שתף קטע נבחר

סערת מינוי הרופא שהורשע בעבירות מין: "לא יכול להיכנס למוסד חינוכי"

ד"ר אברהם ברקאי הפיץ בעבר חומר פדופילי, ולאחר מינויו למפקח בשירותי בריאות התלמיד הבהיר שר החינוך פרץ: "אוודא שזה לא יקרה". רשויות מקומיות הודיעו שלא יאפשרו את כניסתו לבתי הספר. סנגורו של ד"ר ברקאי: "הוא עבר תהליך שיקום, לכל אדם מגיעה הזדמנות שנייה"

רשויות מקומיות וארגוני הורים הודיעו היום (ד') כי לא יאפשרו לד"ר אברהם ברקאי, שהורשע בעבר בהחזקת חומרים פורנוגרפיים פדופיליים, להיכנס למוסדות חינוך ביישוביהם. אתמול פורסם ב-ynet כי בית הדין לעבודה בנצרת אישר את מינויו כרופא פיקוח על שירותי בריאות התלמיד בלשכת הבריאות במחוז הצפון.

 

גורמים בפרקליטות אמרו היום, באופן לא רשמי, כי יש כוונה לערער על פסק הדין של בית הדין ולבקש צו עיכוב על מנת שהרופא לא יתחיל בתפקידו לפני שמיעת הערעור. שר החינוך רפי פרץ כתב בחשבון הטוויטר שלו כי הוא מתנגד למינוי וידאג לביטולו. "אדם שהורשע בעבירות מין לא ייכנס בשערי אף מוסד חינוכי. נקודה. אני עובד מול משרד הבריאות ומשרד המשפטים כדי לוודא את זה", הבהיר.

גזר דין של ד
קריאה לבטל את מינויו בשל הרשעתו. ד"ר ברקאי(צילום: אבישג שאר-ישוב)
 

מהנהגת ההורים הארצית נמסר כי "בכוונתה לפעול בכל הכלים החוקיים העומדים לרשותנו בכדי לעצור את המינוי, אשר עלול חלילה להעמיד בסיכון ילדים רכים". הם ציינו כי "עם כל הכבוד לחופש העיסוק ועם כל ההבנה לזכותו של עבריין שהורשע לשקם את חייו ולחזור לחברה, הדעת איננה סובלת מצב שעבריין מורשע יקבל אישור לחזור ל'זירת הפשע'".

 

במועצה לשלום הילד הגיבו גם כן, ואמרו כי "אי אפשר לסבול את המחשבה שאדם שהורשע בעבירות של החזקת חומרים פדופיליים ימונה לתפקיד של אחראי בדרך כזו או אחרת לבריאותם הפיזית והנפשית של ילדים. אסור להשאיר את ההחלטה המעוותת הזו על כנה".

 

ראש עיריית נשר, רועי לוי, שלח מכתב לשר פרץ ולשר הבריאות יעקב ליצמן, והודיע כי לא יאפשר את כניסתו של הרופא לבתי הספר בעיר. "בעיר נשר לא יינתן אישור לאף עבריין מין מורשע להיכנס למוסדות החינוך, גם אם הוא מועסק תחת משרד החינוך. כראש העיר, אני אמון על בריאותם וביטחונם של כל תלמידי העיר בעודם נמצאים במוסדות החינוך", כתב לוי.

 

הוא הוסיף: "אין אני מוכן להפקיר אותם תחת ידם של עברייני מין מורשעים. אני מבקש ממשרד החינוך להגיש ערעור על החלטה חסרת אחריות זו מצד בית הדין לעבודה, ולמנוע בכל דרך את מימוש החלטה זו".

ישיבת הסיעה הראשונה של מפלגת ״ימינה״ שנערכת כעת במלון רמדה בירושלים (צילום: שלו שלום)
"הוא לא ייכנס בשערי אף מוסד חינוכי, אוודא זאת". השר פרץ(צילום: שלו שלום)

יו"ר ועד ההורים העירוני בחצור הגלילית, נדב סרוסי, דרש ממנהלת בית הספר שבו לומדת בתו, שלא תאפשר לרופא להיכנס למקום. "להורים יש זכות לקבוע דבר כזה, כפי שיש להם סמכות להחליט על כ-20% מתכני הלימוד. הודעתי למנהלת גם בכתב וגם בעל פה על החלטתי כיו"ר הוועד, פעלתי בנושא גם מול ועדים אחרים", הבהיר והוסיף כי הוא "מצפה מהורים אחרים לפעול כמוני".

 

עו"ד ערן קייזרמן, המייצג את ד"ר ברקאי, אמר כי ההתלהמות הציבורית היא הסיבה שנציב שירות המדינה דחה כבר שלוש פעמים את מינויו של הרופא שזכה במכרזים כדין. הוא ציין כי "על סמך החלטה של הוועדה היחידה במדינת ישראל שמוסמכת להחליט על כך, לא נשקפת מד"ר אברהם ברקאי שום סכנה, לא לקטינים ולא לבוגרים. התפקיד שבו מדובר איננו כרוך כלל וכלל בעבודה קלינית. מדובר בתפקיד מינהלי שעיקרו פיקוח, ואיננו כרוך בשום צורה מגע עם ילדים, בדיקתם או כל צורך אחר".

 

עו"ד קייזרמן המשיך: "עברו מאז עשר שנים, הוא עבר תהליך שיקום ארוך ועשה את כל מה שנדרש לצורך חזרתו למעגל העבודה. נערך נגדו ציד מכשפות. ההורים ואותם ארגוני סיוע חוששים שד"ר ברקאי ייכנס לחצר בית ספר, וייגבר עליו יצרו והוא לא יהיה מסוגל להתאפק ויפגע בילדים. למרות שמעולם לא יוחסה לו - ולו ברמז - כל מגע פיזי כלשהו ובפרט מגע פיזי עם קטין. מדובר בעבירות שנעשו בין כותלי חדרו".

 

בהמשך, טען עו"ד קייזרמן כי היה שולח בלב שקט גם את ילדיו, לבית ספר שבו אמור לשמש ד"ר ברקאי כמפקח בריאותי: "אני חושב שלכל אדם מגיעה הזדמנות נוספת".

 

השרה יפעת שאשא ביטון, גינתה גם היא את מינויו של ד"ר ברקאי: "‏שערוריה והפקרות. איך דרך אחרת להגדיר את ההחלטה לתת לד"ר אברהם ברקאי, פדופיל מורשע, להתמנות לתפקיד רופא הפיקוח בלשכת הבריאות בצפון. זו לא הפעם הראשונה בה מערכת המשפט מקלה ומפקירה את ילדינו. אני מתכוונות לעשות ככל שביכולתי כדי למנוע המינוי המטורף הזה".

 

השתתף בהכנת הידיעה: תמר טרבלסי חדד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
ד"ר ברקאי
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים