שתף קטע נבחר

"נהיה הקבוצה הראשונה שתיכחד בגלל הקורונה"

יו"ר הפועל עכו, קרן בן נשר, לא מתכוונת להחזיר את קבוצתה לאימונים: "לאף אחד לא איכפת באמת מהליגה הלאומית. אין לנו כסף מהבית בעת משבר". המינהלת: "נדבר עם ראש עיריית עכו"

ליו"ר הפועל עכו, קרן בן נשר, בטן מלאה על מינהלת הליגה. בזמן שקבוצות הלאומית מתחילות לחזור לשגרה, בן נשר מבקשת לקבל תשובות ברורות וחותכות מהמינהלת. עכו נמצאת במשבר כלכלי קשה והעירייה לא העבירה כספים בעקבות משבר הקורונה. לבן נשר אין מאיפה לשלם את שכר חודש מאי ויוני לשחקנים והצוות.

 

גם נושא המתווה והבידוד מאוד מדאיג אותה, שכן מרבית השחקנים אצלה מתפרנסים ממקום עבודה ראשי ולא מהכדורגל. משמע: הם לא מתכוונים להיכנס לבידוד ולוותר על הפרנסה העיקרית.

 

קרן בן נשר (צילום: גיל נחושתן)
בטן מלאה על המינהלת. בן נשר(צילום: גיל נחושתן)

 

"אנחנו מחכים לתשובות לגבי התמיכה מהעירייה, אם נקבל או לא", סיפרה. "גם לתשובות מהמינהלת. מה קורה עם שכר יוני. השחקנים לא שיחקו, אבל קיבלו חל"ת. אין לנו כסף מהבית בעת משבר. ספונסרים ביטלו את הצ'קים, הורים במחלקת הנוער ביטלו את הצ'קים. אין לי מאיפה לשלם כסף ואין פיתרון באופק. לא באמת חושבים על קבוצות הלאומית. לאף אחד לא איכפת באמת מהליגה הלאומית. אני אומרת את זה עם עיניים דומעות, אך במצב הקיים אנחנו נהיה כנראה הקבוצה הראשונה שתיכחד בגלל משבר הקורונה".

 

"לגבי הבידוד", ממשיכה בן נשר, "זה לא דבר שישים. אי אפשר לקחת הנחיות וליישם אותם. יש אצלנו אנשים שעובדים בשתי עבודות. מה נעשה עם החיילים? הקבוצות אמורות לחזור לאימונים ביום ראשון, אבל אני לא מחזירה עד שלא יהיו לי תשובות".

 

מה את מצפה מהמינהלת?

"שקודם כל תבין את הצרכים של הליגה הלאומית. המתווה הוא כמעט בלתי אפשרי, אני לא יכולה להתחיל לבדוק שחקן-שחקן אם הוא בבידוד. הכניסו אותנו לשיחת זום באילוץ, רק כי הבהרנו שאנחנו חלק מהכדורגל. משבר הקורונה הוכיח לי שהליגה הלאומית לא נספרת וחבל. המינהלת רוצה ארבע קבוצות גדולות וזהו".

 

רם שטראוס בשער (צילום: אלעד גרשגורן)
הפועל עכו העונה בליגה הלאומית(צילום: אלעד גרשגורן)

 

המינהלת: "פתרונות נקודתיים ינתנו בהמשך"

ממינהלת הליגה נמסר בתגובה: "עפ"י בקשת יו"ר פורום לאומית גיל ברעם, נענה היו"ר ארז כלפון באופן חריג והתיר לצרף את נציגי הליגה הלאומית כמשקיפים לישיבת הדירקטוריון על מנת לשמוע את הסקירה של החלטת משרד הבריאות לחדש את המשחקים, ולקבל הבהרות. החזרה למשחקי הליגה נעשתה עפ"י הנחיית משרד הבריאות וזה כלל אינו נתון לשיקול של הדעת של הקבוצות, שכן הליגה ממשיכה מהמקום שהפסיקה עפ"י הוראת משרד הבריאות".

 

בישיבת הזום בירכו הקבוצות על החזרה למשחקים. חשוב להדגיש כי מינהלת הליגות העבירה את כל ההתחייבויות הכספיות, שאף הוקדמו לאור משבר הקורנה. יו"ר המינהלת נעתר לבקשתה של קרן וידבר עם ראש עיריית עכו על המשבר של הקבוצה. פתרונות נקודתיים ינתנו בהמשך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
קרן בן נשר
צילום: גיל נחושתן
מומלצים