שתף קטע נבחר

מנדלבליט: מעכשיו - אעמוד בראש הפרקליטות במשך חצי שנה

כפי שפורסם ב-ynet וב"ידיעות אחרונות", היועץ המשפטי לממשלה הודיע להנהלת הפרקליטות כי הוא מחליף את דן אלדד, שכהונתו לא תוארך

 

בקשת חה
אביחי מנדלבליט(צילום: שלו שלום)

כפי שפורסם ב-ynet וב"ידיעות אחרונות", היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע בצהריים (ראשון) כי הוא מחליף את ממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד, שכהונתו הסתיימה. 

 

במכתב להנהלת הפרקליטות כתב מנדלבליט כי הוא "יישא באחריות הניהולית והמקצועית הכוללת לעבודת פרקליטות המדינה, כאשר הניהול וההנחיה המקצועיים והארגוניים יבוצעו בפועל על-ידי המשנים לפרקליט המדינה, כל אחד בתחום אחריותו. הכרעותיהם של המשנים לפרקליט המדינה יהיו מחייבות, ובמקרי מחלוקת הדברים יובאו להכרעתי".

 

מנדלבליט הוסיף כי "המשנים לפרקליט המדינה יביאו בפניי גם נושאים רגישים אחרים כפי שימצאו לנכון, ונושאים אחרים בהתאם להנחייתי". הוא ציין כי "סיכום זה הינו בתיאום עם המשנים לפרקליט המדינה, ובהתאם להערכת מצב שקיימתי עימם בנושא". 

 

מקורות רמי דרג המעורים בהסכם הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן אמרו אתמול כי אף שההסכם הקואליציוני טרם אושרר, על פי הסיכום בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין יו"ר כחול לבן בני גנץ - כל ממלאי המקום בתפקידים הבכירים בממשלה ימשיכו בתפקידם למשך חצי השנה הקרובה. כמו כן, מכיוון שאלדד "פרש" מהמרוץ, לא ימונה על-ידי שר המשפטים אמיר אוחנה - או מחליפו הצפוי אבי ניסנקורן - ממלא מקום אחר.

עו
דן אלדד (צילום: דוברות משרד משפטים)

כזכור, ביום חמישי הוציא שופט בית המשפט העליון מני מזוז צו על תנאי שהקפיא למעשה את המשך כהונתו של אלדד כממלא מקום פרקליט המדינה. כמו כן, בשבוע שעבר התקיימו בין אלדד לבין מנדלבליט מגעים באמצעות השופט העליון בדימוס אליקים רובינשטיין במטרה להגיע לפשרה ולפיה אלדד לא ייענה לבקשת שר המשפטים להמשיך במילוי המקום, וימשיך בתפקידו הקודם.

  

שלשום הגיש אוחנה לבית המשפט העליון בקשה לפסול את השופט מני מזוז, שהוציא את צו המניעה. אוחנה ביקש לבטל את צו המניעה וקבע בהתייחסו לשופט מזוז: "מדובר בשופט היחיד המכהן בבית המשפט העליון שהתבטא באופן מפורש נגדי".

 

אלדד החליט שלא להסכים לפניית השר אוחנה, אלא להמשיך בתפקידו הקודם כמנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, שאותו מילא במקביל לכהונתו כממלא מקום פרקליט המדינה.

 

בהתאם להוצאת הצו, אלדד סיים שלשום בחצות את תפקידו. מזוז, בעבר היועץ המשפטי לממשלה, היה גם זה שהקפיא את המינוי הקודם של השר אוחנה שבחר את עו"ד אורלי בן ארי לתפקיד ממלאת מקום פרקליט המדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים