שתף קטע נבחר

"טורניר מבודד באילת? הצעה פוליטית נטו"

גורמים במינהלת ביקרו את הצעת משרד הספורט לסיים את עונת 2019/20 במקום אחד: "להביא 2,000 איש לאילת לחודשיים של משחקים? הרי בגלל החום אפשר לקיים משחק אחד ביום". במהלך היום ייערך דיון בנושא בין השרה רגב ליו"ר המינהלת ארז כלפון

 

כוכבים באילת (צילום: Shutterstock)
"הצעה פוליטית נטו". אילת(צילום: Shutterstock)

 

שרת התרבות והספורט מירי רגב תנסה לקדם במהלך הדיון היום (שלישי) עם יו"ר מינהלת הליגה ארז כלפון ונציגי משרד הבריאות והמל"ל את יוזמת קיום הטורניר המבודד, שנחשפה לראשונה ב-ynet.

 

רגב העלתה אתמול בפני כלפון את האופציה לקיים את הטורניר באילת, אופציה שהועלתה לטענתה על ידי המל"ל מאחר שמדובר בעיר עם תחלואה נמוכה יחסית ומוכת אבטלה. מתברר כי גם ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, שכבר שוחח עם רגב, יצר קשר עם כלפון והציע לו לקיים את הטורניר אצלו.

 

יו"ר מינהלת הליגה ארז כלפון (צילום: מינהלת הליגות לכדורגל) (צילום: מינהלת הליגות לכדורגל)
יו"ר מינהלת הליגה ארז כלפון(צילום: מינהלת הליגות לכדורגל)

 

אלא שהניסיון של רגב לקדם את קיום הטורניר באילת גרם לגיחוך בקרב ראשי הכדורגל הישראלי. בשיחתו עם אנשי המינהלת סיפר יצחק הלוי כי המגרש הסינטטי המוצע באילת, בו משחקת הקבוצה המקומית בליגה ב', אינו תקני עבור קבוצות מקצועניות, כמו גם המגרש הסינטטי הנוסף שנמצא בקיבוץ אילות. בשני המגרשים גם אין תאורה, למרות שבנושא הזה רגב ויצחק הלוי הבטיחו כי ניתן יהיה לפתור בעיה זו באמצעות תקציב של מועצת ההימורים.

 

מכשול נוסף הוא קיום 61 משחקים: 58 משחקי הליגה שנותרו בשתי הליגות המקצועניות ועוד שלושה בגביע המדינה. "ההצעה לקיים טורניר כזה באילת היא פוליטית נטו. אולי העובדה כי נחתם הסכם האחדות בממשלה, ייתן כבר פחות מוטיבציה לקיים את הטורניר", אמרו גורמים במינהלת. "להביא 2,000 איש לאילת לחודשיים של משחקים? הרי אפשר לקיים משחק אחד ביום בגלל החום, אין מגרשים, אין תאורה, אין כלום. רק מדברים על זה כל הזמן".

 

538 (צילום: יואב דודקביץ')
שרת הספורט מירי רגב(צילום: יואב דודקביץ')

 

גורמים במשרד הבריאות הבהירו כי הגעה של מאות ספורטאים, אנשי צוות ומעטפת לעיר שבה יש תחלואה נמוכה אינה רלוונטית, כשגם הצורך בבדיקות קורונה במהלך שהות של 30 הקבוצות אינו אפשרי.

המטרה הראשונית היא לאפשר באמצעות הדיון היום להגיע לנוסחה של חזרה לאימונים בקבוצות של עשרה שחקנים בכל פעם, ללא מגע בשלב

הראשוני. אחד הרעיונות שינסו להוציא לפועל אחרי שיחות בין המחלקות המשפטיות של משרד הבריאות והספורט היא הפיכת הספורטאים המקצועניים לעובדים חיוניים, מה שיאפשר להחזיר בין היתר את השחקנים בקלות גדולה יותר לשלב הביניים של אימונים ללא מגע.

 

אחרי שהמינהלת דחתה את רעיון קיום המחנה המבודד, הפרסום אתמול ב-ynet לפיו ההתאחדות היא זו שתקבע מתי תסתיים העונה גרר אחריו מתיחות בין הגופים. "בישיבת המינהלת ב-5 במאי לא יקבעו כלום, הם מבינים שאסור להם להכריז על סיום העונה", הסבירו בהתאחדות. "זה ייקח עוד כמה שבועות, יש לנו סבלנות ואחריות בפני אופ"א".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים