לגלות לו פרטים אישיים על אודותיה

 

544 (צילום: shutterstock)
נוכל מתחזה, אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הודיעה לבן 25 מבני ברק כי נשקלת העמדתו לדין, בכפוף לשימוע, בגין ביצוע עבירות של פרסום ידיעות כוזבות והעברת מידע כוזב במחשב. מזרחי יואשם כי שלח מסרונים פיקטיביים כשהוא מתחזה למשרד הבריאות ובכך גורם לתלמידת תיכון בת 18 להסתגר בבידוד עד שהתגלה לה שמדובר בתרמית.

 

גם גבר מראשון לציון התחזה למשרד הבריאות

  

על פי מכתב השימוע, שנשלח על ידי עו"ד עמוס איתן, החשוד השתמש ביישומון שמאפשר שליחת מסרונים ממספרים פיקטיביים. תלמידת התיכון המתלוננת קיבלה רושם שהמסרון נשלח על ידי משרד הבריאות ועקב כך שהתה בבידוד ביתי בריחוק מבני ביתה.

 

למחרת כניסתה לבידוד היא ניסתה להתקשר למספר הטלפון שממנו נשלח המסרון כדי לוודא את אמיתות המידע. בעקבות זאת החלה התכתבות מסרונים בינה לבין החשוד.

"מרשי מכחיש את הטענות נגדו". עו"ד איתן סבג ()
"מרשי מכחיש את הטענות נגדו". עו"ד איתן סבג
 

במהלך ההתכתבות ביקש הנאשם מהמתלוננת להשיב על כמה שאלות שהביאו לחשיפת פרטים אישיים אודותיה. כך למשל, שאל החשוד את המתלוננת אם היא מתגוררת בבית פרטי או בבית דירות, אם יש לה רישיון נהיגה, במה הוריה עוסקים, מה כתובת מגוריה וכו'. המתלוננת מסרה לו תשובות לשאלות אלה.

 

היא הגישה את התלונה לאחר בירור שערכה מול משרד הבריאות ובו התברר לה כי ההודעות שנשלחו אליה היו כוזבות.

 

עו"ד איתן סבג, פרקליטו של החשוד מסר כי "מרשי לא עבר עבירה ומכחיש את הטענות נגדו. אי לכך בכוונתנו לממש את זכות השימוע, ובמסגרתו נשכנע את הפרקליטות שאין מקום להגיש כתב אישום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
נוכל מתחזה, אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים