שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, ראובן כהן/דוברות עיריית חיפה

ירידה במספר החולים קשה, נפטרו שניים ממרכז האלצהיימר

מספר החולים שמצבם קשה ירד משמעותית, מספר החולים בפועל הוא הנמוך ביותר מאז 10 באפריל. 191 נפטרו מקורונה עד כה: באיכילוב עדכנו כי הלכו לעולמם שניים ממרכז האלצהיימר ברמת גן שנדבקו בנגיף. בפוריה: בן 86 שהחלים לכאורה חלה שוב, הורדם והונשם

 

מרכז רפואי אלצהיימר רמת גן (מתוך גוגל מפות)
מרכז האלצהיימר ברמת גן(מתוך גוגל מפות)

נמשכת העלייה המתונה מאוד במספר הנדבקים, במקביל לירידה במספר החולים שמצבם קשה. מניין המתים בישראל מנגיף הקורונה עלה ל-191. בבית החולים איכילוב בתל אביב עדכנו הבוקר (ה') כי בת 74 שנדבקה בנגיף נפטרה אמש ובן 94, שחלה גם הוא, נפטר במהלך הלילה. שניהם הגיעו ממרכז האלצהיימר ברמת גן. מרכז האלצהיימר ממוקם ליד בית החולים תל השומר, והוא המרכז הרפואי היחיד בישראל המתמחה בלעדית בטיפול במחלת האלצהיימר.  

 

לפי נתוני משרד הבריאות מהבוקר, עד כה נדבקו בנגיף 14,592 איש, עלייה קטנה של 94 אנשים ביחס לאתמול בערב. זאת, לעומת עלייה גדולה יחסית אתמול בבוקר, שמיוחסת כנראה לתיקון נתונים קודמים. במספר החולים שמצבם קשה חלה ירידה ל-136, ביחס ל-148 אתמול בבוקר - ירידה משמעותית של 8%. מספר המונשמים עלה מאתמול בערב באחד ל-107, אך ביחס לאתמול בבוקר חלה ירידה של 3%.

 

 
 

119 נוספים החלימו ביחס לעדכון אתמול בערב. כיום למעשה 9,067 חולים (כשלא מחשיבים את הנפטרים ואת אלו שכבר החלימו), וזהו הנתון הנמוך ביותר של מספר החולים הפעילים מאז 10 באפריל.

 

מאז יום חמישי בשבוע שעבר אובחנו בישראל עוד 2,001 חולים - מדובר בעלייה של 15.9% בשבוע האחרון. בנוסף, החלימו בתקופה זו עוד 2,591 חולים, ובכך נרשם זינוק של זינוק של כ-98% במספר המחלימים. כמו כן חלה ירידה במספר המונשמים מאז יום חמישי שעבר ומספרם עומד כאמור על 107, לעומת 140 לפני שבוע בדיוק (ירידה של 23.5%). מאז יום חמישי בשבוע שעבר נפטרו 51 חולים ומספרם הגיע כאמור ל-191.

 

 

 

 
אתמול בערב אושפז במחלקה הייעודית לחולי קורונה בבית החולים פדה פוריה בן 86 מבית אבות בטבריה במצב קשה, מורדם ומונשם. בהודעת בית החולים נאמר כי החולה, שלו מחלות רקע רבות, אושפז במחלקה ושוחרר ב-17 באפריל לאחר ששתי בדיקות לקורונה שבוצעו הגיעו שליליות, וחלה הטבה במצבו. אתמול הועבר מבית האבות בטבריה למרכז הרפואי עם קשיי נשימה ובמצב קשה. הוא נבדק לקורונה ואושפז לאור התוצאה החיובית במחלקת קורונה. בלילה קיבלו הרופאים החלטה להרדימו ולהנשימו. 

 

אתמול הוחלט להפסיק את בדיקות הקורונה שבוצעו בעזרת מטושים שנשלחו מסין בשל ריבוי מקרים של מטושים פגומים, כפי שנחשף ב-ynet. גם משרד הבריאות הודיע לקופות החולים להימנע משימוש בחלק מהמטושים לבדיקות קורונה מחשש לתקלה ולזיהום. גורם במערכת הבריאות אמר: "הביאו לנו מטושים באיכות של 'עלי אקספרס' בלי לשים לב, והבינו מהר מאוד מה הם עשו. הבעיה העיקרית היא בחומר שבתוך המבחנה".

 

התקלה אותרה בזכות עירנותה של עובדת באחת המעבדות, שהבחינה שהצבע שמתקבל בבדיקה שונה ממה שאמור להיות - ולמעשה מצביע על תקלה. לפי ההערכות, אלפי מבוטחי קופות החולים נבדקו בימים האחרונים באמצעות המטושים הסיניים. במערכת הבריאות מאמינים כי כ-10,000 מטושים מהסוג התקול נשלחו בימים האחרונים לקופות החולים, וייתכן כי הנבדקים באותם המטושים יידרשו להיבדק בשנית.

 

 


פורסם לראשונה 23/04/2020 07:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך גוגל מפות
מרכז האלצהיימר ברמת גן
מתוך גוגל מפות
מומלצים