שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

משרד החינוך: 60% מילדי קבוצה א' הגיעו לגנים

כ-150 אלף ילדים הגיעו הבוקר לגנים מתוך 250 אלף שיכלו לעשות זאת בהתאם להגבלות משרד הבריאות. לפי נתוני משרד החינוך נרשמה נוכחות גבוהה יותר בגנים הממלכתיים מאשר בגנים בחברה החרדית והערבית. נכון לעכשיו: חופש בל"ג בעומר

 

 

 

רק חצי מילדי הגנים הורשו לחזור היום לשגרה החלקית של שלושה ימים בשבוע, ומתוכם 60% התייצבו בבבוקר בגנים. כך עולה מהנתונים שפרסם אחר הצהריים (יום א') משרד החינוך.

 

לפי המשרד, כ-22 אלף מנהלות ומנהלי הגנים, ועוד כ-22 אלף סייעות קיבלו את קבוצות א' של הגנים שכוללות 250 אלף ילדים. מהודעת המשרד עולה כי לאורך היום נרשמה נוכחות גבוהה בגנים הממלכתיים ואילו בגנים בחברה הערבית והחברה החרדית נרשם שיעור נמוך יותר. 

 

חזרה לגנים במודיעין: גן זית ()
חזרה לגנים במודיעין: גן זית

חזרה לגנים בראשון לציון: גן אשכול ()
חזרה לגנים בראשון לציון: גן אשכול

חזרה לגנים במבשרת ציון: גן ארבל (צילום: שלו שלום)
חזרה לגנים במבשרת ציון: גן ארבל(צילום: שלו שלום)

לגבי כיתות ד'-י', בימים אלה מגבשים את המתווה הסופי לחזרתם של התלמידים שצפויה להיות חלקית אף היא, כשהמטרה היא להחזיר את תלמידי כיתות אלה כבר החל מיום ראשון. ממרכז השלטון המקומי נמסר כי רוב הצהרונים צפויים לחזור לפעילות ביום רביעי אחרי ל"ג בעומר.

 

לגבי יום שלישי, שבו לפי לוח החופשות מתקיים חופש ל"ג בעומר, נראה כי לא יימצא פתרון שיאפשר את ביטולו. מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד אמרה הבוקר לאולפן ynet כי עובדי ההוראה שאותם היא מייצגת בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים יהיו בחופש: "אין התנדבות בל"ג בעומר, זה יום חופש כפי שנקבע בהסכם". מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד השיב: "היא עושה עוול למורים, גננות, הורים ותלמידים".

 

שר החינוך רפי פרץ התייחס לחזרתם החלקית של הגנים: "זו בשורה גדולה למערכת החינוך, לתלמידים, להורים ולמשק כולו. גני הילדים שבו לפעילות הדרגתית ומבוקרת, על מנת לחזור לשגרה תקינה וכן לאפשר למשק בישראל להיפתח בצורה נרחבת ויעילה יותר. עמלנו רבות להוציא את המהלך לפועל ויש לשמור על ההנחיות כפי שהן בכדי לייצר מצב בו הילדים נשמרים הן במהלך יום הלימודים והן בשעות הצהריים. בריאותם ובריאות הציבור חשובה יותר מכל דבר אחר והירתמות כלל ההורים חשובה".

 

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב הוסיף: "התמודדות מערכת החינוך עם משבר הקורונה, בתקופה האחרונה, הוכיחה את חוסנה, את עוצמתה, ואת יכולתה לתפקד באופן מיטבי, בתנאים קשים; תנאים בהם לא התנסינו מעולם. התחלנו להניע חלק מהמערכת, ואנחנו פועלים להמשיך ולהניע קדימה את חלקיה האחרים. לצד הליווי שאנחנו נותנים לגני הילדים ולכיתות א'-ג', פנינו נשואות למענים שיש לתת לשכבות הגיל הגבוהות יותר, ד'-י'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גן ילדים בראשון לציון הבוקר
מומלצים