שתף קטע נבחר

החשד: רצח את בת זוגו כמה ימים לפני הדיווח למשטרה

מעצרו של איגור צ'פיקוב, החשוד ברצח בת זוגו טטיאנה חייקין בדירתם בבת ים, הוארך ב-8 ימים. נציג המשטרה חשף בדיון כי על פי החשד, הרצח בוצע כמה ימים לפני שהתקבלה שיחת הטלפון במשטרה. חברתה של הנרצחת ל-ynet: "הוא סיפר על הרצח לשכנים - הם אמרו לו 'ללכת לישון'"

רוצח זוגתו בבת ים ()
איגור צ'פיקוב, החשוד ברצח טטיאנה חייקין

בית משפט השלום בתל אביב האריך הבוקר (ראשון) בשמונה ימים את מעצרו של איגור צ'פיקוב, החשוד שרצח את זוגתו טטיאנה חייקין בדירתם בבת ים. גופתה נמצאה בדירה בשבוע שעבר. על פי דברי נציג המשטרה, החשד הוא שהרצח בוצע כמה ימים לפני שהתקבלה שיחת הטלפון למשטרה.

 

נציגי המשטרה אמרו בדיון כי התיק מלווה על ידי פרקליטה מלווה וכי נעשתה לחשוד בדיקה פסיכיאטרית ראשונית. "החשוד נחקר פעמיים מאז מעצרו", אמרו וציינו כי ישנן פעולות רבות בתיק. בבקשת המעצר נכתב כי צ'פיקוב חשוד כי "תכנן את רצח זוגתו בדירתו במהלך הימים האחרונים". עדים נוספים נחקרו בתיק. בתו של צ'פיקוב הגיעה אף היא לדיון בבית המשפט אך סירבה לדבר.

 

 

מז
זירת הרצח בבת ים(צילום: דנה קופל )
 

סופי, אחת מחברותיה של טטיאנה סיפרה בשבוע שעבר ל-ynet על אירוע שהתרחש בימים שקדמו לרצח. "איגור עבר פה ואמר לשכנים שהוא רצח אותה לפני כמה ימים. הוא אמר את זה לגברים שישבו ברחוב ושתו בירה - והם לא הבינו. הם שאלו אותו 'מה אתה נראה כזה מוזנח, טטיאנה לא דואגת לך? אתה שיכור?' אז הוא סיפר להם שרצח אותה, הם אמרו לו - 'לך לך לישון'".

 

עורכת דינו של החשוד, עו"ד יעל פינקלמן-ניסן מהסנגוריה הציבורית טענה כי החשוד היה שיכור בעת האירוע. היא אמרה כי "החשוד התקשר למשטרה ואומר דבר על המעשה, אחר כך אמר שהוא לא זוכר, הוא היה שיכור לגמרי בזמן השיחות שלו. לא עשו לו בדיקות טוקסיקולוגיות וצר לי שהמשטרה לא עשתה כן למרות בקשתי".

 

היא הוסיפה: "זירת האירוע מאוד ברורה וצריך לזרז את החקירה ולהתקדם. הדרך לכתב אישום תוכח, ואם לא ברור מה קרה אז לשחרר. זה חשוד שנמצא במעצר בודד לגמרי, בגלל תקנות הקורונה הוא לא מגיע לבית המשפט".

מימין סופי משמאל רונית ()
"סיפר לשכנים שרצח אותה - הם לא הבינו". סופי ורונית חברותיה של טטיאנה

השופטת ענת יהב אמרה כי "תכנון הרצח עליו מצביעה היחידה החוקרת עולה מהדו"ח הסודי שהוגש בפניי וזה עולה גם מעדויות השוטרים שהגיעו לזירה. ניתן היה להבין איזה זירה תימצא על פי דבריו של החשוד עצמו לאחר שהתקשר לתחנת המשטרה. אין המדובר באמירה סתמית, אלה אמירות חוזרות ונשנות בהן יש תיאור של ביצוע העבירה ואופנה המזעזע". השופטת הוסיפה: "החשד הוא מעבר לחשד סביר והוא מבוסס דיו אף בשלב הזה".

 

גופתה של טטיאנה נמצאה כאמור בדירה ברחוב יוספטל בבת ים, לאחר שהחשוד ברצח הזעיק משטרה למקום לפני שבוע בדיוק. חייקין עלתה לישראל מאוקראינה בגיל 19, ואין לה משפחה בארץ. 

 

 

נציג המשטרה בדיון שהתקיים בשבוע שעבר ציין עוד כי החשוד הורשע ב-2014 בעבירות אלימות נגד אותה מתלוננת, שבגינן אף ריצה חצי שנת מאסר. עוד אמר כי בדיווח למוקד המשטרה אמר החשוד "הרגתי את אשתי" ומסר כתובת לא נכונה. השוטרים הצליחו להגיע לדירת החשוד בעקבות הצלבת פרטים אחרים.

 

באוגוסט 2014 תקף צ'פיקוב את בת זוגו חייקין, ובנובמבר 2014 נגזרו עליו שישה חודשי מאסר בפועל ומאסר על תנאי למשך ארבעה חודשים. לפי כתב האישום שהוגש נגדו אז, הוא משך אותה בחוזקה וחבט בראשה. בעקבות האירוע פונתה אז בת הזוג לבית החולים וולפסון בחולון, ולאחר סריקות של המשטרה אותר החשוד כשהוא ישן בדירתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים