שתף קטע נבחר

סערת מדליקי המשואות: חני ליפשיץ הציעה מחליף, הוועדה סירבה

שליחת חב"ד בנפאל, שוויתרה על השתתפותה בטקס בשל החלטת בית הדין הרבני של התנועה, הציעה שמייסד איחוד הצלה יחליף אותה. הוועדה דחתה את הבקשה בשל אילוצי זמן - אך גם כי המועמד נדבק בנגיף. הפתרון: פיצול משואת המתנדבות אביטבול ומזאוי

 

חני ליפשיץ שליחת חב
חני ליפשיץ, שליחת חב"ד בנפאל

שליחת חב"ד בנפאל, חני ליפשיץ, הציעה לוועדת לבחירת מדליקי המשואה ולראשי חב"ד כי מייסד "איחוד הצלה" אלי ביר יחליף אותה בטקס המסורתי - אך נדחתה מהסיבה שהוא חולה בקורונה, ומאוחר מדי לבצע שינויים בהרכב מדליקי המשואות.

 

בעקבות לחצים מצד אגודת חסידי חב"ד שהתערמו על הפנייה הישירה של המדינה לליפשיץ, הודיעה הבוקר (חמישי) השליחה כי היא מוותרת על המעמד. במכתב שקיבלה מבית הדין הרבני של התנועה, קבע פסק הדין כי הרבנים "בטוחים שתציית להוראה", והדגיש כי התנועה תעקוב אחר החלטותיה בעזרת "המרכז לענייני חינוך".

 

בפנייתה לראשי התנועה ולוועדה שבוחרת את משיאי המשואות אמרה ליפשיץ כי ביר "מסמל את המאמצים להצלת חיי אדם", אך כאמור בקשתה נדחתה בשל העובדה שביר נדבק בקורונה בארצות הברית, ומאוחר מדי לעשות שינויים בהרכב משיאי המשואות. הוועדה לבחירית מדליקי המשואה לא מתכוונת לבחור מועמד חדש, והפתרון המסתמן הוא פיצולן של שתי המתנדבות ששהיו צריכות להדליק יחד משואה - ריינה אביטבול ויסמין מזאוי - וכל אחת מהן תדליק משואה בנפרד.

 

 President of United Hatzalah Eli Beer ()
אלי ביר

ביר היה בארצות הברית במסגרת מסע גיוס משאבים לארגון, ונחשף לחולה קורונה בבית כנסת במיאמי. הוא אושפז בבית החולים האוניברסיטאי בעיר, ושלשום חזר לארץ לאחר שתי בדיקות שבהן יצא שלילי לנגיף.

 

גורמים בסביבתה של ליפשיץ מסרו כי "לא הייתה לה ברירה אלא לסרב עקב הלחצים הכבדים שהושתו עליה". בפוסט שפרסמה בפייסבוק כתבה לישפיץ: "אני כותבת לכם את השורות הבאות מתוך הלב שלי. אין הדבר תלוי בי! נדרשתי לבטל את השתתפותי בטקס יום העצמאות, ואין ביכולתי להיכנס אל אש המחלוקת".

 

עם זאת, אחד הגורמים המעורבים בפרשה, אמר ל-ynet: "הייתה מעורבת פה הרבה קנאה, ומיד הלבישו על זה קדושה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים