שתף קטע נבחר

סגר יום העצמאות נכנס לתוקף, התנועה בין יישובים אסורה

ב-17:00 נכנס לתוקף סגר יום העצמאות ולא ניתן לעבור בין ערים עד מחר ב-20:00. התחבורה הציבורית הופסקה. מאות שוטרים אוכפים את הסגר עם "מחסומים מדלגים". "מבקשים מהציבור להישמע להוראות ולהימנע ממפגש מיותר עם השוטרים", ביקשו במשטרת התנועה

סגר הוטל מהשעה 17:00 הערב (יום ג') לקראת יום העצמאות ה-72 להקמתה של מדינת ישראל שנחגג בנסיבות חריגות מאוד בצל מגפת הקורונה. התנועה בין יישובים אסורה ומאות שוטרים יאכפו את האיסור שיהיה בתוקף עד מחר ב-20:00. התחבורה הציבורית הפסיקה לפעול. 

 

 
 

 

מחסומים של ההסגר בבאר שבע (צילום: רועי עידן)
מחסומי הסגר בבאר שבע(צילום: רועי עידן)

מחסומים של ההסגר בירושלים (צילום: אלי מנדלבאום)
הסגר בירושלים(צילום: אלי מנדלבאום)

מחסום משטרת ישראל ליד בית העלמין בגבעתיים בעקבות סגר יום הזיכרון (צילום: יאיר שגיא)
מחסום משטרתי ליד בית העלמין בגבעתיים(צילום: יאיר שגיא)

 

במסגרת ההגבלות, ניתן לצאת מהבית רק לצורכי הצטיידות בתרופות ובמוצרים חיוניים בתחום עיר או יישוב המגורים - והתחבורה הציבורית הופסקה לחלוטין. במשרד הבריאות הדגישו כי חגיגות העצמאות יתאפשרו אך ורק בבתים - ולא תתאפשר רכישה של מזון בערב יום העצמאות ובחג עצמו. כן תתאפשר יציאה מהבית להתאווררות ברדיוס של 100 מטרים, ופעילות גופנית למרחק של עד 500 מטר שבמהלכה אין חובה לעטות מסכה. הרחצה בים עדיין אסורה.

 

במשטרה מדגישים כי לצד המחסומים יפעלו מאות ניידות ושוטרים שיבצעו סריקות בכל רחבי הארץ תוך ביצוע מחסומים מדלגים ואכיפה תוך כדי תנועה, ויאתרו אזרחים שלא יפעלו על פי ההוראות. "אנו מדגישים בפני הציבור, להימנע ממפגש מיותר עם השוטרים ולהישמע להנחיות על מנת שנוכל לשמור כולנו על בריאות כלל אזרחי מדינת ישראל", נמסר ממשטרת התנועה.

מפת פריסת המחסומים ברחבי הארץ לקראת סגר יום העצמאות (באדיבות דוברות המשטרה)
מפת פריסת המחסומים ברחבי הארץ(באדיבות דוברות המשטרה)

 

 

 אינפו אירועים יום הזיכרון יום העצמאות נגיף קורונה ()
.

מחסומים הוצבו בצפון הארץ: בצמתים ובמחלפים גומא, חנניה, אחיהוד, עדשים, שפיה, סומך, דגשים, ישי, כפר קרע, באקה ונחל חדרה. בצפון הארץ הוצבו גם מחסומים במג'ד אל-כרום, בכביש עוקף עכו, קיבוץ עמיעד, מחנה נפתלי ומנחת מגידו.

 

במרכז הארץ נפרסו מחסומים בצמתים ובמחלפים הבאים: השרון, אסף הרופא, חמד, ענבה, חברת חשמל, האלה, פולג, גלילות, מורשה, רוקח, מסובים וקוממיות. כן הוקמו מחסומים בנחשונים, בכביש 431 ובהוד השרון.

 

בדרום הארץ נפרסו מחסומים בצמתים ובמחלפים הבאים: להבים, שוקת, ערבה, מנוחה, אשדוד, פרי אור, מסמיה, פלוגות, גילת, שרה, ערוער, ציחור ובצפון אילת.

 

בהתאם לתקנות, האוטובוסים האחרונים יצאו היום בשעה 17:00 ולא תופעל התחבורה הציבורית עד יום חמישי בבוקר.

 

לפי הנחיות משרד הבריאות, מאתמול כל אזרח מחויב לעטות מסכה ביציאה מהבית, מלבד ילדים מתחת לגיל 7, ואנשים בעלי מוגבלויות נפשיות, שכליות או רפואיות שמקשות באופן משמעותי על השימוש במסכה. יצוין כי מי ששוהה לבדו ברכב או מבנה אינו חייב לעטות מסכה, וכך גם במהלך שהות עם בני ביתו.

 

עם זאת, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן שוחח עם ממלא מקום המפכ"ל, וביקש להתחיל לאכוף את התקנה רק לאחר יום העצמאות כדי לתת לציבור להתרגל להגבלה החדשה. הקנס המיועד למי שיפר את ההוראה - 200 שקל גם ללא אזהרה מוקדמת.


פורסם לראשונה 28/04/2020 15:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
מחסום בבאר שבע
צילום: רועי עידן
מומלצים