שתף קטע נבחר

בשמאל תקפו: "דגל לבן". בימין בירכו: "הזדמנות היסטורית לריבונות"

במרצ כינו את הקמת ממשלת החירום "קומבינה מושחתת"; לפיד, לשעבר שותפו של גנץ, תקף: "אין גבול לחרפה", ח"כ מיכאלי מחתה על כניסת העבודה לממשלה: "אפס מהבטחות המפלגה בבחירות". בימין בירכו וקראו להחיל ריבונות: "אסור שהממשלה תבוא על חשבון עתיד תושבי ישראל"

מפלגות המרכז-שמאל תקפו את הקמת ממשלת החירום, עליה הודיעו הערב (ב') הליכוד וכחול לבן. "אין גבול לחרפה", אמר יאיר לפיד. ח"כים במרצ: "ראש ממשלת החירום בחר להרים דגל לבן".

חצי חצי בנימין נתניהו בני גנץ ממשלת אחדות (צילום: gettyimages, טל שחר)
נתניהו וגנץ. "אין גבול לחרפה"(צילום: gettyimages, טל שחר)

יו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ, תקף את הממשלה החדשה, שצפויה לכלול שרים רבים: "המתנה של ביבי וגנץ לאזרחי ישראל במשבר הכלכלי העצום – הממשלה הגדולה בתולדות ישראל. 34 שרים, ועוד סגנים, למשרדים מופרכים כדי לתפור קומבינה מושחתת. תודה לכם, באמת תודה מקרב לב".

 

חברתו לסיעה, ח"כ תמר זנדברג, תקפה את יו"ר כחול לבן בני גנץ: "מי שהיה אמור להיות ראש ממשלת השינוי בחר להרים דגל לבן במקום לנצח. גנץ ריסק את התקווה של רוב הציבור הישראלי ומכר את המנדט שהענקנו לו למושחת ומסית. זו ממשלה שהיא מצב חירום לדמוקרטיה הישראלית".

 

ח"כ יאיר לפיד, יו"ר יש עתיד ומי שהיה שותפו של גנץ להנהגת כחול לבן, תקף את הסיכום בנוגע לוועדה למינוי שופטים. לפי ההסכם, לליכוד יהיו שני נציגים בוועדה וח"כ צבי האוזר (דרך ארץ) יהיה נציג האופוזיציה בוועדה.

בני גנץ יאיר לפיד (צילום: אלכס קולומויסקי)
גנץ ולפיד בתקופת כחול לבן. "הסכים לתת לנאשם בפלילים למנות את השופטים שידונו בעניינו"(צילום: אלכס קולומויסקי)

"אז הפשרה בוועדה לבחירת שופטים היא שביבי בחר את כל הנציגים לוועדה", אמר לפיד. "גנץ ואשכנזי הסכימו לתת לנאשם בפלילים למנות את השופטים שידונו בעניינו. אין גבול לחרפה".

 

ח"כ מרב מיכאלי, שחבריה לסיעת העבודה צפויים להיכנס לממשלת החירום, תקפה את ההסכם שכולל לדבריה "אפס מהבטחות מפלגת העבודה בבחירות. ממשלה מנופחת שכולה גלגל הצלה לנתניהו. עכשיו אנחנו חייבות לוודא שמפלגת העבודה לא לוקחת חלק בחרפה המושחתת והמסוכנת הזאת".

 

ח"כ עפר שלח מיש עתיד תקף גם הוא: "שליטה מוחלטת של נתניהו במינוי שופטים, חקיקה ועדות הכנסת - וכמובן סיפוח מתי שירצה. אפס תפקידים לכחול לבן במה שנוגע לקורונה. 34 שרים, חוק נורבגי מדלג, חלוקה לפרוסות של תיקי החוץ והביטחון. בני גנץ, גבי אשכנזי - לאן תובילו את החרפה".

 

בימין בירכו: "הזדמנות היסטורית להחלת ריבונות"

ביהודה ושומרון בירכו על הקמת ממשלת החירום הלאומית וקראו להחלת ריבונות. "תמיד אנחנו מברכים על אחדות בעם ישראל, אך גם בעת הזאת, שבה היא נדרשת יותר מהרגיל, אסור שהיא תבוא על חשבון עתידם של חצי מיליון מתושבי ישראל", אמר ראש מועצת בית אל, שי אלון. "יש הזדמנות היסטורית לדאוג לעתידה של ההתיישבות ולהחיל ריבונות. אני מקווה שהממשלה שתוקם לא תפספס אותה".

אלון. "מקווה שהממשלה לא תפספס את ההזדמנות ההיסטורית" ()
אלון. "מקווה שהממשלה לא תפספס את ההזדמנות ההיסטורית"

"הוכח הערב שהשניים מנהיגים שקיבלו החלטות קשות ללכת לאחדות למרות ביקורות מתוך המחנה", אמר ראש מועצת אפרת עודד רביבי. "הפשרה הזו טובה וקריטית לעתיד ישראל, לא תם הטיפול בנגיף הקורונה, אנחנו לקראת אתגר כלכלי".

 

יו"ר צוות המשא ומתן של הליכוד, השר יריב לוין, בירך על החתימה: "ממשלת חירום לאומית היא הדבר הנכון וההגיוני בעת הזו. אנו זקוקים לאחדות על מנת שנוכל להתמודד עם האתגרים הכלכליים והבריאותיים הפוקדים אותנו, וכדי לצאת מהמשבר הזה חזקים יותר. העת הזו מזמנת לנו אפשרות וחלון הזדמנויות לביצוע מהלכים היסטוריים שכבר על הפרק. החלת ריבונות על יישובים ביהודה ושומרון היא משאת נפשו של העם היהודי ואין זמן טוב יותר למהלך חשוב זה מאשר בממשלת אחדות לאומית רחבה ואיתנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, רויטרס
נתניהו וגנץ
צילום: AFP, רויטרס
מומלצים