שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, ראובן כהן/דוברות עיריית חיפה

"מי קוביד של אמא?". קוראים לילדים על שם הנגיף

בהודו ובפיליפינים יש הורים שהופכים את ילדיהם למצבה חיה לווירוס: הכירו את קוביד, קורונה וסגר – התינוקות שייזכרו לנצח כמי שנולדו בזמן המגפה

תחילה נולד קורונה קומאר, אחר כך באה קוביד מארי: בשעה שברחבי העולם המונים מסתגרים בבתיהם בפחד מהנגיף, יש מי שמכניסים אותו אליהם הביתה בדלת הקדמית ורוצים לוודא שהתקופה ההיסטורית הזו לא תישכח – בעזרת השמות שהם נותנים לילדיהם הרכים.

 

משבר הקורונה – עוד בעולם:

 

נגיף קורונה הורים קוראים לילדים על שם הנגיף תינוק בשם סגר עם אמו הודו (צילום: AFP)
התינוק "סגר" ואמו בצפון הודו(צילום: AFP)

אמא אחת כזו היא קולין טבסה מהעיר בקולוד שבפיליפינים. ב-13 באפריל היא ילדה תינוקת בריאה, והיא והאב הטרי, ג'ון טופס, החליטו לקרוא לה "קוביד" (COVID). קוביד-19, נזכיר, הוא השם הרשמי שנתן ארגון הבריאות העולמי למחלה הנגרמת מנגיף הקורונה המכה כעת בעולם. COVID הם ראשון התיבות של Corona Virus Disease (מחלת נגיף הקורונה), והמספר 19מציין את שנת 2019, שבסופה התגלה הנגיף לראשונה.

 

"מחלת הקוביד-19 גרמה צער גדול ברחבי העולם", מסביר טופס בן ה-23. "רציתי שהשם של הבת שלנו יזכיר לנו שמחלת הקוביד לא הביאה לנו רק סבל. למרות הכול, גם ברכה באה לנו". וכך היא נקראה קוביד מארי.

 

כמה שבועות לפני כן עלו רעיונות דומים לשתי אימהות בדרום-מזרח הודו, כנראה בעידודו של רופא בבית החולים שבו נולדו ילדיהן. תינוק אחד נקרא "קורונה קומאר" והשני נקרא "קורונה קומארי". "אמרתי להן שזה יעזור לעורר מודעות למחלה ולהסיר את הסטיגמה שהדביקו לה", הסביר הרופא, ס"פ באשה. "להפתעתי הן הסכימו".

נגיף קורונה הורים קוראים לילדים על שם הנגיף התינוקת קוביד מארי והוריה הפיליפינים (צילום: AFP)
התינוקת קוביד מארי והוריה בפיליפינים(צילום: AFP)

זוג אחר, של הודים שהיגרו ממדינת המחוז רג'סטן למדינת מחוז בצפון ארצם לצורכי עבודה, החליט שלא להישאר מאחור – וקרא לילד שלו "סֶגֶר". "קראנו לו ככה כדי שנזכור את הבעיות שאיתן היינו צריכים להתמודד בתקופה הקשה הזו", אמר האב סנג'אי באאורי לכלי תקשורת מקומיים.

 

טופס, אביה של התינוקת קוביד מארי, אומר שאף שהוטחה בו ביקורת נרחבת ברשתות החברתיות בשל הבחירה הלא שגרתית שלו, הוא לא ייכנע. "יכול להיות שיציקו לבת שלי, אבל פשוט אלמד אותה להיות אדם טוב", הוא מסביר. "לא היו לנו מחשבות שניות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
התינוק "סגר" ואמו בהודו
צילום: AFP
מומלצים