שתף קטע נבחר

הכח לנשים: מנכ"לית חדשה לוויצו העולמית

בצל משבר הקורונה והאתגרים החדשים במערכת הרווחה, ויצו העולמי הכריז על מינוי מירה מינס לתפקיד המנכ"לית החדשה. האתגר המרכזי שעל הפרק: חזרה בטוחה לשגרה של מעונות היום ובתי הספר של הארגון

על רקע גירעון תקציבי שפוקד את ארגון ויצו בשל הקפאת תקציבים ממשלתיים לענף מעונות היום ומערכות הרווחה, מונתה השבוע מירה מינס לתפקיד המנכ"לית החדשה, ותחליף בתפקידה את קודמה, יגאל דקל, שכיהן במשך שמונה שנים. מינס, בוגרת תכנית הבכירים של 'וקסנר' באוניברסיטת הארוורד, מילאה בעברה שורה של תפקידים בכירים במגזר הפרטי והציבורי, ביניהם כמנכ"לית עיריית בית שמש, מנכ"לית ברליץ ישראל, סגנית בכירה למנהל רשות החברות הממשלתיות ונציגת ישראל ב OECD לנושא ניהול החברות הממשלתיות.

 

מינס שנכנסה לתפקיד במהלך איום נגיף הקורונה והשלכותיו, תתמודד בין השאר עם הצורך לייצר מנועי צמיחה חדשים לארגון, בשל התמורות שחלות בעולם הפילנתרופיה והקושי ההולך וגובר בגיוס תרומות, היערכות לחזרה בטוחה לשגרה של מערכת החינוך של הארגון ושל מערכת החינוך לגיל הרך, תוך הבטחת שלומם ובריאותם של עשרות אלפי ילדים ובני נוער והתמודדות עם נזקיו החברתיים של המשבר על אוכלוסיות מוחלשות המטופלות במפעלי הרווחה של הארגון ממעונות לנשים מוכות, ילדים, נערות ומשפחות בסיכון. "ויצו החלה כבר ליישם צעדים לשמירה על יציבותה הכלכלית כדי שתוכל להמשיך ולהפעיל את שירותי החינוך והרווחה שהיא מספקת למאות אלפי ילדים, נשים ומשפחות בישראל ולעמוד בחזית העשייה לקידום מעמד האישה. לצערנו מצבן של נשים בעולם העבודה וזכויותיהן נפגעו בעקבות המשבר ואנו עדים לתופעות מדאיגות של עליה דרמטית עם אלימות במשפחה", מסרה מינס בתגובה.

 

תפקיד בתקופה מאתגרת. מינס (אירנה רדזינסקי)
תפקיד בתקופה מאתגרת. מינס(אירנה רדזינסקי)

 

ויצו, תנועת נשים בינלאומית הפועלת ב- 45 מדינות בעולם, מציינת השנה 100 שנים להיווסדה,מעסיקה 6,500 עובדים ועובדות, ומנהלת פעילות ענפה בתחומי הגיל הרך, עם מעל 180 מעונות יום, בתחום החינוך עם 8 כפרי נוער ובתי ספר, פעילות בקהילה עם עשרות סניפים ברחבי הארץ, רשת 'ביגודית', בית דיור מוגן ועוד מאות פרוייקטים ושירותים מגוונים בתחומי קידום נשים וצמצום פערים בחברה הישראלית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אירנה רדזינסקי
מירה מינס מנכלית ויצ"ו העולמית
אירנה רדזינסקי
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים