שתף קטע נבחר

שר הבריאות ליצמן החלים מקורונה

שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע שהבריא מהקורונה וימשיך בשגרת עבודה מלאה. "הזדמנות להיווכח אישית בעבודה המסורה של צוותי הרפואה", אמר

שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע הערב (ב') כי החלים מקורונה וימשיך בשגרת עבודה מלאה. זאת לאחר ששתי בדיקות שביצע יצאו שליליות.

יעקב ליצמן (צילום: אלכס קולומויסקי)
ליצמן. הבריא מקורונה(צילום: אלכס קולומויסקי)

"זו הייתה בשבילי הזדמנות נאותה להיווכח אישית בעבודתם המסורה של צוותי הרפואה היקרים שלנו. תודתי לכל מי שהתעניין ודאג לשלומי", אמר ליצמן לאחר שנודע לו כי הבריא מהקורונה.

 

הוא התייחס להקלות בהגבלות הקורונה. "ההקלות שניתנו מותנות בשמירה קפדנית של הציבור על ההגבלות הקיימות. רק בדרך זאת נוכל לנצח את נגיף הקורונה, למען כלל אזרחי ישראל ובריאותם. יחד ננצח בעזרת השם".

 

ראש הממשלה נתניהו בירך את ליצמן על החלמתו והוסיף: "ממשיכים לעבוד יחד להצלת חייהם של אזרחי ישראל".

 

ליצמן ורעייתו אותרו כחולי קורונה בתחילת החודש, ובעקבות כך צמרת המדינה ומשרד הבריאות נכנסה לבידוד. ראש הממשלה בנימין נתניהו נכנס לבידוד של כמה ימים, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב וראש שירותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי נכנסו לבידוד בעקבות אבחונו של השר ליצמן. גם ראש המוסד, יוסי כהן, נכנס לבידוד בלשכתו.

Netanyahu during a press conference with heads of Health Ministry   ()
ליצמן עם נתניהו, בר סימן טוב וראש המל"ל. צמרת המדינה ומשרד הבריאות נכנסה לבידוד

משרד הבריאות הודיע כי כל מי שהיה במגע עם שר הבריאות יעקב ליצמן, שנדבק בנגיף הקורונה, קיבל הודעה אישית בדבר מגע פוטנציאלי. עם זאת, החקירה האפידמיולוגית שלו לא פורסמה בפומבי.

 

לפי הודעת משרד הבריאות, "החקירה האפידמיולוגית נוהלה על ידי מחוז ירושלים במשרד הבריאות והמפקחת האחות ליאורה וילנסקי. כלל המגעים קיבלו שיחה אישית והודעה אישית. כמו כן, בניגוד לדיווחים בתקשורת, בוצע איכון לטלפון האישי של השר, כפי שמתבצע כמעט לכל אזרח בישראל שנדבק. המקומות שבהם היה השר נכללו ברשימת המקומות שבהם היו חולים בקורונה והמגעים קיבלו הודעה אישית בדבר מגע פוטנציאלי". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ליצמן
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים