שתף קטע נבחר

גורמים ביטחוניים: "איראן מתחילה לצאת מסוריה"

ברקע העלייה במספר התקיפות שיוחסו לישראל בסוריה ו-12 שעות לאחר תקיפה נוספת בחלב, גורמים ביטחוניים טוענים שהאיראנים נסוגים: "איראן הפכה מנכס לנטל עבור סוריה. לראשונה מאז שנכנסה היא מפנה בסיסים. ישראל תגביר את הלחץ"

 

 

 

"לראשונה מאז שאיראן נכנסה לסוריה - היא מצמצמת את כוחותיה שם ומפנה בסיסים", כך אמרו היום (שלישי) אחר הצהריים גורמים ביטחוניים. לפי הגורמים, "סוריה משלמת מחיר גדל והולך בשל הנוכחות האיראנית בשטחה, על מלחמה שאינה שלה. איראן הפכה מנכס עבור סוריה, לנטל. ישראל תגביר את הלחץ על איראן עד ליציאתה מסוריה".

 

התדרוך התקיים 12 שעות לאחר תקיפה נרחבת שיוחסה לישראל אמש, ליד חלב בצפון סוריה, של מתחם שמיועד לייצור נשק מתקדם וטילים. לפי חלק מהדיווחים הזרים נהרגו בתקיפה זו גם גורמים איראניים, אם כי טהרן הרשמית טרם פרסמה הודעה בנושא.

 

  (מתוך גוגל מפות)
(מתוך גוגל מפות)

 

ישראל "לוחצת על כל המגרש": פרטים על התקיפה יוצאת הדופן בסוריה


התקיפה הלילית הצטרפה לחמש תקיפות נוספות לפחות שיוחסו לחיל האוויר הישראלי בחודש האחרון ברחבי סוריה. התקיפות היו לעבר אתרים צבאיים שונים, חלק בבונקרים ליד נמלי תעופה. 

 

התקיפות שמיוחסות לישראל בוצעו בעומק שטח האויב, והתמקדו בנוכחות ובתשתית איראנית בסוריה ובמפקדות איראניות - ולא רק בסיכול הברחות. יש לציין כי בישראל מזהים ירידה משמעותית בהיקף טיסות המטען שמשמשות להברחת אמצעי לחימה מאיראן לסוריה בחצי השנה האחרונה.

  ()

  

בשיאה של מלחמת האזרחים, לפני כחמש שנים, איראן שיגרה אלפי לוחמים ויועצים לסייע לצבאו של אסד נגד דאעש והמורדים, אך אלו נשארו בסוריה בשלהי המלחמה כדי לפרוס אלפי משגרי רקטות ונשק נוסף בחזית ישירה וקרובה מול ישראל.

 

בישראל לא נטלו אחריות לתקיפות האחרונות וככל הנראה לא צפויים לשנות את המדיניות של התקיפה החשאית נגד התחמשות חיזבאללה בנשק מתקדם ונגד האיראנים שעוד פועלים בסוריה, בין היתר באמצעות מיליציות מקומיות, רובן ממוצא אפגני או עיראקי.

 

 

שר הביטחון, נפתלי בנט, שצפוי ככל הנראה לסיים את תפקידו בשבוע הבא, אמר היום: "בשביל איראן, סוריה זו הרפתקה רחוקה 1,000 קילומטר מהבית, בשבילנו זה החיים. אנחנו הרבה יותר נחושים. חיילים איראניים שבאים לאדמת סוריה ופועלים בה, דמם בראשם. הם מסכנים את חייהם, משלמים בחייהם וימשיכו ביתר שאת. אנחנו לא נוותר ולא נאפשר הקמת בסיס איראני קדמי בסוריה".

 


פורסם לראשונה 05/05/2020 16:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך גוגל מפות
איזור התקיפה שיוחסה לישראל
מתוך גוגל מפות
מומלצים