שתף קטע נבחר

מיום ראשון: תלמידי ד'-ו' חוזרים, המתווה - לשיקול ההנהלה

משרד החינוך ומשרד הבריאות סיכמו על חזרה מדורגת של תלמידי כיתות ד'-ו' לבתי הספר. המנהלים יבחרו בין לימודים ביום שישי או לחלק 5-6 שעות שבועיות בין ראשון עד חמישי אחרי שתלמידי כיתות א'-ג' מסיימים. בכיתות ז'-י' בבתי הספר השש-שנתיים יחזרו ליומיים למידה

לאחר שתלמידי א'-ג' חזרו ללימודים בשבוע שעבר לחמישה ימים בשבוע, משרד החינוך ומשרד הבריאות סיכמו הערב (יום ב') על מתווה שלפיו מיום ראשון הקרוב יגיעו תלמידי ד'-ו' לבתי הספר. לפי המתווה שיוצע למנהלים, אפשרות אחת היא לחזור ללימודים בימי שישי, ואפשרות שנייה היא לחלק 5 עד 6 שעות שבועיות בימים ראשון עד חמישי רק אחרי שכיתות א'-ג' מסיימות. נכון לעכשיו מדובר על לימודים בקבוצות של עד 20 ילדים.

 

לגבי כיתות ז'-י' בבתי ספר שש שנתיים, הוחלט שכל שכבה תגיע ליומיים לימודים בבית הספר החל מיום ראשון, ובשאר הימים תימשך הלמידה מהבית. בחטיבות ביניים עצמאיות, שבהן לומדים בכיתות ז'-ט', ילמדו שלושה ימים בשבוע, ובשאר הימים תימשך הלמידה מהבית.

 

לפי המתווה, בחטיבות הביניים תבוצע חלוקה של עד 20 תלמידים בקבוצה והם יצטרכו לשבת במרחק של שני מטרים זה מזה.

 

במקביל, מנכ"ל משרד האוצר, הממונה על התקציבים ומנכ"ל משרד הבריאות צפויים לדון הערב על ההצעה המשותפת לאוצר ולמרכז השלטון המקומי בדבר חזרה מלאה של גני הילדים ברשויות "ירוקות" (עם תחלואת קורונה נמוכה) כבר מיום ראשון הקרוב. במשרד האוצר לוחצים לקבל החלטה מחר על מנת לייצר ודאות להורים לקראת השבוע הבא.

Students wearing protective face masks at Tel Aviv's Gabrieli Carmel Elementry School ()
תלמידי א'-ג' שחזרו לפני שבוע ללימודים בתל אביב

חזרה ללימודים בצל נגיף הקורונה (באדיבות דוברות משרד החינוך)
יצטרכו למצוא מקום גם לתלמידי ד'-ו'(באדיבות דוברות משרד החינוך)
 

בתחילה ביקש משרד החינוך להחזיר את תלמידי כיתות ד'-ו' ליומיים בשבוע, אך לאחר שהתברר שהדבר היה פוגע בתלמידי כיתות א'-ג' הוחלט שיחזרו ליום אחד בלבד. מנהלי בתי הספר יחליטו באיזה יום תגיע כל שכבה וייאלצו לנסות ולהתמודד עם הקצאת מקום במבנים בבתי הספר בנוסף לכיתות - ספריות, אולמות ספורט ועוד, כדי לעמוד בהגבלות משרד הבריאות לקפסולות של 17 בכיתה.

 

 

הבוקר פורסם ב-ynet שכ-650 תלמידים, מגן ילדים עד כיתה ט', שלומדים בבית הספר "תל ערד" בפזורה הבדואית שבנגב, לא חוזרים לבית הספר כבר יומיים מכיוון שאין ביכולתם לקיים את הוראת משרד הבריאות - ולשטוף ידיים. לפי המתווה של משרד החינוך, חצי מהתלמידים בבית הספר יכולים היו לחזור וללמוד.

  

מחר, חופשת ל"ג בעומר, לא יתקיימו לימודים בבתי הספר, אך גני הילדים יוכלו לפעול בכל הארץ באמצעות הסייעות - בזמן שהגננות ביום חופש. בהסכם שנחתם אתמול בין מרכז השלטון המקומי לבין הסתדרות המעו"ף נקבע שבשל המצב המיוחד על רקע ההתמודדות מול מגפת הקורונה, רשות מקומית תהיה רשאית להעסיק סייעות בגני הילדים. במקום זאת יזכו הסייעות ליום חופש חלופי. אלא שספק אם כל הרשויות יצליחו להיערך תוך יום אחד לגייס סייעות להפעלת שתי "קפסולות" - הקבוצות שאליהן חולקו הילדים לפי ימי השבוע.


פורסם לראשונה 11/05/2020 17:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
חוזרים לבתי הספר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים