שתף קטע נבחר

העסקים הגדולים באולטימטום: "6 מיליארד שקל עד מוצ"ש - או שנשבית את המשק"

כ-200 בעלי עסקים וראשי ארגונים הפגינו בתל אביב נגד העיכוב בהעברת מענקי הסיוע לעסקים שנסגרו בעקבות הקורונה: "משרד האוצר עובד על כולם". יו"ר נשיאות המגזר העסקי: "באתי משדה הקרב, אנחנו פצועים קשה"

 

 

 

כ-200 בעלי עסקים גדולים וראשי ארגונים, בהם ארגון המסעדות, אולמות האירועים, בעלי הרשתות, התאחדות המלאכה והתעשייה, חברות הניקיון ועוד, הגיעו הערב (יום שלישי) ל"כנס חירום" של המגזר העסקי - שהתאחד נגד הממשלה.

 

הארגונים, שלא כללו את אנשי העסקים הקטנים שסירבו לחבור עליהם, איימו בכנס: "אם הכסף לא יועבר, המשק יושבת לאלתר". לדבריהם, "הבטיחו לנו שישה מיליארד שקלים - ולא קיבלנו אגורה".

 

הפגנת המגזר העסקי נגד הממשלה ברחבת הקאמרי (צילום: טל קירשנבאום)
אולטימטום לממשלה. הפגנת המגזר העסקי(צילום: טל קירשנבאום)

הפגנת המגזר העסקי נגד הממשלה ברחבת הקאמרי (צילום: טל קירשנבאום)
(צילום: טל קירשנבאום)

לקריאה נוספת:

האוצר התקפל: יעניק הטבות ב-6 מיליארד שקל לרשתות הגדולות

כמה פיצוי באמת יקבלו רשתות האופנה הגדולות

מחאה חברתית חדשה נגד רשתות הקמעונאות הגדולות

משבר הקורונה - כל הסיפורים, החדשות וההנחיות ב-ynet

 

משתתפי ההפגנה, שהתקיימה ברחבת הקאמרי בתל אביב, טענו שראש הממשלה בנימין נתניהו לא קיים את שהבטיח להם, וקראו לממשלה להעביר את המענק בסך שישה מיליארד שקלים לטובת סיוע לחילוץ מהמשבר. לטענתם, "נגמר החמצן, משרד האוצר עובד על כולם ונתניהו נעלם באמצע המשבר".  

 

יו"ר נשיאות המגזר העסקי, דובי אמיתי, אמר כי "אם עד מוצאי שבת לא יועברו שישה מיליארד השקלים - נאלץ להחריף את המאבק". לדבריו, "המגזר העסקי היום הולך לשנות את סדר היום הכלכלי במדינת ישראל. אמרתי למנכ"ל משרד ראש הממשלה שאנחנו רוצים להחזיר את המשק לפעילות, אבל אנחנו פצועים קשה. באתי משדה הקרב - אני מחבר את שדה הקרב ההוא לשדה קרב הזה. העסקים שלנו קורסים ומדממים. כולנו רוצים לחזור לעשות עסקים, כל אחד בתחומו".

משה גולברי הבעלים של גולברי בהפגנת העצמאיים (צילום: דנה קופל)
משה גולברי, הבעלים של גולברי(צילום: דנה קופל)

גבי רוטר הבעלים של קסטרו בהפגנת העצמאיים (צילום: דנה קופל)
גבי רוטר, הבעלים של קסטרו(צילום: דנה קופל)

הפגנת המגזר העסקי נגד הממשלה ברחבת הקאמרי (צילום: דנה קופל)
ההפגנה ברחבת הקאמרי(צילום: דנה קופל)
 

אמיתי הוסיף: "אמרתי למנכ"ל משרד ראש הממשלה שאני דורש ודאות למגזר העסקי. אנחנו לא יכולים להמשיך לדבר בסיסמאות. כולנו צריכים לדעת מה קורה איתנו בחודשיים האחרונים עם כל מה שהבטחתם. אנחנו רוצים החלטות".

 

"ביקשתי ואמרתי שאני ממתין עד מוצאי שבת להעברת שישה מיליארדי השקלים", הוסיף. "המגזר העסקי רוצה לראות את הצעדים קורים בשטח. אנחנו נמתין עד מוצאי שבת ונעקוב. נמשיך את הדיונים על מודל הפעלת השישה מיליארד. אנחנו יודעים מה לעשות. כולנו נבהיר להם ביחד: איתנו לא משחקים. אותנו לא מסובבים. אותנו לא מורחים. ולכן האיחוד הזה, בשם נשיאות המגזר העסקי, זה אירוע מחולל".

 

אוהד אלון מעמותת "אנחנו" אמר: "הם לא מבינים אותנו, הם אף פעם לא יבינו אותנו. אבל הם יבינו את זה - כולנו פה מכיוון שאם לא נתאחד וניקח את העתיד בידיים שלנו, לא יהיה לנו עתיד. הגיע הזמן". לדבריו, "בתקופה הכי קשה של הקורונה, מקימים את הממשלה הכי גדולה בתולדות ישראל באטימות חסרת תכלית". 

 

המענק שאותו דורשים העצמאים הינו מענק לעידוד תעסוקה בהיקף של שישה מיליארד שקל, שנועד לסייע לבעלי העסקים שנסגרו ונפגעו בעקבות משבר הקורונה. ההסכם הוביל למחאה ברשתות החברתיות נגד רשתות הקמעונאות הגדולות. מנכ"ל פוקס, הראל ויזל, הגיב אז: "המלחמה של רשתות המסחר היתה לכל העסקים - כולל כל הקטנים. כל מעסיק קטן יקבל בדיוק כמו כל מעסיק גדול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל קירשנבאום
הפגנת המגזר העסקי ברחבת הקאמרי
צילום: טל קירשנבאום
מומלצים