שתף קטע נבחר

עמיר פרץ חתם עם גנץ על כניסה לממשלה: "אוביל מדיניות חברתית-סוציאלית"

הגוש של גנץ לקראת הקמת ממשלת האחדות מתרחב: ראשי העבודה פרץ ושמולי חתמו עם יו"ר כחול לבן על הסכם קואליציוני, שבמסגרתו יקבלו את תיקי הכלכלה והרווחה. פרץ: "המדיניות תבנה מחדש את מדינת הרווחה"

 

בני גנץ ועמיר פרץ חתמו על הסכם קואליציוני ()
החתימה על ההסכם: גנץ, פרץ, ניסנקורן ושמולי

הסכם קואליציוני בתוך גוש המרכז-שמאל: יו"ר כחול לבן בני גנץ ויו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ חתמו אמש (יום ה') על הסכם קואליציוני. מפלגת העבודה תצטרף לממשלה בראשות בנימין נתניהו אבל תהיה חלק מכחול לבן בקואליציה.

 

ביום ראשון תתכנס ועידת העבודה כדי לאשר את הצטרפות המפלגה לממשלה. ח"כ מרב מיכאלי מנהלת בימים האחרונים קרב פנימי חריף נגד המהלך וטוענת כי רק חברי ועידת העבודה יכולים לאשר את ההסכם.

 

לפי ההסכם בין כחול לבן למפלגת העבודה, פרץ יכהן כשר הכלכלה והתעשייה וח"כ איציק שמולי יכהן כשר הרווחה והשירותים החברתיים. פרץ יהיה גם חבר בקבינט הכלכלי-חברתי יחד עם נתניהו, גנץ ושר האוצר המיועד ישראל כץ. עוד סוכם כי למפלגת העבודה יהיה נציג בוועדת השרים להתמודדות עם משבר הקורונה ובקבינט הפיוס.

 

 

"אני מברך את יו"ר העבודה ח"כ עמיר פרץ, מנהיג בעל ניסיון פרלמנטרי, מיניסטריאלי, ונושא דגל חברתי משמעותי וחשוב, ואת ח"כ איציק שמולי, מחברי הכנסת החברתיים והחרוצים ביותר, על ההצטרפות לגוש כחול לבן בממשלה המיועדת", אמר גנץ. "יחד נסייע במאבק בקורונה והשלכותיה, ונדאג לשמירה על שלטון החוק והדמוקרטיה הישראלית".

 

יו"ר העבודה פרץ אמר כי בכוונתו להוביל מדיניות חברתית-סוציאלית "שתבנה מחדש את מדינת הרווחה ותתמודד עם ההשלכות הכלכליות של משבר הקורונה", כדבריו.

 

ח"כ שמולי אמר על מינויו הקרוב לתיק הרווחה: "מול מיליון מובטלים, עצמאים קורסים וגמלאים וצעירים שמשוועים לסיוע לא נעמוד מנגד אלא נהיה הקול והמגן שלהם בתוך הממשלה.

 

"הממשלה שהסכמנו להיכנס אליה היא ממשלת חירום לאומית ופריטטית כדי להיות חלק מגוש כחול לבן. בכוונתנו להוביל מדיניות חברתית אמיתית ובצד זאת להיות בלם ומרסן לכל ניסיון השתוללות מדיני או דמוקרטי".

 

ח"כ מרב מיכאלי מהעבודה מתחה ביקורת חריפה על חתימת ההסכם עוד בטרם ההצבעה עליו בוועידת המפלגה ביום ראשון וכתבה בטוויטר: "את הבוחרים הם לא ספרו, את המתפקדים הם לא ספרו ועכשיו גם את חברות וחברי הוועידה הם לא סופרים, וחתמו לפני ההצבעה. ביום ראשון מצביעים נגד ממשלת החסינות לנתניהו".

 

ברקע החתימה בין כחול לבן למפלגת העבודה, נמשכו אתמול בכנסת דיוני החקיקה שאותם מקדמים בליכוד ובכחול לבן לקראת הקמת ממשלת אחדות.

 

במהלך דיון בוועדה המסדרת בכנסת בקידום החקיקה לשינוי חוקי היסוד שתאפשר ממשלה שוויונית בין הגוש של נתניהו לגוש של גנץ, הטיח ח"כ מיקי לוי ממפלגת יש עתיד בחברו עד לאחרונה ח"כ אבי ניסנקורן ממפלגת כחול לבן: "אתם אפסים, חבורה של נוכלים".

 

ח"כ לוי הוסיף: "אתם גנבי הקולות האמיתיים של הבחירות. אתם מצקצקים בלשונכם. אתם לא מתביישים? למי אתם משקרים? אתם מתנהגים בחזירות. לא הליכוד רצה את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים