שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: AFP, מוטי קמחי

  פרופ' אדלר: "במשרד הבריאות אין מידע רפואי, אלא היסטריה"

  החזרה ללימודים הבוקר לוותה באין ספור דיונים וחוסר היכולת לתאם עמדות בין משרדי הבריאות, החינוך והאוצר. פרופ' יהודה אדלר וד"ר ליאת אשכנזי מתארחים באולפן ynet ואומרים: "החזרה ללימודים נכונה. צריך להחזיר את הילדים למסלול. הנזק בהישארותם בבית עלול להיות רב יותר"

   

   

   

  הבוקר (א') חזרו תלמידי כיתות א' עד ג' ללימודים בצל חששות כבדים האם מדובר בצעד נכון והאם אנחנו לא בפתחה של התפרצות שנייה בשל כך. פרופ' יהודה אדלר, דיקן הפקולטה לבריאות, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן ויו"ר האיגוד הקרדיולוגי הארופאי למחלות קרום ושריר הלב, וד"ר ליאת אשכנזי הופנונג, רופאת ילדים מבית החולים שניידר, מתארחים באולפן ynet כדי לדבר על הצעד הכל כך משמעותי הזה.

   

  שני המרואיינים תומכים בהחלטה ואומרים: "הילדים הם לא הפנים של המחלה הזו. בכל העולם מדווח על אחוז אחד מכלל החולים שהם ילדים, וגם אם הם חולים מדובר במחלה קלה מאוד". לדברי פרופ' אדלר במשרד הבריאות פועלים במתכונת של הפחדה ומסרים סותרים. נוצר מצב שהציבור לא מאמין להם בגלל שהם מעוררים היסטריה. אם היה במשרד הבריאות מידע רפואי ולא היסטריה, הציבור היה מאמין. חשוב להבין כי החזרה ללימודים היא צעד חשוב ונכון.

   

  משבר הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

  "אפשר לראות גם בעולם כשהצעדים הללו נערכו, המצב לא החמיר באופן דרמטי, כמו למשל מה שקרה בדנמרק. אז אמנם מקדם התחלואה עלה מ-0.6 ל-0.9, אבל עדיין מדובר במשהו שניתן להכיל. בנוסף לכל, חשוב שהציבור יקפיד על ארבעה דברים מהותיים: מסכה, היגיינה, ריחוק חברתי ואי התקהלות. אלה הדברים שגם ישמרו על המשק וגם על בריאות האוכלוסייה כולה.

   

  "החזרה ללימודים תחזיר אותנו לתלם ולשגרה. הילדים צריכים לחזור לבתי הספר ולהתרגל ללמוד כך. חשוב להבין שוב שילדים הם לא מפיצי על ומדבקים פחות. הרוב המכריע של הנפטרים והחולים קשה במחלה הזו הם אנשים מבוגרים, אפילו קשישים עם מחלות רקע. חשוב להבין את כל הדברים הללו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורי דוידוביץ'
  חזרו ללימודים
  צילום: אורי דוידוביץ'
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים