שתף קטע נבחר

העמותות קורסות, הסיוע לא מגיע

עו"ד אסף וייס, מנכ"ל עמותת יוניסטרים, מספר על מצוקת המגזר השלישי: "מצד אחד אנחנו חיים בעיקר מתרומות ופילנטרופיה, ומצד שני אין לנו את האפשרות כמו עסק לבוא ולהגיד אין לנו שורת רווח". צפו בריאיון באולפן ynet

צפו בעו"ד אסף וייס, מנכ"ל עמותת יוניסטרים, בריאיון באולפן ynet:

 

"מצד אחד המגזר השלישי הוא האחרון בשרשרת המזון הכלכלית", מספר עו"ד אסף וייס, מנכ"ל עמותת יוניסטרים. "אנחנו חיים בעיקר מתרומות ופילנטרופיה עולמית וגם מקומית, ומצד שני אין לנו את האפשרות כמו עסק עסקי לבוא ולהגיד אין לנו שורת רווח. אז אנחנו סוגרים את הפעילות שלנו ומתוך שיקולים ערכיים אנחנו מחויביים להמשיך ולפעול, ביוניסטרים העברנו את הפעיליות שלנו לאונליין".

 

וייס מוסיף "לפעמים כשאנשים שומעים עמותות מדמיינים משהו קטן, של כמה חבר'ה שעושים דברים טובים. אז ניתן רק סדר גודל של שיבינו אנחנו מעסיקים 125 עובדים זה לא איזשהו משהו קטן".

 

צעירים מעמותת יוניסטרים ()
 

לשאלה לגבי הסיוע הממשלתי, הרחיב וייס "פורסם לפני כמה שבועות שהממשלה תפתח קרן מענקים, אך עד היום לא שמענו את הקריטריונים. בישראל יש יותר מעשרת אלפים עמותות. בימים האחרונים פורסם מתן פטור ארנונה לשלושה חודשים, אבל זה לא מספיק"

 

ולסיכום הסביר: "יש המון התקשרויות שלנו עם הממשלה כמובן הגדלת קרן המענקים בסכומים שהיו פי 4-5, אנחנו מרגישים את המשבר במשק. כבר קיבלנו הודעות מתומכים שלא יוכלו לעמוד בהתחייבויות שלהן וזה משהו שהוא מאוד משמעותי, אז ההתערבות המיידית היא קריטית".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים