שתף קטע נבחר

שחקנים יוכלו לקבל החלטה: להמשיך את העונה או לצאת לחל"ת

בלעדי: בעקבות פנייתו של ח"כ רזבוזוב, משרד האוצר קיבל החלטה מהפכנית: שחקנים שלא ירצו לחזור לשחק, יזכו גם כן לדמי אבטלה במידה והליגה תחודש. רזבוזוב: "מודה למשרד האוצר שאיפשר את הפתרון הזה"

משרד האוצר קיבל החלטה מהפכנית, בעקבות פנייה של ח"כ יואל רזבוזוב ("יש עתיד"), המאפשרת לשחקני הליגות המקצועניות (ליגת העל ולאומית) אפשרות לקבל החלטה עצמאית שלא לשוב לשחק מחשש לסיכונים בריאותיים במידה והליגות יחודשו, אך עדיין יהיו זכאים לקבל דמי אבטלה מהמדינה.

 

למעשה מדובר באפשרות לקבוצות, שלא הוציאו את השחקנים שלהם לחל"ת, להוציא כדורגלנים באופן סלקטיבי בכפוף לבקשותיהם, במידה ואלו יתעקשו שלא לחזור מחשש להידבקות.

 

יואל רזבוזוב ()
המכתב ששלח משרד האוצר

 

במכתב שנשלח לרזבוזוב מאגף התקציבים של משרד האוצר, והגיע לידי ynet, הובהר: "בדומה לכל העובדים במשק, גם ספורטאים אשר הוצאו לחל"ת זכאים לדמי אבטלה, כל עוד המעסיק אינו מחזיר את הספורטאי לפעילות. הספורטאי זכאי לקבל דמי אבטלה, כאשר המגבלה על משך הזכאות תלויה במאפייניו האישיים".

 

במכתב אליו מכותב גם הממונה על התקציבים, שאול מרידור, עוד נאמר: "בהתאם לחוק הביטוח הלאומי והתיקונים שנעשו לו במסגרת הרחבת רשת הבטחון הסוציאלית לתקופת הקורונה, עובד אשר הוצא לחל"ת כפויה מצד המעסיק לתקופה של 30 ימים לפחות, זכאי לקבל דמי אבטלה במשך התקופה, ככל שהוא עומד בתנאים הקבועים בחוק".

 

יזם את הפנייה. ח"כ רזבוזוב (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
יזם את הפנייה. ח"כ רזבוזוב(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

ח"כ רזבוזוב אמר: "כפי שקידמתי את הדיון בוועדת הקורונה של הכנסת כדי להקדים את הפתרון להתנהלות הממשלתית, אני עושה ככה גם במקרה הזה. בפעימה השניה, שעל פי מינהלת הליגות חייבת להעשות במהלך השבוע הראשון של חודש מאי, וכאשר יאפשרו לקבוצות לאימון מלא, לא יהיה ניתן עוד להקפיד עוד על הריחוק החברתי. בכדי להימנע מכפייה של שחקנים שלא ירצו לשוב ולהתאמן, יזמתי את הפניה הזו למשרד האוצר.

 

"לשמחתי, משרד האוצר השיב בחיוב לפניה אותה יזמתי. המשרד הודיע לי כי שחקן אשר יבחר שלא לחזור להתאמן, יוכל להמשיך ולהשתכר בגמלת חל"ת מהביטוח הלאומי, בתבחין אישי וזאת בהצהרה של המועדון. זאת הזדמנות להודות למשרד האוצר שאיפשר לנו את הפתרון הזה למי שיבחר שלא לחזור לשחק. אני אמשיך לשקוד ולפעול על מנת להשיב את כלל הספורט בישראל, המקצועני והחובבני, ולהסיר את כל החסמים שיכולים למנוע או לעכב את החזרה, בהתבסס על כל ההנחיות של משרד הבריאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
מכבי חיפה מול ב"ש
צילום: עוז מועלם
מומלצים