שתף קטע נבחר

צילום: טל שחר, רויטרס

פתיחת המסעדות תוקדם, כבר לשבוע זה או לתחילת השבוע הבא

הצלחה למחאת המסעדנים: משרד הבריאות הסכים להקדים את פתיחת המסעדות, שתוכננה לסוף החודש. כעת מגבש משרד הבריאות תו סגול לפעילותן. שר הכלכלה היוצא: "צעד מתבקש לאור התחלואה הנמוכה"

 

לירון וליאור לוי עם הילדים בסוסו אנד סאנס ()
הצלחה למחאה. מסעדה שנפתחה אתמול בתל אביב בניגוד לתקנות

אחרי מחאת המסעדנים, משרד הבריאות הסכים היום (ראשון) להקדים את פתיחתן של המסעדות, והן עשויות להיפתח עוד השבוע, או בתחילת השבוע הבא. לפי מתווה היציאה המקורי המסעדות, שנסגרו כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה, אמורות היו להיפתח מחדש רק בסוף החודש.

 

במשרד הבריאות מגבשים כעת תו סגול לפעילות המסעדות באופן בטוח. לפי המתווה המתגבש, המסעדות יחויבו להציב את השולחנות במרחק של 2-1.5 מטרים, למדוד חום בכניסה, ולדרוש מהסועדים להזמין מקום מראש, לפני הגעתם למסעדה.

 

 

שר הכלכלה היוצא אלי כהן אמר: "שמח לבשר שככל הנראה במסגרת פעולתי האחרונה בתפקידי כשר הכלכלה והתעשייה, שבהמשך לשיחות שקיימתי הבוקר עם משרד הבריאות הגענו להסכמה להקדים את פתיחת המסעדות ובתי הקפה. זהו צעד מתבקש על רקע נתוני התחלואה הנמוכים, צעד אשר יחזיר לפעילות מיידית עשרות אלפי מועסקים ויש להמשיך לפעול להאיץ את התוכנית לפתיחת המשק באופן גורף".

 

איך ייראו המסעדות אחרי הקורונה?

 

מאז התחילו ההקלות במגבלות הקורונה מחו מסעדנים רבים בדרישה לפתוח את המסעדות גם לישיבה במקום. כיום מותר רק לאסוף אוכל ארוז או להזמין משלוחים. באיגוד המסעדות שקלו להכריז על פתיחת המסעדות כבר בסוף החודש, גם ללא אישור משרד הבריאות.

 

השף עומר מילר פתח אתמול את מסעדת ההמבורגרים "סוסו אנד סאנס" שבבעלותו ברחוב דיזנגוף בתל אביב, ואיפשר ללקוחותיו לשבת בשולחנות למרות שהדבר אסור לפי משרד הבריאות. זאת במחאה על האיסור. למרות שהודיע על הצעד מראש, למקום לא הגיעו שוטרים או פקחים כדי לאכוף את התקנות.

 

בענף המסעדות הבהירו כי פתיחת המסעדות לפני סוף החודש היא קריטית. השף חיים כהן הסביר: "ב-30 במאי עומדת להסתיים תקופת החל"ת, אלפי עובדים של הענף יהיו זכאים להיות מפוטרים עם פיצויים ולא יוכלו לחזור לעבודה במשך חצי שנה. אם לא יתנו לנו לפתוח לפני יוני נישאר בלי עובדים".

 

גם ראש העיר תל אביב לחץ לפתוח מחדש את המסעדות. בשיחה לפני עשרה ימים עם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב שהידרדרה לצעקות אמר חולדאי: "לטובת ישראל חייבים לפתוח את מערכת החינוך ואת המסעדות. אם לא נפתח יהיו 70 אלף מובטלים בתל אביב". עיריית תל אביב גם הציגה מתווה משלה לפתיחת המסעדות ובתי הקפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסעדה שנפתחה אתמול בת"א בניגוד לתקנות
מומלצים