שתף קטע נבחר

צפו: באמצע עדות השואה - ניאו נאצים תוקפים בסייבר

במתקפת סייבר מתוכננת פרצו פעילים ניאו-נאצים לשידורי תפילות וטקסי זיכרון שערכו רבני קהילות בגרמניה, בקריאות "הייל היטלר", צלבי קרס ותמונות קשות של אלימות אנטישמית. על קירות בעיר היידלברג נכתב, בין היתר: "יהודי, ציון, מוות"

 

 

פעילים ניאו-נאצים פרצו במהלך יום השואה לשידורים חיים מתפילות, שיעורי תורה וטקסי זיכרון שקיימו רבנים בכירים בגרמניה בהשתתפות (מרחוק) של בני קהילותיהם. הם הציגו לצופים צלבי קרס וסמלים נאציים אחרים וכן תמונות קשות של תקיפות אלימות נגד יהודים, וקראו "הייל היטלר" וביטויים אנטישמיים נוספים. המשטרה פתחה בחקירה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>    

 

מתקפת הסייבר, שהייתה ככל הנראה מתואמת - כוונה, בין היתר, נגד אירועים שקיימו רבה של פרנקפורט ויו"ר רבני גרמניה, הרב אביחי אפל, רב העיר דיסלדורף, הרב רפאל אייבריס, ורבה של לייפציג, הרב מרדכי באלה, וכן נגד שיעורי תורה של ארגון "מורשה" המקומי – כולם מתקיימים בימים האלה ללא קהל ובמתכונת של שידור חי, בשל התפשטות הקורונה. באמצע עדותה של בת של ניצולת שואה, פרצו ההאקרים בצעקות הייל היטלר, צלבי קרס וקריאות אנטישמיות. "המשתתפים היו בשוק בתוך הסיטואציה", סיפר אחד המשתתפים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

הפריצות אתמול מצטרפות להתנכלויות נוספות שחוו רבנים באירופה מצד פעילי ימין קיצוניים, כאשר ביקשו להעביר שיעורי תורה בשבועות האחרונים, ובהם גם הרב אשר וייס מישראל, דיין עולמי ופוסק הלכה בעל שם עולמי המרצה גם במדינות היבשת. בעקבות האירועים ביום השואה הופסקו מיד השידורים, והרבנים הודיעו כי מעתה יידרשו המשתתפים להקליד סיסמה כניסה כדי להצטרף אליהם.

 

  (AfD Watch Heidelberg)
הכתובת בהיידלברג(AfD Watch Heidelberg)

 

הרב באלה סיפר כי תלונה שהגיש למשטרה טופלה במהירות וביעילות, כאשר תוך פחות משעה התקשר אליו מפקד משטרת לייפציג וחוקרים של היחידה המיוחדת הגיעו אליו לגבות עדות ולהוציא ממחשבו חומרים שעשויים לסייע בחקירה.

 

"יהודי, ציון, מוות"

לא חלפה אפילו יממה והיום (ד') נחשפו בגרמניה שתי כתובות נאצה אנטישמיות נגד יהודים בעיר היידלברג שבדרום מערב המדינה. בכתובת אחת שרוססה על מבנה בעיר נכתב כי אנג'לה מרקל יהודייה, ומסביב רוססו צלבי קרס, בתוספת ריסוס הכתובת "מבקשי מקלט להמית בגז - ציקלון בה". על מבנה אחר בעיר המונה כ-160 אלף תושבים נכתב "יהודי, ציון, מוות".

 

  (AfD Watch Heidelberg)
"מבקשי מקלט להמית בגז - ציקלון בה"(AfD Watch Heidelberg)

 

נשיא ועידת רבני אירופה ורבה של מוסקבה, הרב פנחס גולדשמידט, אמר כי "וירוס האנטישמיות" מתפשט ביבשת אך ראשי המדינות אינן דואגות להדביר אותו. לדבריו, למרות ההבטחות חוזרות ונשנות בעניין מפי בכירי האיחוד האירופי על המחויבות למלחמה באנטישמיות באינטרנט וברשתות החברתיות, ואף שעומדים לרשותם כלים משפטיים המאפשרים להם לאכוף זאת על המדינות החברות באיחוד, נראה כי לא נעשה דבר כדי למגר את פשעי השנאה. בהקשר של המתקפה האחרונה ציין גולדשמידט כי "גרמניה היא מהמדינות הבודדות שבהן החקיקה מאפשרת ענישה משמעותית על עבירות אלו".

 

בארגון הרבנים מזכירים כי הסכם ליסבון מקנה לנציבות האירופית סמכות לפתוח בהליכים נגד מדינות החברות באיחוד שאינן עומדות בהחלטה נגד האנטישמיות והגזענות. ראשי האיחוד אף ביקשו מהרבנים להעביר לידיהם כל מידע מהקהילות היהודיות על פשעים שבוצעו נגדם ולא טופלו על ידי הרשויות.

 

קריאה לממשלות להתגייס למאבק

יעקב חגואל סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית אומר כי "בשנה האחרונה אנחנו עדים להרמת ראש של נאו-נאצים בגרמניה בפרט ובאירופה בכלל: "אנחנו עדים בפעם המי-יודע-כמה בשנה האחרונה לכתובות אנטישמיות שעלולות להביא לידי אלימות ורצח יהודים ברחבי העולם, ופועלים בכל העולם כדי למגר את האנטישמיות הזו, אך לצערי יש ממשלות שלא משקיעות מספיק בנושא. האנטישמיות חייבת להיפסק כאן ועכשיו".

 

הוא דרש משגרירי המדינות האירופיות בישראל "לקרוא לממשלתם להתערב בנושא ולהשקיע מאמצים כדי שדברים כאלה, כמו שאנחנו רואים בעיר היידלברג, לא יישנו".

 

בדו"ח האנטישמיות השנתי ה-26 שפרסם השבוע מרכז קנטור באוניברסיטת תל אביב, בשיתוף הקונגרס היהודי האירופי, דווח כי "המשטרה הגרמנית רשמה בשנת 2019 לא פחות מ-1,839 מקרים אנטישמיים מכול הסוגים ברחבי גרמניה - 5 מקרים ביום - שבוצעו בעיקר על ידי ניאו-נאצים ואנשי ימין קיצוני. לעומת זאת, עדיין לא נעשה מעקב מלא אחרי ההצקות היומיומיות שמקורן באסלאם הרדיקלי. נוסף לכך, סקרים הראו שהידע על השואה הולך ופוחת, ושתלמידים יהודים בבתי הספר הכלליים סובלים מהטרדות מתמידות מצד תלמידים מוסלמים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
AfD Watch Heidelberg
האנטישמיות ממשיכה
AfD Watch Heidelberg
מומלצים