שתף קטע נבחר
צילום: AFP, מוטי קמחי

במלחמה, כמו במלחמה: אות הוקרה יוענק לעובדי מערכת הבריאות

בדיוק כמו שלאחר כל מלחמה מקבלים החיילים שהשתתפו בה אות הוקרה מיוחד, גם במלחמה נגד הקורונה יוענק אות, אלא שהפעם מקבליו יהיו החיילים בשטח שלחמו בנגיף - אנשי הצוותים הרפואיים. מאחורי היוזמה, שככל הנראה תאומץ בכל העולם - עומד דובר קופ"ח מכבי

אות הוקרה לעובדי הרפואה: אחרי שבועות רבים של מאבק בנגיף הקורונה מקדמת הממשלה בימים אלו יוזמה חדשה להענקת אות הוקרה לעובדי מערכת הבריאות בישראל. זו לא פעם ראשונה שהמדינה מעניקה אות כזה, אם כי בדרך כלל ישראל ומדינות רבות בעולם מעניקות עיטורים ואותות לחיילים שהשתתפו במבצעים צבאיים ובמלחמות.

 

האות יוענק לצוותי קופות החולים, בתי החולים ומערכי הפינוי וההצלה. תנאים מפורטים ומלאים לזכאות לאות ייבחנו וייקבעו בקרוב. את הענקת האות יזם עדו הדרי, ראש מערך דוברות וקשרי ממשל במכבי שירותי בריאות. 

 

משבר הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

  ( )
אות ההוקרה שיוענק לצוותי הרפואה

 

"במרכז האות יהיו מאוירות שתי ידיים המושטות אחת לשנייה ומסמלות הענקת עזרה, אך ללא מגע ישיר בין כפות הידיים, כסמל לריחוק החברתי הנדרש בהתמודדות עם הנגיף", הסבירו במכבי. הם הוסיפו ואמרו כי בלשכת ראש הממשלה כאמור בירכו על היוזמה וביקשו לקדמה בתום עבודת מטה שתובא בפני הוועדה לטקסים וסמלים בראשות השרה מירי רגב. 

 

  (צילום: דוברות מכבי)
עדו הדרי, יוזם הענקת האות(צילום: דוברות מכבי)

 

הדרי גייס למשימה בהתנדבות את המעצב תום להט מחברת הסטארט-אפ Tailor Brands ואת חברת ההיי-טק Stratasys להדפסת תלת-מימד של אב הטיפוס. "המלחמה בנגיף היא שותפות כלל עולמית והאות שעוצב מתאים לאימוץ בכל מדינה", הוא אומר, "זו הפעם הראשונה שזו לא מלחמה של אדם באדם. זוהי מלחמה של האנושות כולה נגד אויב משותף. אין כאן מחלוקות או טריטוריות, יש אחדות מטרה ומשימה של אנשי מערכת הבריאות בישראל ובעולם כולו. הסמל יהיה משותף לכל צוותי הבריאות אך את המלים תוכל כל מדינה לבחור בעצמה בהתאם לרצונה ולכתוב אותן בשפה שלה. כך הסמל יהיה כלל עולמי והמשפט המוטבע עליו יהיה מקומי".

 

מנכ"ל מכבי רן סער הוסיף ואמר: "עברנו את הגל הראשון ומערכת הבריאות בישראל הוכיחה מקצוענות ואנושיות יוצאות דופן. הענקת אות מערכה היא עניין סמלי אך עם משמעות עמוקה".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אות הוקרה לצוותים הרפואיים
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים