שתף קטע נבחר

"וואו, אלוהים": הפנטגון פרסם סרטוני עב"מים

הטייסים המומים, הסבר אין: משרד ההגנה האמריקני פרסם רשמית 3 סרטונים של "תופעות לא מזוהות", שהופצו בעבר. צפו בהם

 

 

סרטוני עב"מים הופצו באופן רשמי על ידי משרד ההגנה האמריקני: הפנטגון פרסם השבוע רשמית שלושה סרטונים קצרים של "תופעות אוויריות לא מזוהות", סרטונים שלפני כן פורסמו על ידי חברה פרטית.

 

בסרטונים נראים עצמים מעופפים לא מזוהים שנעים במהירות כשהם מתועדים על ידי מצלמות אינפרא-אדום. בשניים מהסרטונים נשמעים אנשי צוות מגיבים בתדהמה למראה המהירות שבה נעים העצמים. אחד מהם שיער כי מדובר במל"ט.

 

טייסי הצי האמריקני דיווחו כי ראו עב
הטייסים המומים בסרטון מ-2004: "מה זה לעזאזל?"

 

מדובר בסרטונים מטיסות אימון של טייסי הצי האמריקני בנובמבר 2004 (סרטון אחד) ובינואר 2015 (שני הסרטונים האחרים). הסרטונים הופצו בעבר על ידי The Stars Academy of Arts & Sciences, חברה שהוקמה על ידי טום דה-לונג, בעבר חבר להקת בלינק-182, וחוקרת מידע על תופעות אוויריות לא מזוהות. שניים מהם פורסמו גם ב"ניו יורק טיימס".

 

הצי הודה בספטמבר הקודם במהימנות של הסרטונים, וכעת הם פורסמו רשמית. דוברת הפנטגון, סו גוך, הסבירה כי הוחלט על כך "במטרה להסיר תפיסות מוטעות בציבור בנגע לאמיתות הסרטונים שהופצו". לדבריה, "אחרי סקירה מקיפה, קבענו שפרסום הסרטונים הללו לא חושף מערכות או יכולות רגישות".

 

הסרטון מ-2004 צולם 160 ק"מ מערבית לחוף האוקיינוס הפסיפי. שני טייסי קרב של הצי גילו את העצם מרחף מעל האוקיינוס, ואז הוא נעלם. "מעולם לא ראיתי משהו מאיץ ככה", אמר דיוויד פרייבור, אחד משני טייסי ה-F-18 שלפי הסרטון הצליחו לנעול על אותו עצם. "וואו, תפסתי אותו! מה זה לעזאזל?", הם נשמעים בסרטון.

 

טייסי הצי האמריקני דיווחו כי ראו עב
F-18 נועל על העצם הבלתי מזוהה, בסרטון מ-2004

 

ל-CNN אמר בעבר כי אותו עצם נע בדרכים שלא יכול היה להסביר: "ככל שהתקרבתי, זה האיץ עוד יותר דרומה, ונעלם תוך פחות משתי שניות. זה היה פתאומי מאוד, כמו כדור פינג פונג שחוזר מהקיר. פוגע וטס לצד השני". הסרטונים מ-2015 מראים עצמים נעים במהירות בשמיים, ואחד מהם מסתובב באוויר. "אלוהים, תראה את הדבר הזה", נשמע אחד הטייסים.

 

לצי יש כעת הנחיות רשמיות בנוגע לדיווח שאותו הטייסים צריכים להעביר לאחר שהם רואים מה שהם סבורים שייתכן שהם עב"מים. הפנטגון חקר בעבר הקלטות של מפגשים אוויריים עם עצמים לא מזוהים, כחלק מתוכנית מסווגת שהחלה ב-2007 לבקשת הסנאטור לשעבר הארי ריד, ונסגרה ב-2012. לפי הפנטגון, ההחלטה נעשתה כי בסדר העדיפויות התקציבי היו נושאים אחרים.

 

לואיס אליזונדו, שעמד בראש אותה תוכנית, אמר ב-2017 ל-CNN כי הוא אישית מעריך "שיש עדויות חזקות שאנחנו לא לבד". ריד צייץ השבוע כי הוא "שמח" שהפנטגון פרסם רשמית את הסרטונים, אבל "זה רק קצה הקרחון של המחקר והחומרים שיש. ארצות הברית צריכה לקחת את זה ברצינות ולבחון מדעית כל השלכות אפשריות על הביטחון הלאומי".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים