שתף קטע נבחר

אוחנה השר לביטחון הפנים, רגב שרת התחבורה

נתניהו בחר בשר המשפטים לתפקיד מחליפו של ארדן בביטחון הפנים. "מודה לאתגרים ולאחריות הכבדה", אמר אוחנה - שיעלון תקף אותו השבוע באולפן ynet ואמר כי "מטרת מינויו - סיכול חקירות נתניהו". מירי רגב מונתה לשרת התחבורה, ולשרת החוץ הבאה - לאחר הרוטציה

מהמשפטים לביטחון הפנים: מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר המשפטים אמיר אוחנה, מונה על ידיו לתפקיד מחליפו של גלעד ארדן במשרד לביטחון הפנים. השרה מירי רגב הייתה מעוניינת בתפקיד והודיעה כי לא תכהן כשרה אם לא תקבל תיק זה, אבל נתניהו החליט למנות את אוחנה, מינה את רגב לשרת התחבורה, והכריז כי תמונה לשרת החוץ בחלקה השני של כהונת הממשלה - אחרי הרוטציה. לפי הודעת נתניהו, רגב תשמש כחברה בקבינט המדיני ביטחוני, תשמש כשרה הממונה על מרכז ההסברה, וכמו כן תכהן בוועדה למינוי שופטים.

 

אמיר אוחנה (צילום: אוהד צויגנברג)
אמיר אוחנה(צילום: אוהד צויגנברג)

  ()

 

השבעתם של אוחנה ורגב - כמו השבעת יתר חברי הממשלה - נדחתה ליום ראשון עקב החלטת נתניהו ובעקבות הקשיים באיוש התיקים. "אני מודה לראש הממשלה על הזכות והאמון שנתן בי לכהן כשר לביטחון הפנים", אמר אוחנה. "רוב חיי הבוגרים וכל חיי המקצועיים אני חלק ממערכת אכיפת החוק והמשפט. כקצין חקירות, ולאחר מכן בשב"כ, בהתמחות בפרקליטות, כעורך דין בתחום הפלילי ולאחרונה גם כשר המשפטים - למדתי להכיר את המערכות השונות המצויות תחת המשרד לביטחון הפנים".

 

לא רצתה את תפקיד שרת התרבות, אבל נדמה שהוא בחר בה. רגב (צילום: יואב דודקביץ')
השרה מירי רגב(צילום: יואב דודקביץ')

 

השרה רגב הודתה גם היא לנתניהו: "אני נכונה לאתגר הלאומי הגדול שהוצע לי על ידי ראש הממשלה ונכונה להוביל שינויים פורצי דרך בתחום התחבורה והתשתיות הלאומיות והמאבק בתאונות הדרכים. כמו כן העובדה שאכהן גם שרת החוץ הבאה של ישראל היא כבוד גדול ואני אפעל לייצג נאמנה את האינטרסים של מדינת ישראל ואפעל לביצור מעמדה של ישראל בזירה הבין לאומית".

 

"לשמחתי", הוסיף אוחנה, "ראש הממשלה החליט למנות את חברי הטוב ח"כ גדי יברקן כסגני, ואנו נפעל יחד במלוא הכוח למען כלל אזרחי ישראל. אני מודע לכך שאתגרים רבים מונחים לפני, ולאחריות הכבדה הנלווית אליהם, ואעשה כל שבידי על מנת לעמוד בהם בכבוד - למען אזרחי ישראל כולם". יברקן ישמש כסגן השר וכממונה על שילוב יוצאי אתיופיה.

 

 

בנימין נתניהו אמיר אוחנה (צילום: אלכס קולומויסקי)
אוחנה ונתניהו בכנסת(צילום: אלכס קולומויסקי)

אוחנה, שכיהן כיו"ר "גאווה בליכוד", החל לכהן כחבר כנסת בדצמבר 2015. בכנסת ה-20 הוא היה בין היתר יושב-ראש ועדת המשנה לכוח אדם ולמשאב האנושי בצה”ל ויו"ר השדולה לעיצוב ונשיאת כלי ירייה בישראל.

 

ביוני 2020, לאחר שנתניהו פיטר את איילת שקד מתפקיד שרת המשפטים, מונה אוחנה לתפקיד. מאז היו לו לא מעט עימותים עם בכירים במערכת המשפט, בין היתר בשל מינוי מ"מ פרקליט המדינה. 

 

 

אתמול תקף מספר 2 ב"יש עתיד-תל"ם", משה (בוגי) יעלון, בריאיון לאולפן ynet את מינויו המסתמן של אוחנה לתפקיד השר לביטחון הפנים, וטען: כמו מירי רגב, הוא שליח של נתניהו. המינוי שלו נועד כדי לסכל חקירות".  יעלון הוסיף: "ראינו איך הוא הצליח להכניס אי-סדר ואפילו להרוס את משרד המשפטים על ידי מינוי של מישהו שבסופו של דבר הפך למשהו פוליטי, אני לא מכיר אותו אישית, אבל הוא זה שפתאום דקה לפני הבחירות הוציא שפותחים חקירה על הממד החמישי שגנץ בכלל לא חשוד".

 

יעלון הזכיר גם את "המתקפה הפרועה נגד היועץ המשפטי לממשלה שהוא מינה, שהוא מינה גם למזכיר הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
אמיר אוחנה
צילום: אבי מועלם
מומלצים