שתף קטע נבחר

צילום: AFP, מוטי קמחי

שיחת צרחות בין חולדאי לבר סימן טוב: "נרים את נס המרד"

ראש העיר תל אביב מתח ביקורת חריפה על מנכ"ל משרד הבריאות בשיחת זום: "לא לקחת אחריות על כלום. אם לא נפתח את המסעדות יהיו בעיר 70 אלף מובטלים". יו"ר השלטון המקומי איים בשביתה מ-1 ביולי

 

רון חולדאי משה בר סימן טוב (צילום: מוטי קמחי, אוראל כהן)
רון חולדאי ומשה בר סימן טוב(צילום: מוטי קמחי, אוראל כהן)

שיחת זום שנערכה היום (חמישי) בין מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב לראש העיר תל אביב רון חולדאי בנושא החזרת המסעדות וגני הילדים הידרדרה לטונים צורמים ואף לצרחות. "אתה לא תלמד אותנו לקחת אחריות, לא לקחת אחריות על כלום", הטיח חולדאי בבר סימן טוב. השיחה הסתיימה ללא הסכמות.

 

בשיחה השתתפו גם יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד וראש אגף התקציבים באוצר שאול מרידור. בר סימן טוב אמר בפתח השיחה שהוא מוכן לקיים שיח ולשמוע את טענותיהם של חולדאי וביבס. ואולם ראשי הרשויות תקפו אותו על סירובו לפתוח מחדש את המסעדות ולחדש את פעילות גני הילדים במלואה.

 

 

"אנחנו נרים את נס המרד", אמר חולדאי והוסיף: "שלא יטיפו לי לקחת אחריות. אתה לא לוקח אחריות על משרד הבריאות, אף פעם וגם לא עכשיו. לי אכפת מהמשק בישראל לא פחות מאשר לך. לטובת ישראל חייבים לפתוח את מערכת החינוך ואת המסעדות. אם לא נפתח יהיו 70 אלף מובטלים בתל אביב".

 

ביבס, שהוא גם ראש העיר מודיעין, הזהיר בשיחה כי אם משרד הבריאות לא יאפשר לפתוח את הגנים והמסעדות, "החל מ-1 ביולי אנחנו סוגרים את הרשויות". עוד הוא אמר: "כולנו נתרסק אם נמשיך בכיוון הזה. אנחנו עומדים במקום כמו כל השיח הזה. אני רוצה להתחיל לעבוד, לפתוח מסעדות וברים ביום שישי. הגענו לקצה היכולת לסגור הכל. אין לי בעיה לקחת את האחריות ואת הסמכות על זה".

אינפו הקלות קורונה חדשות ()
 

ביבס גם מתח ביקורת חריפה על משרד האוצר, משום שהוא לא מעביר תקציבים לצורך הפעלת גני הילדים. השיחה הסתיימה לאחר שבר סימן טוב אמר שהוא צריך לחשוב על הדברים, וכי הוא צריך ללכת. גם ביבס אמר שהוא חייב ללכת והמפגש הווירטואלי התפזר ללא הסכמות.

 

לפי מתווה הממשלה, המסעדות ובתי הקפה לא יחזרו לפעול לפני סוף החודש, ואולי רק באמצע יוני. גני הילדים והמעונות יחזרו לפעילות מיום ראשון, אך במתכונת חלקית בלבד.

 

עיריית תל אביב, בשיתוף איגוד המסעדות והברים הארצי, הציגה אתמול מתווה עירוני שיאפשר חזרה לפעילות של מסעדות. המתווה שהציגה העירייה יאפשר לטענתה חזרה מלאה לפעילות בעוד כשבוע, תוך הקפדה על עקרונות בריאותיים ושורה של תנאים וקריטריונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, אוראל כהן
חולדאי ובר סימן טוב
צילום: מוטי קמחי, אוראל כהן
מומלצים