שתף קטע נבחר

למרות מגבלות הקורונה: ארדן הורה לשב"ס להטיס מתאילנד את נתי חדד

פרסום ראשון: השר לביטחון הפנים הורה לשירות בתי הסוהר לפעול מיידית להעברתו של חדד, הכלוא בתאילנד בגין הפעלת מרפאה לא חוקית, להמשך ריצוי המאסר בישראל. ארדן: נפטור את המשפחה מעלויות ההעברה

נתי חדד (מתוך דף הפייסבוק ״קוסומוי חילוץ והצלה״)
נתי חדד(מתוך דף הפייסבוק ״קוסומוי חילוץ והצלה״)

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הורה בצהריים (ראשון) לשירות בתי הסוהר להטיס את נתי חדד, הכלוא בתאילנד בגין הפעלת מרפאה לא חוקית, לרצות את המשך עונשו בישראל. כך נודע ל-ynet.

 

השלטונות בתאילנד אישרו בשבוע שעבר את העברתו של חדד להמשך ריצוי מאסרו בישראל, אך בשירות בתי הסוהר חששו מכך שחדד עלול לשאת את נגיף הקורונה ולהדביק אסירים וסוהרים - והמהלך התעכב. ארדן דרש משב"ס, שנמצא תחת אחריותו, לפעול באופן מיידי להעברתו של חדד.

 

"זה זמן רב אני מקדם יחד עם בכירים אחרים, את העברתו של האסיר נתי חדד מהכלא בתאילנד. נתי, שהקים בתאילנד מרפאה ששירתה מטיילים ללא ביטוח רפואי, נעצר ונידון למאסר. לאור נסיבות מעצרו ומאסרו, ראיתי לנכון לפעול להעברתו לארץ".

גלעד ארדן (צילום: לע
גלעד ארדן(צילום: לע"מ )

ארדן התייחס לדיווחים בכלי התקשורת מפי גורמים בשב"ס, שאמרו כי הם לא מתכוונים לפעול להבאתו של חדד מחשש להדבקה, ואמר כי ניתן לעשות זאת בצורה מוגנת. "מתחילת משבר הקורונה נקטנו צעדים חסרי תקדים כדי למנוע את כניסת הנגיף ואת התפשטותו בבתי הסוהר", כתב ארדן. "דווקא הצעדים שנקטנו מאפשרים לנו לנהל סיכונים ולפעול להעברתו של נתי לארץ בצורה מוגנת שתבטיח שההעברה לא תסכן אף סוהר או אסיר".

 

ארדן הציע כי שב"ס יטיס את חדד דרך מדינה שלישית, בשל ביטול כל הטיסות הישירות מתאילנד בתקופה הקרובה, ואמר כי הוא יפטור את חדד ומשפחתו מעלויות ההעברה לישראל כדי שהדבר לא יעכב את התהליך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים