שתף קטע נבחר

רימונים נגד מוחים בכביש 65. אם הדוקר: "המאבטחים רצחו אותו"

עימותים וחסימות בוואדי ערה בהפגנת הזדהות עם משפחתו של מוסטפה יונס, שדקר את סגן הקב"ט בתל השומר ונורה למוות. "נקריב את חיינו למען השהיד", קראו המפגינים. עשרה נעצרו. אמו, שהייתה לצדו בבית החולים: "אמרתי להם 'הוא חולה', והם ירו 11 כדורים. הם חייבים להיענש". משפחתו של יונס תרמה את איבריו

 

 

רימוני הלם נגד מפגינים בוואדי ערה: מאות בני אדם בוואדי ערה מחו היום (ה') בכביש 65, יממה לאחר שמוסטפה יונס נורה למוות בכניסה לבית החולים תל השומר, לאחר שדקר את סגן הקב"ט. המפגינים הניפו את תמונתו של יונס, בן 27 מהיישוב עארה, חסמו את הכביש וקראו "נקריב את חיינו למען השהיד". עשרה מפגינים נעצרו. לאחר מכן הגיעו המונים להלוויית המנוח. משפחתו תרמה את איבריו.

 

אביו, מחמוד, אמר:  "למרות הכאב העמוק תרמנו את איבריו של בני כדי שיצילו אנשים שחייהם בסכנה. הוא תמיד אמר שכואב לו הלב כששמע על אנשים חולים שמחכים לתרומות".

 

במהלך ההפגנה פרצו עימותים בין השוטרים למפגינים, והמשטרה פיזרה את המחאה בעזרת רימוני הלם ומכתזית. כמה מהמפגינים נעצרו. בהפגנה השתתפו גם חברי כנסת מהרשימה המשותפת וראשי רשויות מקומיות. הערב מובא יונס למנוחות וביום ראשון צפויה הפגנה גדולה נוספת מול בית החולים.

אמא של ההרוג מוסטפא יונס ()
אמו של מוסטפה יונס שנורה אתמול למוות
 

אמו של יונס, שהייתה לצדו בעת שדקר ונורה למוות, אמרה: "היינו בתוך הרכב. פתאום ביקשו מאיתנו שנרד ולא ידעתי שהם התווכחו עם הבן שלי. אמרתי להם 'הוא חולה, הוא חולה', ואף אחד לא ענה. כששמעתי את הירי חשבתי שהם ירו לו ברגל, ואז הבנתי שהם ירו בו 11 כדורים שקטלו את חייו".

 

"זה רצח לכל דבר", טענה האימא. "המאבטחים שרצחו את בני צריכים להיענש. כל האנשים שהגיעו היום הגיעו להזדהות עם בני ולהגיד - די לפשיעה של המאבטחים שהתנהגו בצורה לא אחראית. צר לנו שבית החולים עד עכשיו לא יצא בשום הודעת גינוי נגדם, אף שאנחנו תמכנו והזדהינו עם בית החולים עצמו בתקופת הקורונה".

 

 

מתחקיר האירוע עולה כי יונס שלף שלוש פעמים סכין במהלך ביקורו אתמול בבית החולים. תחילה הוא איים על הרופאה שטיפלה בו - ושלף לעברה סכין לאחר שהיא סירבה לרשום לו קנאביס רפואי. הוא איים עליה, אך בעיקר איים שיפגע בעצמו. הרופאה, שמכירה אותו, לא דיווחה על האירוע. לאחר מכן הסתובב יונס בקניון בית החולים - ותועד מתעמת עם אדם שהעיר לו על כך שאינו עוטה מסכה על פניו. במהלך הוויכוח, נראה יונס מניף לעברו סכין - שנופלת מידו על הרצפה לעיני הנוכחים במקום, שהזעיקו את מאבטחי בית החולים.

 

 

בהמשך יונס ואימו, שהייתה לצידו, עלו על רכב הג'יפ המשפחתי בדרכם הביתה. בעקבות העימות הוא התבקש על ידי המאבטחים לרדת מהרכב ולהשאיר אותו פתוח. יונס, שכנראה חש מאוים, נראה שולף סכין ומתעמת עם מאבטח שהצליח לרתק אותו לרצפה. לאחר מכן יונס תקף את המאבטח ודקר אותו בראשו, אך המאבטח הצליח להשתחרר ממנו ולהימלט מאחוריו בשעה שיתר המאבטחים ביצעו לעברו ירי מאקדחיהם. האירוע התרחש לעיני אימו של יונס שישבה לצידו ברכב. יונס נפצע קשה, ובבית החולים נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים