שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

בדרך לחופה: "האירועים יתחדשו, המחירים יעלו"

מעין כאהן, מנכ"ל גן אירועים, אמר לאולפן ynet שהוא אופטימי לגבי חידוש החתונות אך הוסיף: "יש הוצאות קבועות. אם יש פחות אורחים – המחיר יעלה"

 

 

מעין כאהן, מנכ"ל גן האירועים "עדן" בקיבוץ ניר אליהו, אמר היום (ה') לאולפן ynet שהוא אופטימי לגבי חידוש האירועים במסגרת מתווה "התו הלבן", אך הוסיף שהעלויות צפויות לעלות. "אנחנו עובדים פר בן אדם וזה יעלה יותר. יש מחיר לכמות אנשים כי יש הוצאות קבועות", הוא אמר. "אם יש פחות אורחים - המחיר עולה. ככה זה עובד בכל כלכלה חופשית".

 

אתמול דווח ב-ynet שבמסגרת ההקלות בתקנות מגפת הקורונה עובד משרד הבריאות על מתווה שיאפשר קיום חתונות ואירועים ללא הגבלת מספר משתתפים. אם יאושר על ידי הממשלה, המהלך צפוי לצאת לדרך ב-14 ביוני. במרכז המתווה שלושה עקרונות: קבלת מידע על האורחים לפני האירוע, ניהול האירוע תחת מגבלות ובקרה ושליטה לאחר האירוע.

An ultra-Orthodox wedding is held at a Jerusalem yeshiva, with celebrants observing the directives to  keep their distance ()
"יהיו פחות אנשים? זניח". חתונה בתקופת הקורונה

לדברי כאהן, "לגנים מסוימים יש בעיה כלכלית לעשות אירוע של 100 איש. ההוצאות גבוהות מאוד ומי שבנוי לעשות אירועים של 500 אורחים, לעשות אירוע עם 100 זה קצת שונה. אבל במצב הזה אפשר לעשות את זה".

 

ניצן הדר ויובל פריד מתכננים להתחתן בעוד כחודש. "אנחנו מאוד מאוד אופטימיים, בכל מתכונת שתהיה נקיים את החתונה", הם סיפרו. "אנחנו רואים גם שהמצב הולך ומשתפר אז מאמינים שהכול יהיה בסדר. אנחנו אמורים להתחתן ב-18 ביוני".

  ()

איך עושים את זה מבלי לדעת מה ההנחיות עד אז?

ניצן ויובל: "בגדול נדע רק שבועיים לפני. נוציא הזמנות בתחילת יוני, נראה מי יגיע ומי לא. מבחינת המקום שאנו מתחתנים בו, הם מבינים ויודעים. מי שיגיע, נשלם עליו את הסכום שנקבע מראש. המזל שלנו זה הספקים והאולם שעושים לנו חיים קלים ונוחים. יש לנו גם עוד תאריך לאוגוסט. עכשיו עם המתווה החדש אנחנו מכוונים ל-18 ביוני".

 

עבר לכם בראש לבטל או לצמצם למשהו מינורי? רבנות ואז מסיבה?

ניצן ויובל: "חשבנו אם לא יסתדר בכלל הקיץ נתחתן אצל אבא, שלי או שלו. רק אנחנו המשפחה. אנחנו בוחרים להמשיך את החיים ביחד, וזה העיקר. אז יהיו פחות אנשים? 500? 100? 700? זניח. זה יהיה היום הכי שמח בחיים שלנו, לא משנה מה יהיה".

 

מפיקת האירועים אירית רחמים אמרה ש"אנחנו צריכים לשאוף לערוך את האירועים ולא להשבית את המשק לגמרי". היא הציעה לקיים "אירוע מתגלגל": "אם יש לך 200 איש, את יכולה להביא 100 איש בהתחלה, מ-18:00 עד 20:00, ובשעה 20:00 אלו שבאוכלוסיית סיכון הולכים. לאחר מכן מגיע הקהל היותר צעיר ועושים מסיבה. אני לא רואה בזה קושי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים