שתף קטע נבחר

רשמית: הכדורגל הישראלי חוזר ב-30 במאי

הכינו את הפיצוחים: אחרי חודשיים ללא פעילות ליגת העל תשוב בסוף החודש ותסתיים ב-7 ביולי. כל השחקנים ייכנסו לבידוד החל מיום ראשון ויורשו לצאת לאימונים קבוצתיים עם מגע. אם שחקן יחלה, כל הקבוצה תיכנס לבידוד של שבועיים. הליגה הלאומית גם תחזור

בשעה טובה: הכדורגל הישראלי חוזר לפעילות לאחר חודשיים. הערב (רביעי) נחתם ההסכם המיוחל בין מינהלת הליגה ומשרד הבריאות לגבי חידוש ליגת העל, שתחל ב-30 במאי ותסתיים ב-7 ביולי. שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה: "בשורה גדולה לאוהדי הספורט ולחובבי הכדורגל. ליגת העל חוזרת לפעילות לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו נענה לבקשתי ואישר את המתווה שגובש לחידוש הליגה".

 

מתי משחק העונה? לוח המשחקים המלא

לטבלת ליגת העל

 

ברגע שזה יקרה, המשמעות היא בידוד ביתי החל מיום ראשון הקרוב ואימונים במגע מלא בכפוף לבדיקות חום בכניסה למתחמים. אם שחקן יחלה, כל הקבוצה שלו תיכנס לבידוד של שבועיים. יתקיימו שני משחקים בשבוע והשחקנים יחויבו לחתום על הצהרה לשמירת הבידוד, עם סנקציות למפרים. הליגה הלאומית תחזור לפעילות ב-1 ביוני.

 

אופיר קריאף במאבק עם ניר לקס (צילום: עוז מועלם)
ליגת העל חוזרת(צילום: עוז מועלם)

 

 

ארז כלפון, יו"ר מינהלת הליגה, הוסיף: "אני מודה לכל מי שסייע והצליח להביא את הבשורה הכל כך חשובה לציבור אוהדי הכדורגל. מחר אביא את המתווה לאישור דירקטוריון מנהלת הליגות. כפי שאמרתי לאורך כל הדרך, ההכרעות הספורטיביות חייבות להתקבל על המגרש, תוך שמירה על בריאות השחקנים והצוותים המקצועיים".

 

ההסכם כולל בין היתר מינוי איש מקצוע שיהיה אחראי על בדיקת חום לשחקנים עם הכניסה למתחמי האימון, והצהרת בריאות יומית.

 

המינהלת תצטרך להציג במקרה כזה את התוכנית שלה לחידוש הליגה, שתכלול בין היתר משחקים ללא מביאי כדור, או בכמות מצומצמת עם ריבוי כדורים בצדדים, צילום רובוטי (ללא מגע אדם), ללא כתבים וכלי תקשורת במגרשים, הגעה ברכבים פרטיים למגרשים, ללא מקלחות וחדרי הלבשה וכיוצא בזה.

 

Проф. Итамар Гротто. Фото: Асаф Магаль ()
פרופסור גרוטו. סיכם עם המינהלת על חזרה
 

 

ארגון השחקנים: "הגיע הזמן לחזור למגרשים"

לפני שהמתווה הנוכחי סוכם, ארגון השחקנים הוציא הודעת תמיכה ליו"ר המינהלת ארז כלפון: "יש לעשות הכל על מנת להשיב את הכדורגל לפעילות העונה בליגות העל והלאומית. זאת במתכונת מוסכמת ומחושבת כדי להחזיר את הענף על שלל העוסקים בו לחיים פעילים, כפי שקורה בהדרגה בכלל המשק. זהו צו השעה".

 

מנכ"ל ארגון השחקנים מושיקו מישאלוף הוסיף: "השחקנים רוצים לחזור לשחק. כמו כל המדינה, השחקנים ישבו הרבה מאוד ימים בבית. כעת כשהמדינה יצאה מהסגר, הגיע הזמן לעשות את הדבר שכולנו אוהבים, ושהאוהדים כבר מחכים לו - לשחק כדורגל".


פורסם לראשונה 06/05/2020 07:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
ביטון מול אופואדו
צילום: עוז מועלם
מומלצים