שתף קטע נבחר

היועמ"ש התלונן על איומים: "אל תשכח שאתה פגיע; נגיע גם לילדיך"

אביחי מנדלבליט מסר עדות בפני חוקרי המשטרה וסיפר שהוטרד וספג עשרות איומים עליו ועל בני משפחתו "בעיקר באמצעות הודעות בטלפון, כנראה באופן מאורגן". בעדותו סיפר היועץ שקיבל עשרות הודעות ממספרים שונים ובהן נכתב, בין היתר: "הלוואי שתמות" ו"אתה עבריין ומושחת"

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מסר הערב (יום ד') עדות בפני חוקרי משטרה בגין הטרדות ועשרות איומים עליו ועל משפחתו. בהודעה של משרד המשפטים נמסר כי היועמ"ש הוטרד וקיבל איומים ביממה האחרונה "בעיקר באמצעות הודעות במכשיר הטלפון".

 

לפי עדותו של מנדלבליט, בעשרות הודעות שקיבל ממספרים שונים נכתב: "הלוואי שתמות", "אתה מנוול", "אתה מושחת", "אל תשכח שאתה פגיע" ו"אתה עבריין". בנוסף, נשלחו אל היועמ"ש תמונות שלו במדי אסיר.

Attorney General Avichai Mandelblit ()
עשרות הודעות נאצה ואיומים. היועמ"ש מנדלבליט

בהודעת משרד המשפטים נכתב כי "הטרדות ואיומים אלה, שנעשו ככל הנראה באופן מאורגן, נמשכו במשך כל שעות הלילה והבוקר. ההטרדות כוללות איומים, הודעות נאצה ודברי הסתה". תלונה הוגשה למשטרה.

 

בארגון הפרקליטים אמרו כי "מדובר בחציית כל הקווים האדומים. נדרשת עוד הערב אמירה ערכית חד-משמעית של ראש הממשלה ושר המשפטים".

 

יו"ר ארגון הפרקליטים, עו"ד אורית קורין, הוסיפה כי "אני מצפה מנבחרי הציבור להשמיע את קולם הברור בנושא לפני שחלילה יישפך כאן דם. במקביל, אני קוראת לגורמים האמונים על כך, לבחון את עיבוי אמצעי האבטחה סביב היועמ"ש". לדבריה, "ארגון הפרקליטים יפעל בכל האמצעים העומדים לרשותו בכדי להגן על חייהם של שומרי הסף אשר מאוימים אך ורק בשל מחויבותם לשמירה על קיום החוק ועל הדמוקרטיה בישראל". 

 

 

גם ראש לשכת עורכי הדין, עו״ד אבי חימי, מסר כי "לשכת עורכי הדין מגנה בתוקף את ההסתה והאיומים שננקטו נגד היועמ״ש, וקוראת למשטרת ישראל לפעול בנחישות כנגד תופעות כגון אלה, החוזרות על עצמן פעם אחר פעם. יש להגן על עובדי הציבור באשר הם, ובראשם עובדי הציבור האמונים על אכיפת החוק, על מנת שיוכלו למלא את תפקידם כראוי וללא מורא".

 

חימי הוסיף: "פגיעה ביועץ המשפטי לממשלה היא פגיעה בשלטון החוק, ובכל אחת ואחד מאיתנו, אזרחי המדינה. עם פגיעה זו לא ניתן להשלים ויש למגרה מן השורש, ולשכת עורכי הדין תנקוט עמדה בלתי מתפשרת ותעמוד איתן לצידו של כל עובד ציבור אשר מנסים להטיל עליו מורא".

 

בסוף השבוע האחרון העריכו בצמרת הפרקליטות כי תומכי ראש הממשלה בנימין נתניהו יחריפו את המתקפות על היועמ"ש ככל שיתקרב מועד משפטו של ראש הממשלה - בעיקר באמצעות הרשתות החברתיות. "מקורבי נתניהו ינסו להפוך את היועמ"ש ממאשים לנאשם", אמר גורם בכיר בפרקליטות.

 

"מטרת ראש הממשלה היא להגיע למשפט כאשר מצמידים 'אות קלון' למנדלבליט, כאילו הוא עצמו עבריין, שכפרקליט צבאי ראשי בזמן פרשת הרפז פעל למען הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי. על פי הנרטיב הזה, מנדלבליט יוצג כמי שאינו ראוי להנהיג את התביעה נגד נתניהו", הוסיף הגורם בפרקליטות.

 

בתחילת השבוע שעבר הופץ נגד מנדלבליט סרטון מסית ברשתות החברתיות, אשר זכה לשיתופים בעיקר של פעילי ימין שמתנגדים להליכים המשפטיים נגד נתניהו. בסרטון, שבו מופיעים גם בכירים לשעבר במשטרה, עיתונאים ומשפטנים מוכרים, הובלטה תמונתו של מנדלבליט, ולצדה נכתב "הוא לא יברח מהאמת, היא שתקבור אותו עמוק באדמה", וכן "הפושע החליט לקבור את הצדק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים