שתף קטע נבחר

תמונות לוויין חושפות: הנזק שגרמה התקיפה האחרונה בסוריה

לפי הדיווחים, התקיפה האחרונה דרומית לעיר חלב שבסוריה פגעה במתחם שמיועד לייצור נשק מתקדם וטילים. תמונות לוויין של המקום לפני ואחרי התקיפה חושפות את הנזק שנגרם

תמונות לוויין שפורסמו היום (חמישי) על ידי חברת אימג'סאט אינטרנשיונל (ImageSat International - ISI), חברת הלוויינים ופתרונות המודיעין, חושפות את הנזק שנגרם כתוצאה מהתקיפה האחרונה דרומית לעיר חלב שבסוריה, שיוחסה לישראל.

 

תמונת לוויין של סוריה אחרי ולפני התקיפה (צילום: mageSat International - ISI)
לפני ואחרי. התמונות של מוקד התקיפה(צילום: mageSat International - ISI)

 

בתמונות נראים מבנים לפני ואחרי התקיפה, וניתן לראות את הנזק שנגרם להם. לפי הדיווחים, התקיפה הייתה לעבר מתחם שמיועד לייצור נשק מתקדם וטילים. לפי חלק מהדיווחים הזרים נהרגו בתקיפה זו גם גורמים איראניים, אם כי טהרן הרשמית טרם פרסמה הודעה בנושא.

 

גורמים ביטחוניים בישראל טענו יום לאחר התקיפה כי "לראשונה מאז שאיראן נכנסה לסוריה - היא מצמצמת את כוחותיה שם ומפנה בסיסים". לפי הגורמים, "סוריה משלמת מחיר גדל והולך בשל הנוכחות האיראנית בשטחה, על מלחמה שאינה שלה. איראן הפכה מנכס עבור סוריה, לנטל. ישראל תגביר את הלחץ על איראן עד ליציאתה מסוריה".

 

  (מתוך גוגל מפות)
(מתוך גוגל מפות)

  ()

 

התקיפה הלילית הצטרפה לחמש תקיפות נוספות לפחות שיוחסו לחיל האוויר הישראלי בחודש האחרון ברחבי סוריה. התקיפות היו לעבר אתרים צבאיים שונים, חלק בבונקרים ליד נמלי תעופה.  

 

 

 

התקיפות שמיוחסות לישראל בוצעו בעומק שטח האויב, והתמקדו בנוכחות ובתשתית איראנית בסוריה ובמפקדות איראניות - ולא רק בסיכול הברחות. יש לציין כי בישראל מזהים ירידה משמעותית בהיקף טיסות המטען שמשמשות להברחת אמצעי לחימה מאיראן לסוריה בחצי השנה האחרונה.

 

בישראל לא נטלו אחריות לתקיפות האחרונות וככל הנראה לא צפויים לשנות את המדיניות של התקיפה החשאית נגד התחמשות חיזבאללה בנשק מתקדם ונגד האיראנים שעוד פועלים בסוריה, בין היתר באמצעות מיליציות מקומיות, רובן ממוצא אפגני או עיראקי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: mageSat International - ISI
לפני ואחרי. תמונות לווין של התקיפה
צילום: mageSat International - ISI
מומלצים