שתף קטע נבחר

צילום: נדב אבס, יריב כץ

משרד הבריאות אישר את המתווה: כ-30% מהילדים לא יוכלו לשוב למעונות

מעונות היום והפעוטונים ישובו לפעילות ביום ראשון, לאחר שמשרד הבריאות אישר את המתווה. המעונות יחולקו לקבוצות קבועות של עד 17 ילדים וניתן יהיה להעביר פעוטות בין המוסדות שבאותו ארגון. בשל צמצום הכיתות, חלק מהפעוטות לא יוכלו לשוב למעונות

 

Детский сад в Тель-Авиве. Фото: Белла Арбив ()
מעון יום בתל אביב. הושג המתווה לפתיחת הפעוטונים והמעונות, 30% יישארו בבית

משרד הבריאות אישר היום (ד') את מתווה החזרה של מעונות היום והפעוטונים המפוקחים ופעילותם צפויה להתחדש ביום ראשון הקרוב. גורמים בתחום מעריכים כי בשל צמצום הכיתות במסגרת המתווה כ-30-40% מהפעוטות לא יוכלו לשוב למעונות היום.

 

ההסכם בין משרדי האוצר לרווחה הושג כבר בלילה, אך מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, התמהמה עם אישור ההסכם במהלך היום.

Health Ministry DG Moshe Bar-Siman-Tov  ()
בר סימן טוב. התמהמה באישור המתווה

לפי ההסכמות שהושגו בין המשרדים, הפעילות במעון תהיה בקבוצות קבועות של עד 17 פעוטות בכל קבוצה. אם הביקוש למעון יעלה על ההיצע ניתן יהיה לנייד פעוטות בין מסגרות לגיל הרך, אך לא יתאפשר ניוד מארגון לארגון. הורה שיהיה מעוניין להעביר את ילדו לארגון אחר, יפעל בהתאם לפרוצדורה הנהוגה בשגרה.

 

 

פתיחת הקבוצות תתבצע בהתאם לביקוש. אם למשל לא יהיה ביקוש לכיתת תינוקות (עד גיל 15 חודשים), ניתן יהיה לפתוח כיתת פעוטות (16-24 חודשים) או בוגרים (25-32 חודשים). כמו כן, ניתן יהיה לקלוט ילדים בקבוצות רב-גילאיות.

 

בכיתות התינוקות והפעוטות יהיו שלוש מחנכות ואילו בכיתת הבוגרים שתי מחנכות. בקשתם של הארגונים למחנכת מחליפה נוספת נדחתה.

 

הארגונים שמפעילים את מעונות היום (ויצו, נעמת, אמונה, נשי חרות, החברה למתנ"סים, נאות מרגלית, בית יעקב, איגוד מעונות יום ועוד) בירכו הלילה על המתווה ואמרו כי מדובר ב"מתווה ברור וישים, שיאפשר להפעיל את המעונות תוך שמירה על שלומם ובריאותם של הילדים והצוותים. על-פי ההסכם הממשלה תישא בעלות הפעלת המעונות במתכונת המיוחדת. אנחנו מביעים סיפוק מכך שנמנעה הטלת עלויות נוספות על ההורים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים