שתף קטע נבחר

"גיבור של אמא, תשמור עלינו מלמעלה": הלוחם שנהרג הובא למנוחות

מאות חברים ובני משפחה הגיעו לחלקה הצבאית בבאר יעקב וליוו את רס"ל עמית בן יגאל למנוחות. האב: "אני אומלל. אלוהים תן לי סיבה לקום מחר בבוקר". בת הזוג: "אמרת שתשמור על עצמך, ואיפה אתה?" שר הביטחון בנט ספד בשם הממשלה

ביג בול הלווית החייל שנהרג עמית בן יגאל (צילום: יריב כץ)
(צילום: יריב כץ)
 

בחלקה הצבאית בבית העלמין בבאר יעקב הובא למנוחות הערב (שלישי) לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית בן יגאל, שנהרג לפנות בוקר מאבן שהשליך עליו מחבל מגג בניין במהלך פעילות מעצרים בכפר יעבד שליד ג'נין. שר הביטחון נפתלי בנט השתתף בהלוויה וספד בשם הממשלה. מאות ליוו את בן יגאל בדרכו האחרונה.

 

מצוד מודיעיני ותשאול פלסטינים: דיווח מהכפר שבו נהרג לוחם גולני

המחבל חיכה שהלוחם ירים ראשו - והשליך את האבן: תחקיר התקרית

חברתו של הלוחם שנפל: "אתמול אמר לי 'אני אוהב אותך'"

אם הלוחם פרצה בבכי קורע לב: "הבן שלי נהרג בדם קר"

 

נאווה, אמו של בן יגאל, ספדה: "אני כל כך אוהבת אותך, גיבור של אמא, תשמור עלינו מלמעלה. לא יודעת איך אחזיק מעמד. אבן או לבנה, זה לא משנה, הבן שלי מתחת לאדמה". היא הוסיפה: "עכשיו אני אומרת לך שלום, שלום ולא להתראות. אוי איזה מלאך. איזה יפה אתה. השתנו לי החיים. ילד בכור שלי. ילד אהוב שלי. האחיות שלך לא מבינות מה קורה. אנחנו נשמור על הגחלת שלך, על השמחה, על האהבה".

 

 

האם אף פנתה לבת זוגו של עמית, אושר ואמרה לה: "אל תבכי, את עשית אותו כל כך מאושר". עמית, שהיה בן יחיד, ביקש מאביו ברוך את אישורו לשרת ביחידה קרבית כלוחם. הוא אמר: "הפכתי לאומלל, אין לי כלום יותר חוץ מהדבר הזה. אין לי עוד ילדים, הבן היחידי שלי. ביד הזאת חתמתי לו - אני חתמתי לו. אמרת אבא אל תסרב לי, חתמתי לך ואתה שמחת כאילו אראלה התקשרה".

 

האב ברוך המשיך: "אני כבר לא אכבר אבא, אני כלום. איזה מחיר שילמתי, תראה את התוצאה. אמרתי לו 'תשמור על עצמך אתה בן יחיד - תשמור תשמור תשמור'. אתה היית צריך לקבור אותי אבויה לא אני אותך. אבא שבשמיים, תן לי סיבה לקום מחר בבוקר".

הלווית החייל שנהרג עמית בן יגאל (צילום: יריב כץ)
הוריו של החלל בהלוויה(צילום: יריב כץ)
 

הלווית החייל שנהרג עמית בן יגאל ()
"גיבור של אמא". נאווה, אמו של עמית בהלוויה

 

 

הלווית החייל שנהרג עמית בן יגאל (צילום: יריב כץ)
"נשמור על הגחלת שלך. על השמחה"(צילום: יריב כץ)
 

השר בנט סיפר כי צפה בתמונות וסרטונים של החלל. "הוא כל כך חי. צעיר חייכן, זה שמרים את המורל בקרב חבריו לצוות, שיודע ששמחה היא מדבקת. ברוך, אבא של עמית, סיפר שהוא היה בנו יחידו ושחתם לו כדי שיוכל ללכת לקרבי. כמה אומץ באב, כמה גבורה בבן", הוסיף בנט.

 

אושר, בת זוגו של עמית, אמרה בבכי "אמרת שתשמור על עצמך אתמול בלילה ואיפה אתה? אתה קבור". היא הוסיפה: "תמיד רצית לעשות את הכי טוב אהבת אותי ונכנסת לי לחיים וסידרת לי אותם. אין עוד אנשים כמוך, אתה גבר בשבילי ובשביל אמך שלך, בשביל כולם".

 

 

הלווית החייל שנהרג עמית בן יגאל ()
"אמרת שתשמור על עצמך. איפה אתה?. בת זוגו של רס"ל עמית בן יגאל

הלווית החייל שנהרג עמית בן יגאל (צילום: יריב כץ)
האב ברוך. "אמרתי לך - 'אתה בן יחיד - תשמור על עצמך'"(צילום: יריב כץ)

הלווית החייל שנהרג עמית בן יגאל (צילום: רועי רובינשטיין)
מאות הגיעו להלווית בן יגאל(צילום: רועי רובינשטיין)

מפקד יחידת הסיור, סגן אלוף איוב קאיוף, ספד גם הוא: "אין מילים בפינו שיוכלו לנחם או להקל על כאבכם - היו גאים בעמית. לוחם עז, אמיץ, שמבטא רוח לחימה שהם מקור לעוצמה וגאווה. דעו כי עמית היה במקום שאהב, מוקף בחבריו. בשעה זאת מבקשים אנו לוחמי החטיבה לחזק אתכם. אתם חלק בלתי נפרד ממשפחת גולני".

 

יו"ר מפלגת העבודה וחבר המשפחה, ח"כ עמיר פרץ, הצטרף לדברים ואמר כי "אני עומד כאן ומסרב להאמין כי אנו נפרדים היום ממך עמית בן יגאל. עמית, היית בבת עיניהם של אביך ואמך. עקבתי אחרייך במשך כל השנים. ראיתי את ההתעקשות שלך לשרת ביחידה מובחרת. בסוף הצלחת. הפכת והיית לסמל ההקרבה, לתעוזה, לגבורה וכל זאת מתוך אהבת העם והמדינה".

הלווית החייל שנהרג עמית בן יגאל (צילום: אבי חי)
מצדיע לבנו(צילום: אבי חי)

הלווית החייל שנהרג עמית בן יגאל (צילום: יריב כץ)
השר בנט לצד המשפחה בהלוויה(צילום: יריב כץ)

כוחות הביטחון ממשיכים ביתר שאת גם בשעות אלה במצוד אחר המחבל. מתחקיר האירוע עולה כי פעילות המעצרים התרחשה סמוך ל-04:30, אז סיימו הכוחות - שלוש פלוגות בראשות מפקד גדוד הסיור של חטיבת גולני וסגנו - את פעילות המעצרים והחלו לצאת מהכפר. בשלב הזה הושלכה אבן גדולה מגג הבית האחרון שבו פעלו החיילים והיא פגעה בראשו של הלוחם שחבש קסדה. מצבו הוגדר קשה.

 

הוא טופל על ידי רופא הגדוד אך פציעתו הייתה אנושה והוא פונה במסוק לבית החולים רמב"ם שבחיפה - שם נקבע מותו. רס"ל בן יגאל אמור היה להשתחרר משירותו הצבאי בעוד חודש.

 

יצוין כי פעילות מעצרים שכזו לא נחשבת חריגה והגדוד המדובר שוהה בגזרה זה כחודשיים. שניים מתוך הארבעה שנעצרו עד כה חשודים ביידוי אבנים על מכוניות ישראליות בשבועות האחרונים והשניים הנוספים חשודים בביצוע פעולות טרור אחרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
ברוך, אביו של עמית בהלוויה
צילום: יריב כץ
מומלצים