שתף קטע נבחר

באילת פנו להתאחדות: "לקיים בעיר רק את המשחקים המכריעים"

לאחר שנחשף ב-ynet כי משרד הבריאות אישר לערוך את טורניר סיום ליגת העל בעיר הדרומית, במינהלת הליגה כבר שללו את הרעיון: "אין שם את התשתיות הנדרשות". מנהל אגף הספורט באילת, יעקב מלכה, הציע רעיון נוסף וטען: "זה חשוב לכלכלה"

 

 

אחרי שחשפנו בשבוע שעבר כי משרד הספורט יוזם קיום טורניר מבודד באילת, התקבלה אתמול החותמת מצד משרד הבריאות, שאישר את קיומו. זאת במכתב שפורסם אתמול לראשונה ב-ynet. אלא שהדרך לקיומו של טורניר כזה ארוכה מאוד, ואולי אפילו בלתי אפשרית.

 

אמנם נערכו שיחות בין יו"ר ההתאחדות אורן חסון והמשנה למנכ"ל המינהלת ניר ינקלביץ' עם מנהל אגף הספורט באילת, יעקב מלכה, שאמור להשיב לדרישותיהם עד מחר. אך במינהלת הליגה כבר הודיעו בצורה חד משמעית: "לא נקיים את הטורניר באילת, אין בה את התשתיות הנדרשות".

 

האצטדיון באילת (צילום: יוסי דוס סנטוס)
האצטדיון באילת. במינהלת פסימיים(צילום: יוסי דוס סנטוס)

 

"לא נראה לי שאפשר לקיים 61 משחקים בעיר שיש בה כרגע שני מגרשים בלבד, אחד ליד הלגונה והשני בקיבוץ אילות, שניהם לא תקניים לליגות המקצועניות", טען מלכה.

 

מלכה, ששוחח עם אנשי ההתאחדות והמינהלת והתבקש להכין תוכנית לפתיחת הטורניר ב-10 ביוני, ציין: "אני לא יכול להכיל שבעה או שמונה משחקים ביום כמו שרוצים, עם שני מגרשים תקניים. אין בעיה של מגרשי אימון, זה דווקא יש לנו, אבל אנחנו צריכים להכין את שני המגרשים, והתאורה כרגע היא תאורת אימונים ולא למשחקים. ניר ינקלביץ' מהמינהלת הסביר לי שהוא צריך 17 מגדלים לטובת מצלמות, וזה עוד פתיר. אם היו צריכים לקיים פה טורנירי טניס או טניס שולחן לא הייתה בעיה".

 

מלכה הציע ליו"ר ההתאחדות אורן חסון לקיים רק את המשחקים המכריעים בעיר. "את שתי הליגות לא נוכל לקלוט, אבל חשוב שיהיה פה משהו כי זה חשוב לכלכלה של אילת".

 

האצטדיון באילת (צילום: יוסי דוס סנטוס)
"יש רק תאורת אימונים ולא משחקים"(צילום: יוסי דוס סנטוס)

 

המטרה של המינהלת היא לסיים את העונה על כר הדשא, אחרת יהיו הפסדים של 150 מיליון שקל לכדורגל הישראלי. במינהלת ינסו לקבל כבר היום אישור ממשרד הבריאות שיוביל לכך שהקבוצות יוכלו לחזור לאימונים של 10 שחקנים בכל מחצית המגרש ללא מגע. המטרה שבמהלך מאי יתקבל האישור לערוך אימונים מלאים ואז כעבור שלושה שבועות ניתן יהיה לחזור למשחקים ללא קהל.

 

במל"ל העלו את האפשרות של אילת, גם בשל

התחלואה הנמוכה בעיר וגם כדי לסייע לה כלכלית. ראש העירייה מאיר יצחק הלוי נרתם לנושא וניסה לשכנע את יו"ר המינהלת ארז כלפון לקיים אצלו את הטורניר. השרה מירי רגב הסבירה את הרציונל: "המינהלת צריכה כבר עכשיו לקבל הכרעה אם ללכת לטורניר סיום הליגה, ואז כספי הטוטו וזכויות השידור ייכנסו. בכדורסל הזרים כבר לא פה, אבל בכדורגל כולם כאן. אני חושבת שעדיף להכריע את הליגה על המגרש".

 

פרופ' גרוטו הכין כבר מכתב עם פירוט התנאים, שאומרים בין השאר: מרגע הגעת הקבוצות (עד 30 איש לכל אחת) הן חייבות להיכנס לבידוד של 14 יום; כל אחד מחברי הצוות והשחקנים ישהה בחדר נפרד ולא יוכל לצאת מהמלון; על הקבוצה לדאוג לכך שלא תהיה התקהלות של צופים מחוץ לאזורי האימונים; בתום האימון הקבוצה חוזרת למלון וכל שחקן לחדרו; גם השופטים ישהו בבידוד מלא של 14 יום טרם כניסתם למגרש; אין להיכנס לחדרי ההלבשה ולמקלחות; אם מישהו מאנשי הקבוצה יפתח תסמיני קורונה הוא ייבדק מיידית, ואם יימצא כי נדבק - כל הקבוצה תיכנס לבידוד של שבועיים ולא תוכל לשחק בפרק זמן זה; השחקנים ואנשי הצוות יגיעו לאילת ברכבים פרטיים בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אוחיון
האצטדיון באילת
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים