שתף קטע נבחר

צילום: AFP, MCT

קורבן הקורונה: אב ל-14 מבני ברק ללא מחלות רקע

הרב חיים אהרן טורצ'ין הוא החולה שנפטר הלילה בבית החולים איכילוב בתל אביב. הוא לא סבל ממחלות רקע. הוא יובא למנוחות במתכונת מצומצמת

הרב חיים אהרן טורצ'ין (48) אב ל-14 ילדים מבני ברק, הוא החולה שנפטר הלילה (יום ג') בבית החולים איכילוב בתל אביב. טורצ'ין שאובחן כחולה בקורונה לפני כשלושה שבועות לא סבל ממחלות רקע.

הרב חיים אהרן טורצ'ין ()
הרב חיים אהרן טורצ'ין שנפטר מקורונה
 

הוא אושפז תחילה בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק אולם לאחר שחלה הידרדרות פתאומית במצבו הוחלט להרדימו ולהנשימו. בסוף השבוע הועבר לבית החולים איכילוב בתל אביב וחובר למכונת אקמו (לב-ריאה). מאמצי הרופאים שנלחמו על חייו עלו בתוהו. טורצ'ין היה מראשי ישיבת אור יצחק שלה שלוחות בירושלים וביהוד.

 

הוא התגורר בשיכון ויזניץ' בבני ברק ונמסר כי "היה מוכר ואהוב על שכניו". הלווייתו תתקיים בשעת הצהריים במתכונת מצומצמת בבית העלמין פוניבז' בעיר.

 

 

 

שעייה טרוצ'ין, אחיו של הרב, ספד לו בבכי: "כל כולו היה דאגה לזולת, כל מי שהיה מקבל אותו - הוא היה מדבר איתו בסבר פנים יפות. מחייך אליו ומקבל אותו בחיוך. מעולם לא ביקר אנשים, הסתכל על כולם רק בעין טובה. גם אם קיבל נזיפה ממישהו, הוא אף פעם לא היה מגיב. קיבל את הכול באהבה.

 

"הוא חי בביתו בפשטות ובצניעות וגידל 14 ילדים. למרות שלאשתו היה קשה לעבוד, אף על פי כן עבדה כי היה קשה בפרנסה. היא טיפלה בילדים בביתה. כל החיים שלו היו הילדים, הוא דאג לכאלו שלא הסתדרו עם ההורים שלהם ושלא הייתה להם אפשרות לגדול כמו שצריך, נוער נושר.

 

"הוא היה כמו אבא שלהם, עלה כל בוקר לירושלים ודאג להם, פינק אותם ולפעמים קנה להם פחית בדרך בתחנת דלק ופינק אותם בפיצות בטיולים. הוא עשה כל דבר כדי שהם לא יסתובבו ברחובות. היה מדבר איתם דברי חיזוק ובבית שלו דאג גם לילדים שלו ודיבר עם כל ילד ותמיד עזר גם למשפחתו. דיבר עם כולם בגובה העיניים ונתן לכולם יחס חם".

 

האח אמר עוד: "דיברתי איתו לפני שלושה שבועות והוא אמר לי 'שעייה, אני כבר שלושה ימים בבידוד', ואני חשבתי שזה כמו שכולם בבידוד, אבל בערב פסח הוא אמר לי 'אני בבית חולים מעייני הישועה ואני מפחד שלא נדפקה לי הריאה'. הוא היה בפחד מאוד גדול ואת ליל הסדר הוא עשה בבית חולים. הוא היה האבא של הבית, ממש דמות. הכול היה במרגוע ובנחת. מעולם הוא לא כעס.

 

"מסביב לשולחנו היו הרבה מסכנים ושבורים, הרבה זוגות שלא הסתדרו עם ההורים והיו באים אליו בשבתות. זה היה ממש כמו מלכות בבית שלו. כששאלתי אותו במה יש לעזור, הוא תמיד אומר 'תיתן למישהו כזה או כזה', ואף פעם לא ביקש כלום לעצמו. לא היו לו אמצעים כי לא פשוט לגדל 14 ילדים ועדיין רצה שיעשו בשביל אחרים ולא בשביל עצמו".

 

פחות חולים במצב קשה

במקביל, הבוקר נפטרה חולה בת 100 מרחובות שאושפזה במחלקת קורונה בבית החולים קפלן ברחובות וסבלה ממחלות רקע שונות. מדובר בחולה המבוגרת ביותר בישראל שנפטרה מסיבוכי הנגיף. "צוות המחלקה ליווה ברגישות רבה את ביתה של הנפטרת כדי להיפרד ממנה באופן מכובד תחת מיגון מלא שסופק על-ידי הצוות", נמסר מבית החולים. הלילה נפטרה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים חולת קורונה בת 57, שסבלה ממספר מחלות רקע מורכבות וכרוניות וטופלה כשהיא מונשמת ומורדמת ביחידה לטיפול נמרץ נשימתי.

 

עד כה נפטרו בישראל 181 חולי קורונה. 13,883 חולים אובחנו. 142 במצב קשה (לעומת 149 אתמול). 113 מהם מונשמים (לעומת 119 אתמול).

 

 

 
 

לפי נתונים שפרסם הבוקר משרד הבריאות, מאז הגעת הנגיף לישראל במחצית השנייה של חודש פברואר החלימו 4,353 ישראלים מהמחלה ולמרבה הצער 181 כאמור נפטרו. אחוז התמותה בישראל עומד היום על 1.3% - אחד הנתונים הנמוכים ביותר במדינות שבהן יותר מ-10,000 נדבקים.

 

נתון השיא במספר החולים בפועל היה ביום רביעי שעבר בשעות הערב. אז היו בישראל 12,501 נדבקים, 130 נפטרים ו-2,563 מחלימים. מאז עלה מספר הנדבקים ב-11%, מספר הנפטרים זינק בקרוב ל-40% ומספר המחלימים מקורונה זינק בתוך כמה ימים בלבד ב-70%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב חיים אהרן טורצ'ין שנפטר
מומלצים